Zasloužené vítězství přinesly využité přesilovky a skvělý Nečas v brance.

HC Wikov Hronov

Nečas (Pavlíček) – Sýkora, Degterev, Kubíček, Kynčl, Exner (C), Junek – Tyurin, Polej, Kozák (A), Romanov, Liutov, Kubeček, Duchan, Matouš (A), Teuber. trenér: Táborský.

HC Letci Letňany

Kopřiva (Zeithaml) – Zedek, Lokajíček, Kolařík, M. Pohl, Pika, Fiala, Guryevsky – Hozák (C), M. Poul, Arnošt, Kellerstein, Vacín, T. Pejchal, Wojnar, Hrala, Řepík, Kastner (A), Hlaváč (A), Hasil, K. Pejchal. Trenér: J. Nedvěd.

Branky a nahrávky: 24. Romanov (Exner), 36. Liutov (Kynčl), 39. Liutov (Duchan, Degterev) Střely na bránu: 29:46 Vyloučení: 35:14 min (a z toho HRO-Tyurin – 5+DU), Využití: 3:0, Oslabení: 0:0

Diváci:    252

Letci z Letňan nastoupili coby vedoucí celek tabulky i s dvojnásobným mistrem světa Janem Hlaváčem v útoku. Hronov měl opět v brance Nečase, hrál již Teuber a také Kynčl a Jirků. Hrál se rychlý a pohledný hokej.

Hronov začal trochu opatrně, celý tým začal odpovědně a přesně bránit a k útokům se moc nedostával. Ve 4.min. hostující Poul zblízka nepřehodil betony domácího gólmana, o chvíli později fauloval hronovský Kubíček, domácí však oslabení v klidu přežili. Až ve 12 min. přišla šance domácích, Romanov z křídla sám střílel těsně vedle. V 15 min. Kellerstein z pozice mezi kruhy trefil jen vyrážečku strážce hronovské svatyně. Dvě minuty před sirénou dvě rychle za sebou jdoucí střely domácí gólman s klidem polapil. V poslední minutě Romanovova doklepávačka z těžkého úhlu odkrytý kout branky Letňan cíl nenašla. Hosté byli rychlejší, kombinačně nápaditější, ale úplně vyložené šance až na vyjimky si nevytvořili.

V nástupu do druhé třetiny fauloval Exner, dlouhý zámek, kdy hosté domácím nepůjčili puk, přežil Hronov bez větších šancí Letců. Po návratu vyloučeného měli hosté příliš mnoho hráčů na ledě a Hronov přesilovku využil. Po krásné kombinaci celé pětky Exner předložil Romanovovi před prázdnou klec a ten bez problémů poprvé rozvlnil síť – 1:0. Vzápětí mohl srovnat Řepík, zcela sám před gólmanem nedal, Nečas skvěle kryl. Ve 25.min. po neuvěřitelné chybě domácí obrany postupovali hned tři (!) hostující útočníci na osamoceného Nečase, ten však jejich gólovku vykopl.Ve 27.min. hrál Hronov přesilovku, Romanov z výborné pozice jen vyprášil kožich Zeihamla v brance Letňan. V polovině třetiny pykal Kubeček, několik velice nebezpečných tečí Hlaváče těsně před brankovištěm cíl nenašlo. Tlak hostí pokračoval i za vyrovnaného početního stavu, Hrala z bekhendu zblízka přestřelil. Pak však v přemíře snahy fauloval hostující Kolářík, Romanov netrefil odkrytý růžek branky Letňan, ale o chvíli později Kynčl předložil Liutovovi a ten střelou zápěstím k tyči poslal Ochotníky již do dvoubrankového vedení – 2:0. Hosté výrazně přidali, měli šance, ale Nečas byl bezchybný. Ve 37 min. fauloval letňanský Řepík, po minutě přesilovky mohl jít vyloučený zpět na led, to když Duchan střílel a vyražený puk pohotově do sítě vrátil Liutov – 3:0.

Letci bušili do hronovských i po druhé přestávce, ale šanci měl opět Hronov, Kozákovou nabídku nevyužil před gólmanem Romanov. Vzápětí obrovskou šanci Letců zlikvidoval Vojta Nečas a při vyloučení Kozáka, Pohl zblízka neproměnil blafák a Hlaváčovu střelu ze tří metrů skvělý hronovský gólman bezpečně ukryl ve své lapačce. V 52 min. další Hlaváčovu loženku znovu Nečas polapil, ještě větší další loženku hosté opět zahodili.Z protiútoku Romanov nestačil zasunout do odkryté klece, hosté vrhli vše do útoku, ale zahazovali jednu šanci za druhou. V cestě jim ovšem stál vynikající gólman Nečas, který Letce doslova vynuloval.

Hronov rozhodl ve druhé třetině, kdy využil hned tři přesilovky a pak odpovědně a pečlivě bránil, a ještě stačil vyrážet do velice nebezpečných útoků.

Pochvalu za vynikající výkon zaslouží celý tým v čele s brankářem Nečasem.

Fotografie ze zápasu naleznete na odkazu: Hronov - Letci Letňany 3-0 – zde61 – album na Rajčeti