HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC HRONOV 6:2

1:1; 4:1; 1:0
HC Vlci Jablonec nad Nisou

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Jelínek) – Čechura, Mrkvička (C), Bitman, Tržický, Ira, Pulec, Pilek – Jursa, Kačírek, Brokeš – Homolka (A), Ma. Frk, Pe. Král – Bajer, Plíhal, D. Svoboda – Bouřil. Trenér: Plíhal.

HC Wikov Hronov

HC HRONOV : Ševců (od 36. Novotný) – Hovsepyan, Kellner – Suvorov, Exner – Drbal, Řehák – Galilitskij – Novikov, Maršík, Yanchuk – Malinský, Matouš, Hašek – Vacek, Hylena, Mach – Červíček, Lukačka Rozhodčí : Vyštejn – Gabriel, Zmeškal​​

Branky a nahrávky: 5. Frk, 25. Plíhal (Pilek, Svoboda), 28. Kačírek (Jursa, Homolka), 30. Frk (Svoboda, Mrkvička), 37. Svoboda (Mrkvička), 51. Svoboda (Mrkvička) – 6. Malinský (Drbal), 38. Vacek (Hylena). Vyloučení 7/8, využití 3/0

Diváci:    230

Vlci vycenili tesáky.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC HRONOV 6:2 (1:1; 4:1; 1:0)

Včerejší zápas v Jablonci nad Nisou proběhl prozatím naposledy před diváky, těch přišlo do ochozů 230. Ledová plocha, při údajné poruše chlazení, připomínala přírodní kluziště, ještě v polovině každé třetiny byla místy voda…., ale to bylo pro obě mužstva stejné.
Do začátku utkání jsme nastoupili odvážně, ale Novikov hned první minutě po samostatném nájezdu netrefil zařízení. Hrál se rychlý hokej, Vlci s vyspělejším zakládáním rychlých protiútoků. Ve čtvrté minutě se poprvé vyznamenal Ševců, kdy vytáhl betonem nebezpečné zakončení zkušeného Plíhala. 04:33 skóroval domácí Frk po přihrávce za beky na modrou, nezaváhal 1:0. Za půl minuty, bylo srovnáno na 1:1, při signalizovaném vyloučení domácích našel Drbal Malinského a ten potvrdil roli snajpera. Vlci nám ve druhé polovině třetiny nabídli postupně třikrát výhodu pět na čtyři. Přes mnoho šancí a odehrání prakticky celých přesilovek v pásmu domácích chybělo důrazné zakončení, nebo štěstí, své tutovky neproměnili Kellner, Hašek, Yanchuk. Tady jsme měli rozhodnout.
Po prvních šancích, v první minutě druhé třetiny, Haška a Malinského, domácí uchopili otěže zápasu a postupně byly častěji v naší třetině. Nápor a rychlé ataky řešil spolehlivě Kryštof Ševců. Nestačil, až na tečovanou střelu od modré čáry, autorem branky byl Plíhal. V této třetině jsme to byly my, kdo dali šanci nepřesnému rozhodčímu možnost, aby srovnával stav vyloučených z první třetiny. 27:01 při přesilovce domácích vyrazil Ševců pokus Jursy a Kačírek dorazil do opuštěné klece, 3:1 pro domácí. Ve třicáté minutě domácí brankář neudržel střelu, k puku se okamžitě prodral Malinský, objel branku a zasunul. Hlavní arbitr, bohužel, viděl sekání Malinského, lehký dotek hole a lapačky tam asi byl, šli jsme opět do čtyřech. Nabídnutou početní výhodu domácí využili Frkem 4:1. V sedmnácté minutě v útočném pásmu domácí vyhráli buly, Svoboda zkušeně, po faulu, vyřadil ze hry Suvorova na modré, tím uvolnil prostor pro brejk domácích, který sám zakončil 5:1. Za minutu upravil Vacek tečí střelu Hyleny 5:2.
V poslední třetině domácí měli hru pod kontrolou. V čase 47:51 záhadně zmizel z trestné lavice „neznámý“ hráč číslo 7 a hlavní sudí tuto záhadu dlouho řešil. V 50. minutě upravil na konečných 6:2 pro Vlky Svoboda po samostatné akci.
Trenér Martin Táborský: Hrál se rychlý hokej na obě strany. Zápas rozhodla druhá třetina, kterou jsme vůbec nezvládli a častým vyloučením jsme zápas ztratili.