HC Wikov Hronov

Ševců (Nečas) – Heligr, Degtěrev, Kynčl, D. Sýkora, Exner (C), Romanov – Nazarov, Lavrenov, Matouš (A) – Bucek, Ťjurin, Teuber – Duchan, Šlaicher, L. Kučera – Kozák (A), Jirků- Trenér : Táborský

HC Děčín

Sklíba (Skokan) – F. Černohorský, D. Kučera, Arnold, Loukota, Tenkrát, Gottfried, V. Tůma – Fojt, Zika, Smola – Oliverius (C), Faigl (A), Šeliga – J. Tůma, O. Sýkora, Volráb – Janoušek - Trenér : Kýhos

Branky a nahrávky: . 27. Nazarov (Kozák, Kynčl), 37. Jirků (Kozák, Kynčl), 38. Ťjurin (Lavrenov), 65. Kozák (Duchan) – 6. Smola (Volráb), 23. Smola (Volráb), 44. Smola (Faigl) Rozhodčí:Glanc – Hradil, Dědek . Vyloučení: 4:2 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci: 275 . Střely na branku:45:35 .

Diváci:    275

Hronov doma ukončuje posledním zápasem druhý díl ze šesti základní část soutěže II. Ligy skupiny sever. Doma hostíme tým HC Medvědi Děčín. Je to sice momentálně poslední tým tabulky jen se dvěmi výhrami, ale bohužel jedna byla s námi, kdy jsme prohráli v Děčíně 5:3. Takže jim máme co vracet. Soupeř je veden zkušeným trenérem s extraligovou zkušeností pane Kýhosem.

Šťastné vítězství v prodloužení.

HC WIKOV Hronov – HC Děčín 4:3 (0:1, 3:1, 0:1, 1:0) po prodloužení

Nastoupili jsme s gólmanem Ševců v zádech, a hra od začátku nevypadala, že hrajeme proti poslednímu celku tabulky. V 5.min. hostující Smola dorazil puk vyražený gólmanem Ševců a otevřel skóre – 0:1. My jsme neměli prvních deset minut žádnou vyloženou příležitost. Hrál se velmi rychlý hokej, kdy přílišná rychlost, byla až na překážku přesné kombinaci. Ve 13.min. přišla hezká kombinace druhého útoku Hronova, finální přihrávka se však nevyvedla. V 15.min. byl vyloučen Exner v oslabení ujel všem Tyurin, střílel zcela sám jen do gólmana, a tak jsme oslabení ubránili. V 17.min. po obrovském závaru před brankou hostí se již rozsvítilo červené světlo za brankou signalizující gól, ten však nebyl uznán, protože faulující Exner dotlačil puk za čáru i s brankářem. I druhé oslabení jsme bez problémů přežili. V posledních sekundách prvního dějství Ševců vychytal ve velké šanci Janouška. První třetina skóre- 0:1

Ve 23.min hostující Smola s opět asistencí Vorába v nájezdu dva na jednoho nádherně trefil okno domácí klece a zvýšil na 0:2. Nevypadalo to s námi dvakrát dobře. Při vyloučení děčínského Arnolda trefil tyč Tyurin a pak přišla konečně branka Hronova. Kozák ve 27.min. vystřelil a Nazarov zblízka našel skulinku mezi betony Sklíby – 1:2. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale Matoušova dorážka zblízka našla jen beton hostujícího gólmana. O chvíli později Kozák vytáhl z branky gólmana, ale už nestačil zasunout puk do zcela prázdné klece. V polovině střetnutí Kučerovu táhlou střelu stačil Sklíba ukrýt v lapačce, z protiútoku se stejně předvedl i Ševců. Ve 35.min.. domácí gólman neuvěřitelně a až zázračně pochytal dva rychle po sobě jdoucí samostatné nájezdy hostí. Ve 37.min. Kozák nádherně našel volného Jirků a ten vymetl všechny pavouky z okna děčínské klece – 2:2. Vzápětí Lavrenov vybojoval na obránci puk, předložil Tyurinovi a jeho bomba švihem málem protrhla síť – 3:2. Hronovu stačilo na obrat necelých deset minut! V posledních sekundách mohl ještě zvýšit Nazarov, ale nestačil kotouč zasunout do odkryté svatyně hostí. Druhá třetina skóre – 3:2

Ve 42.minutě střílel z výhodné pozice novic v hronovském dresu Bucek jen těsně nad a přišel trest. Nejlepší hráč hostí Smola projel celým kluzištěm, hronovská obrana jej vytlačila do rohu a děčínský hráč z brankové čáry nazdařbůh vystřelil a nachytal brankáře Ševců zcela nepřipraveného. Kotouč mu proklouzl kolem tyče – 3:3. Smola tak uzavřel svůj čistý hattrick. Hronov dál bojoval, Kozák sám střílel jen do výstroje děčínského brankáře, na druhé straně Ševců předvedl tentokráte skvělý zásah. V 51.min. Kozák od modré zazvonil o tyč branky hostí, vzápětí agilního Smolu v brejku Ševců opět vychytal. V zápětí hostující Janouškovu gólovou střelu zastavil pravý beton Ševců. Poté začala neuvěřitelná závěrečná pětiminutovka, hronovští jakoby vypadli z role a báli se o výsledek, nechávali brankáře Ševců často na holičkách. Ten však mnohonásobně odčinil svoje zaváhání při třetí brance hostí a pochytal snad pět loženek Děčína. Dvě minuty před sirénou mohl rozhodnout Romanov, kdy před odkrytou brankou však minul volný puk. V posledních sekundách jsme měli velké štěstí, hosté v nájezdu dva na jednoho cinkli jen o tyč hronovské branky. Konec třetí třetiny 3:3 a budeme prodlužovat.

Pětiminutové prodloužení hrané tři na tři začalo opatrně, v polovině prodloužení se rychlík Tyurin přehnal kolem beka hostí, místo dlouhého blafáku volil ukvapeně jen střelu do ramene gólmana. Čtyřicet tři sekund před koncem však z dálky napřáhl Kozák a puk se k velké radosti domácího publika vykutálel z výstroje brankáře a doslova se doplížil za brankovou čáru – Vítězíme v prodloužení 4:3.

Prémiový bod tak zůstal v Hronově, po porážce Letňan a nehraném zápase v Jablonci, jsme se na čtvrtý celek bodově dotáhli.