HC Wikov Hronov

HC WIKOV Hronov: Nečas (Ševců) – Suk (A), Řehák, Heligr, Pavelka, Sýkora, Degterev, Exner (C), Kynčl – Polej, Tjurin, Duchan, Kozák, Liutov, Romanov, Maršík (A), Teuber, Matouš. Trenér: Táborský.

HC Dvůr Králové n.L.

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Brázdil (Marek) – Vašíček (C), M. Tondr, Petira, Matějíček, Muška, Franc, Voňka – Havlas, Dvořák, Valášek (A), Moučka (A), M. Procházka, Půhoný, Luštinec, Vácha, Ježek, Hoskovec, Dušek. Trenér: Zörkler

Branky a nahrávky:35. Dušek, 41. Luštinec (Valášek, Havlas), 45. Moučka (Tondr, Půhoný), 60. Vašíček . Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Jiruška . Vyloučení:34:12 z toho HRO Teuber 5+DÚ, . Využití:0:1, . V oslabení:0:0 . Diváci: 413 . Střely na branku:34:28 . Průběh utkání: .

HC RODOS Dvůr Králové potvrdil roli favorita a vítězí v Hronově 4:0. HC Wikov Hronov vydržel vyrovnanou hru do konce druhé třetiny. Poté rozhodla zkušenost a vyzrálost RODOSU. Za RODOS se dnes trefili Dušek, Luštinec, Moučka a do prázdné branky zkušený matador Vašíček.

Odvěkého hokejového rivala Hronov přivítal na svém ledě v mistrovské soutěži po několikaleté pauze.

Prvních deset minut se oba celky více méně oťukávaly a hrálo se prakticky bez šancí. V polovině třetiny Ježkův gólový bekhend domácí Nečas stačil vytěsnit nad horní tyč. Za několik minut nato mohlo udeřit na druhé straně, Řeháka ale Brázdil v brance Dvora také vychytal. V 10.min.šel za katr hostující Havlas, jediná nebezpečná teč hronovských šla těsně nad. Ve 14.min. Teuber z dobré pozice našel jen vyrážečku hostujícího brankáře. V 15.min. pykal za faul Romanov, hosté sehráli přesilovku dobře, několik nebezpečných střel, ale Nečas výborně pochytal. Minutu před sirénou vyjel z rohu hronovský Kynčl, hledal levé okno dvorské klece, to ale bylo zavřené. Dvůr byl v prvním dějství o fous lepší.

Druhá třetina začala dvouminutovým náporem hostí, kteří Hronov vůbec nepustili ze třetiny. Pak však měli Ochotníci tři rychle za sebou jdoucí loženky, které Brázdil s velkou námahou kryl. V 25.min. šel ven za podrážení hronovský Tyurin, těžký zámek ale Hronov přežil. Hned po skončení přesilovky šel ven za sekeru dvorský matador Vašíček, ověnčený několika ligovými tituly. Hronov hrál další přesilovku dobré pozice Tyurin z úhlu střílel jen do gólmana. V polovině utkání za napadení pykal hostující Luštinec, ale paradoxně šanci měl oslabený Dvůr, když po chybě obrany odjel Půhový, netrefil však z nájezdu ani branku. Následovalo velké ostřelování oslabených Dvoráků, domácím střelcům však chybělo v zakončení více klidu. Ve 45.min. ztratil puk na útočné čáře Maršík a hostující Dušek vymetl z nájezdu pravý horní růžek hronovské svatyně – 0:1. Ve 47. Hrubě fauloval Teuber, za zákrok do oblasti krku vyfasoval 5 minut + do konce utkání a zdálo se že hosté rozhodnou. Přesilovku však hostím pokazil faulem Procházka a síly se vyrovnaly. Pak však přišla další hrubka Kozáka hosté šli dva na jednoho, ale Nečas skvěle chytil.

V nástupu do poslední třetiny našel Valášek Luštince a ten se z první trefil – 0:2. Gólu však předcházel puštěný metrový ofsajd. Ve 44.min. šel za hákování ven Romanov, dvorský bek Tondr uvolnil zcela neobsazeného Moučku a pro něho nebylo těžké trefit odkrytou polovinu branky – 0:3.Vzápětí byl již potřetí vyloučen Romanov, hosté si žádnou šanci v přesilovce ale nevypracovali. V polovině třetí třetiny hákoval Dušek, loženku hronovského Duchana, ale Brázdil skvěle vylapal. Tři minuty před závěrečnou sirénou na druhé straně měl loženku i Vácha,tutovku však hronský gólman skvěle chytil.

Dvě minuty před koncem fauloval Valášek. Trenér Hronova Táborský odvolal brankáře a hrálo se šest na čtyři. Hronov uzamkl hosty ve třetině měl řadu šancí, největší pak Romanov, kterému před prázdnou klecí sklouzl puk z hole a po závaru v rohu se Vašíček trefil přes celé kluziště do opuštěné domácí branky - 0:4.

Hosté byli o něco hokejovější a vítězství si zasloužili, Hronov na první body nadále čeká a musí zejména zlepšit koncovku.

Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Jiruška

Branky a nahrávky: 35. Dušek, 41. Luštinec (Valášek, Havlas), 45. Moučka (Tondr, Půhoný), 60. Vašíček

Vyloučení: 33:12 min ( a z toho HRO-Teuber – 5+ DU),