1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 183 AND zobraz=1 Vysoké vedení nad Buldoky z Řisut jsme ztratili až v nájezdech

Vysoké vedení nad Buldoky z Řisut jsme ztratili až v nájezdech

V posledních zápasech se mělo rozhodnout, kdo z posledních celků obou skupin II. ligy bude mít lepší podíl získaných bodů na zápas. Tento celek pak bude mít v baráži výhodu prvního utkání na domácím ledě a také výhodu domácího ledu při případném třetím rozhodujícím zápase. To by ale celek HHK Velké Meziříčí musel doma se Žďárem prohrát a Hronov naopak za tři body vyhrát.

Foto z utkání

ZDE

Hronov začal velkým náporem a hned ve 2. min. první pětka vyvolala v útočné třetině velký zmatek a smršť střel a dorážek, Řisuty se štěstím odolaly. Ve 4. min. Achmetjanov vytáhl útok a Poppel z velmi těžkého úhlu našel skulinku nad ramenem gólmana u bližší tyče a otevřel skóre – 1:0. V 7. min. Tichý polapil loženku Jandy. V 9. min. přišla velká chyba hronovské obrany při rozehrávce a Okegawaopakovanou střelou srovnal – 1:1. Ve stejné minutě dojel Kubeček ztracený puk, nahrál od zadního mantinelu přesně na hůl Exnera a ten dělovkou z první strhl vedení na stranu Hronova – 2:1. Ve 12. min. přišla nejhezčí akce zápasu, celý útok dobře zakombinoval na jeden dotek po ose Štrombach-Poppel –Achmetjanov a poslední jmenovaný jen doklepával do odkryté klece – 3:1. Za minutu mladý Kubeček využíví velehrubku brankáře Petržílka a dává už na 4:1. Hosté vystřídali gólmany, do branky se postavil Šubrt. Ale za dvě minuty lovil puk z čeřenu i on, Achmetjanov vysunul na druhou modrou našlápnutého Štrombacha a ten blafák střelou mezi betony využil – 5:1. Zdálo se, že hosté odjedou s pěknou nakládačkou, opak byl však pravdou. V 16. min. ujel Sýkora a svůj nájezd proměnil – 5:2. V 17. min. šel ven řisutský Bílek, zámek sehrál Hronov dobře ale gól nepadl. Pak zbytečně fauloval Salnikov, potom i Subbotin a místo přesilovky hrál Hronov oslabení pět na tři. Tu hosté bleskově využili Patykema místo vysokého vedení tu bylo rázem opět drama. Hronov skvělou třetinu pokazil naprosto zbytečnými fauly a dovolil hostím vrátit se do zápasu.

Ve 2. třetině rozpoutaly Řisuty peklo na ledě, dlouhé minuty se hronovští vůbec nemohli dostat k puku a hráli i několikrát v oslabení. Skvělý Tichý však podával výtečný a klidný výkon. V polovině zápasu ujel Poppel, dával však jen do gólmana. Poté hlavní rozhodčí Kraval několikrát velice přísně vylučoval hronovské hráče, ale druhá třetina skončila bez branek.

Ve 42. min. Subbotin zcela sám dorážel, ale byl moc blízko a puk nedokázal zvednout. A tak z protiútoku Bílek dostal přihrávku zpoza branky a z první zavěsil – 5:4. Ve 45. min. byl vyloučen Pokorný, Poppelova gólovka šla však jen do náruče brankáře, z protiútoku dva na jednoho vynikající Tichý kryl. Domácí nevzali varování na vědomí a tak ještě v tomto oslabení ujel Janeček a srovnal – 5:5. Ve 48. min. střílel již Exner do prázdné branky, puk zastavila brusle vracejícího se beka. V 54 min. Poppel v nájezdu dva na jednoho nevyužil možnost rozhodnout v řádném čase.

V prodloužení byl v nájezdu sražen Amirov, exekuce z trestného střílení se ujal Štrombach, ale pokus o střelu mezi nohy gólman zachytil. V pokračujícím prodloužení měl pak ještě stoprocentní šanci Poppel, který sám nádherně projel celý vál, jeho bomba však prosvištěla jen o centimetry vedle.

V samostatných nájezdech nejprve Amirov skvěle vyškolil brankáře, ale ostatní střelcům se již nedařilo a tak z vysokého vedení zůstal Hronovu jen pouhý bodík, což při výhře Velkého Meziříčí znamená, že v sobotu 11. března zajíždíme k prvnímu utkání do Velkého Meziříčí a odveta se hraje za týden 18. Března na hronovském ledě. Případné třetí utkání by se pak hrálo opět v sobotu 25. března.

Branky a nahrávky: 4. Poppel (Akhmetianov), 11. Exner (Kubeček, Subbotin), 12. Akhmetianov (Poppel, Pavelka), 12. Kubeček (Subbotin, Voňka), 16. Štrombach (Akhmetianov, Poppel) – 8. Okegawa (Křepelka, Chamrád), 16. Sýkora (Potechin, Pejchal), 20. Patyk (Pejchal, Řepka), 43. Bílek (Patyk, Janeček), 47. Janeček (Pejchal, Potechin), rozh. náj. Janeček

Vyloučení: 5 – 6, využití: 0:1, oslabení: 0:1, 190 diváků