4.kolo II.liga- sever ​HC Trutnov – HC Hronov 3:4 (2:1; 0:1; 1:2)

HC BAK Trutnov

Trutnov: Ašenbrenner (Mahdal) - Leder, Pohl, Višňák, Vácha, Suk, Kozák, Junek - Bláha, Semorád, Půlpán - Starý, Kastner, Poul - Chára, Janoušek, Kubinčák

HC Wikov Hronov

Hronov: Ševců (Novotný) – Řehák, Kellner, Suvorov (A), Hovsepjan, Exner – Hylena, Červíček, Jančuk – Novikov, Polák, Petr (C) – Hašek, Pinkas, Mach – Maršík, Poppel, Vacek – Malinský, Matouš

Branky a nahrávky: 6. A. Půlpán (Janoušek, Vácha), 11. Bláha (Leder, A. Půlpán), 56. Pohl (Vácha, A. Půlpán) – 1. Malinský (Matouš, Kellner), 31. Novikov (Maršík), 49. Yanchuk, 50. Suvorov (Maršík, Hovsepjan) Vyloučení: 11:7, Využití: 1:3

Utkání 4.kola II. ligy v Trutnově

HC Trutnov – HC Hronov 3:4 (2:1; 0:1; 1:2)

Po dvou přípravných utkáních s draky jsme věděli, co nás v Trutnově čeká, zkušený soupeř, posílený skalpem Dvora a touhou odčinit porážku z minulého kola v Bílině.
Utkání začalo podle nejlepšího scénáře, ve 30 vteřině měl domácí Ašenbrenner těžkou práci se střelou Novikova. Druhá formace, ještě v první minutě, ale již byla úspěšná, v přečíslení tři na jednoho Matouš přeložil na osu hřiště Malinskému a ten prostřelil domácího gólmana 0:1. Poté přišel očekávaný nápor domácích, ale většina šancí končila na Ševců, nebo obětavé hře v obranném pásmu. Ve třetí minutě měl velkou šanci Pinkas po předložení Červíčka. V šesté minutě domácí při přesilové hře vyrovnali Půlpánem 1:1. O půl minuty později Maršík v samostatném úniku o pár centimetrů netrefil branku. V tuto chvíli jsme zase my tahali za delší konec, Matouš po samostatné akci nastřelil tyč! Skórovali, ale domácí po závaru před naší brankou vymetl okno zkušený Bláha a bylo 2:1 pro domácí. Hrálo se nahoru dolů, se šancemi na obou stranách. Malinský v úniku zpracovával těžký puk a jeho zakončení chyběly centimetry, aby vyrovnal. Pinkas měl 100%-ní šanci, ale hned na to samostatný únik domácích vyřešil Ševců. Minutu před koncem třetiny nastřelil tvrdou ranou domácí Višňák břevno.
Druhá třetina začala několika šancemi domácích, ale Kryštof Ševců byl bezchybný a Kastner, ani Starý stav neměnili. Ve 22. minutě měl na holi vyrovnání Hašek, ale domácí gólman také držel stejný stav. Ve 24. minutě byl neúspěšný Půlpán a domácí nevěděli, jak našeho strážce branky překonat. Ve 29. minutě šance Maršíka, kdy přestřelil prázdnou branku po přihrávce Novikova. Domácí nám nabídli další početní výhodu, po vyhraném buly Novikov střelou na bližší tyč vyrovnal 2:2. Do konce třetiny domácí dobývali branku Ševců, ale postupně všichni elitní borci ztroskotali. Těsně před koncem třetiny nebyla uznána branka domácích za faul na našeho brankáře.
Nástup do poslední části hry byl opatrnější z obou stran, ale naši hráči dodržovali dané pokyny a hráli velmi zodpovědně. Ve 44. minutě při přesilové hře našel Maršík Novikova, ale ten ještě Ašenbrennera nepokořil. Po dalším faulu šli domácí do třech a to byla již velká šance skórovat. Yančuk vybruslil z rohu, dával před branku a domácí obránce zasunul na 2:3. O dvě minuty bylo proti nám nařízeno přísné trestné střílení. Kryštof Ševců domácího Půlpána s klidem zneškodnil. Další přesilovka přinesla vítězný gól, Suvorov krásnou ranou nad beton 2:4, po kombinaci s Yančukem a Hovsepyanem. Domácí vše vrhli do útoku a zatlačili Ochotníky do defenzívy. Čtyři minuty před koncem bylo 3:4, v našem oslabení a po skryté střele od modré, kterou brankář nemohl viděl. Trutnovu nepomohla ani power-play a body jedou do Hronova !!!

Trenér Martin Táborský : „Myslím, že zápas měl všechny parametry derby, pro nás se šťastnějším koncem. Věděli jsme jakou má soupeř sílu, hlavně v přesilovkách. Hráči dnes, ale plnili vše dle daných pokynů a to nám pomohlo k vítězství.“

Branky a nahrávky : 6. Půlpán (Janoušek, Vácha), 11. Bláha (Leder, Půlpán), 56. Pohl (Vácha, Půlpán) – 1. Malinský (Matouš, Kellner), 31. Novikov (Maršík), 49. Yanchuk, 50. Suvorov (Maršík, Hovsepyan)

Vyloučení 11:7, využití 1:3

Sestava Hronov :
Ševců (Novotný) – Řehák, Kellner – Suvorov, Exner – Hovsepyan, Polák – Novikov, Maršík, Yanchuk – Hašek, Matouš, Malinský – Vacek, Petr, Pinkas T. – Poppel, Mach, Červíček - Hylena

K sobotnímu utkání zajíždíme do Jablonce nad Nisou, kde od 18:00 nás přivítají Vlci.
O dalším průběhu a organizaci zápasů Vás budeme informovat, podle toho, co nám hoši v nouzi dovolí...…..