HC Dvůr Králové n.L.

Brázdil, Marek – Petira, Vašíček, Voňka, Matějíček, Tondr, Muška, Franc, Kučera, Dušek, Dvořák Jaroslav, Bláha, Vácha, Dvořák Jan, Procházka, Luštinec, Půhoný, Ježek, Havlas, Valášek Trenér: Zörkler

HC Wikov Hronov

Borovička, Pavlíček – Kynčl, Romanov, Degterev, Mikulec, Pavelka, Exner, Oliva, Nazarov, Bucek, Duchan, Lavrenov, Moník, Janda, Hašlar, Šlaicher, Lebedkin, Kozák, Matouš Trenér: Táborský

Branky a nahrávky:13. Dušek, 22. Franc (Matějíček), 28. Půhoný, 33. Půhoný (Dušek), 35. Tondr, 43. Petira, 49. Havlas (Muška, Procházka) – 11. Duchan (Matouš), 17. Kozák (Oliva), 49. Romanov (Bucek), 59. Lebedkin (Hašlar), 60. Šlaicher (Moník, Kozák). Rozhodčí:Mejzlík – Všetečka, Hofman. Vyloučení:10:8 (41:35- z toho TS Dvůr proměněno a Dvořák a Exner 5+OK) . Využití:1:1 . V oslabení:0:0 . Diváci:301 . Střely na branku:Není v zápise uvedeno. Průběh utkání:0:1,1:1,1:2-5:2-6:2,6:3,7:3,7:5 .

Diváci:    301

Trenér Táborský se rozhodl k pravidelné rotaci mladých brankářů a tak se do hronovské branky postavil tentokrát Borovička.

Vyloučení ve 2. min. jsme přežili, stejnou výhodu jsme ale při vyloučení Valáška v 7.min. také nezužitkovali. V 11. min. však Matouš poslal do bleskového protiútoku Duchana a ten dělovkou prostřelil Brázdila – 0:1. Dvě minuty nato jsme zase faulovali, z nařízeného trestného střílení Dušek srovnává na 1:1. V závěru třetiny střílel dvorský Valášek, odraženého puku se zmocnil Kozák a svůj samostatný únik zakončil nechytatelnou střelou – 1:2.

V nástupu do druhé třetiny šel ven za sekeru Exner, jeho faul Hronov opět krutě zaplatil, když se od modré tvrdou střelou od modré trefuje Franc a opět srovnává – 2:2. Poté Rodos nevyužil dvě po sobě jdoucí přesilovky a přesilovka se nabídla i Hronovu. Místo branky v síti oslabeného Dvora však přišlo rychlé přečíslení a Půhoný posílá domácí poprvé do vedení – 3:2. Vzápětí se na ledě strhla bitka, domácí Dvořák a hronovský kapitán Exner jsou předčasně odesláni do kabin. Hronovu se ale nabídla půlminutová přesilovka 3 na 5, ale ani tuto a ani pokračující 4 na 5 jsme trestuhodně nevyužili. Ve 33.min. se v nájezdu dva na jednoho opět trefuje Půhoný a je to 4:2. Ihned nato jsme hráli opět přesilovku, sehráli jsme ji však opět jalově. A tak pár sekund po návratu vyloučeného Váchy odjel Tondr a po samostatné akci zvyšuje na 5:2. Hronovský gólman Borovička utekl na střídačku, do branky se postavil Pavlíček. Poté měly oba mančafty po jedné dobré šanci ke skórování, gólmani byli proti. Minutu před přestávkou šel ven opět Vácha,Dvůr měl štěstí, Brázdila po tvrdé střela zachránila tyč! Rodos byl v této části výrazně lepší a čtyřmi góly v řadě prakticky rozhodl zápas.

Ve 43.min. ujel všem Petira a zvýšil již na 6:2. Ve 49.min. z rychlého protiútoku přihrál Bucek Romanovovi a ten snižuje na 6:3. Ale za pouhých patnáct sekund sfoukl jiskřičku naděje Hronova Havlas, který Dvoru vrací čtyřbrankový uklidňující náskok- 7:3. Hosté se ale nevzdávají, dvě minuty před sirénou se v dvojnásobné přesilovce trefuje Lebedkin a konečně využívá přesilovku a snižuje na 7:4. Pět sekund před koncem snižuje na přijatelných 7:5 Šleicher, nápor Hronova ale přišel pozdě.

Přestože jsme vyhráli dvě třetiny, velký výpadek v prostřední třetině nám body nedovolil získat. Pátý Jablonec se po výhře v Nové Pace přiblížil již na 6 bodů, v sobotu doma proti Bílině musíme bezpodmínečně vyhrát. Máme také zápas k dobru.