1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 272 AND zobraz=1 Z Děčína po bojovném výkonu bez bodů. HC Děčín – HC WIKOV Hronov 7 : 3 (3:0, 1:1, 3:2)

Z Děčína po bojovném výkonu bez bodů. HC Děčín – HC WIKOV Hronov 7 : 3 (3:0, 1:1, 3:2)

Hokejisté Děčína v posledním předvánočním zápase porazili dlouhodobě neoblíbeného soupeře Letňany a vracejí se na domácí led v úloze favorita z pátého místa. Hronov mezi svátky doma porazil pražskou Kobru a v 11 odehraných kolech od 11.11. tak získal 17 bodů a v tabulce je třináctý šest bodů před posledními Řisuty.

Z Děčína po bojovném výkonu bez bodů.

HC Děčín – HC WIKOV Hronov 7 : 3(3:0, 1:1, 3:2)

Článek k zápasu:Připravuje se.

Hronov bez Jasse zahájil proti pátému celku tabulky odvážně, Hynek z plné jízdy trefil však jen rameno gólmana Horáka. V 6.min. měl velkou šanci Vrtek, zblízka neprostřelil brankáře. Pak šli rychle za sebou ven Matouš s Barbuševem, v dvojnásobné přesilovce Brož nastřelil pravou tyč hronovské klece. Pokračovala klasická přesilovka pět na čtyři, Sýkora dostal na kruhy nabito a golfákem bez přípravy rozvlnil poprvé síť za Pittrem – 1:0. Za tři minuty volný Loukota od modré střelou zápěstím prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:0. O minutu později hosté lehce prohráli buly ve své třetině a další střela Brože opět od modré prošla mezi betony Pittra do sítě – 3:0. Hronovští útočníci zcela nedůsledně obsazovali střílející beky a ti dosáhli na velice laciné a rozhodující branky. Za chvíli šli děčínští tři na jednoho, Fajglovu střelu do odkryté branky vyhmátl zázračným zákrokem Pittr. Hluchá čtyřminutovka v první třetině prakticky zápas rozhodla.

V 21. min. Táborský vyslal do brejku Hynka, gólman Horák však jeho blafák přečetl. V 25.min. nejlepší střelec soutěže Nezbeda založil kombinaci,Tůma našel střílenou přihrávkou hůl Fajgla na brankovišti a teč skončila za zády Pittra – 4:0. V 33.min. hrál Hronov první přesilovku a hned ji využil. Barbuševovu střelu od modré děčínský strážce svatyně vyrazil před sebe, číhající Matouš na hraně brankoviště puk bekhendem dorazil – 4:1.

V 43.min. fauloval střelec Matouš a po půl minutě se mohl z trestné lavice vrátit na led. Přesilovku skvěle nacvičeným signálem na jeden dotek zakončil Jouza – 5:1. Hronov však bojoval a po minutě Voňka přes hůl Táborského vysunul dlouhým pasem Matouše a ten bekhendovým blafákem snížil na 5:2. V 50.min. při vlastním oslabení vybojoval v útočné třetině u mantinelu puk Vaňkovský, přihrál z druhé vlny najíždějícímu Táborskému a ten příklepem vymetl šibenici děčínské klece – 5:3. V 53.min. bojovník Vaňkovský vypíchl opět puk soupeři, Lederer před brankou soupeře byl úplně sám, ale vstřelení kontaktního gólu odmítl brankář Horák, který dokázal puk na čáře udržet. Velká škoda! A přišlo obligátní „nedáš – dostaneš“, za necelou minutu rychlý brejk dva na jednoho zakončil Tůma blafákem - 6:3 a Děčín odskočil opět na rozdíl tří branek. Tři minuty před sirénou nasadil Hronov k power – play, Nezbeda zachytil křížnou přihrávku a střelou do prázdné uzavřel na 7:3.

Cheb nás porazil popáté za sebou, Nezbeda se podílel na čtyřech brankách, Hronov po několika zápasech hrál opět dost neukázněně a měl až příliš vyloučených. V sobotu jedeme do Chebu a tam bychom se měli pokusit bodovat, Cheb je jen kousek nad námi.

Doma se představíme ve středu 10. ledna, kdy od 18ti hodin přivítáme v atraktivním derby se sousedy z Vrchlabí. Přijďte naše kluky povzbudit, chtěli bychom překvapit!

Branky a nahrávky:12. O. Sýkora (Zedek, Jursa), 15. Loukota (Zedek), 16. Vl. Brož (O. Sýkora, J. Tůma), 26. Faigl (D. Tůma, T. Nezbeda), 43. Jouza (Faigl, T. Nezbeda), 54. D. Tůma (Faigl, T. Nezbeda), 58. T. Nezbeda – 34. Matouš (Babrusev, Vaňkovský), 44. Matouš (Táborský, Voňka), 51. Táborský (Vaňkovský)

Vyloučení:5 : 8, využití: 2:1, v oslabení: 1:1,

Diváků: 344

HC Děčín: A. Horák (Skokan) – Tomšík, Vl. Brož, Bartoň, Zedek, Loukota, Kaltenböck – Smola, O. Sýkora, Chovanec – Jursa, Parshakov, D. Černý – Faigl (C), T. Nezbeda, J. Tůma – Jouza, Nowák, D. Tůma.

Trenér: Švagrovský

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Babrusev, Táborský, Cestr, Rubáček, Ondruš, Voňka – Trandin, Vrtek (C), D. Straka – Lederer, T. Hynek, M. Hájek I – Popitič, Vaňkovský, Matouš – Plíšek.

Trenér: Táborský Martin

Rozhodčí: Červenka – Kurtin, Beneš