1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 165 AND zobraz=1 Velkou stíhací jízdu ukončila tragická chyba

Velkou stíhací jízdu ukončila tragická chyba

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Další ze „zápasů roku „ zahájil Hronov velmi špatně. Ve 3. min. jeden z hráčů Řisut přehrál u mantinelu dva domácí borce, nahrál na osu hřiště nejlepšímu střelci hostí Bílkovi, který prostřelil Tichého – 0:1. V 5. min. ujel Janeček a poměrně lehkou střelou o tyč zvýšil na 0:2. Zdálo se, že domácí brankář špatně vykryl střelecký úhel. V 7. min. Amirov našel nezištně Przybylu a ten do prázdné klece doklepl – 1:2. V 9. min. však přišel další prohraný souboj u mantinelu Petráš v přečíslení našel Chamráda a ten jen dorazil do odkryté klece – 1:3. Ve 12. min. první střelu Rendla Tichý vyrazil jen před sebe a Janeček pohotově vrátil puk do sítě – 1:4. Gólman Tichý odjel na střídačku a nahradil ho Ryšavý. Vypadalo to na další vysokou prohru mladičkého hronovského celku. Kluci však nesložili zbraně a dál bojovali. Ve 14. min. nájezd dva na jednoho skončil přesnou přihrávkou Putzce na Štrombacha a ten jen doklepl – 2:4.Vzápětí výborný Poppel několika protisměrnými kličkami setřásl beka, předložil před odkrytou klec Achmetjanovi a ten pohodlně zavěsil – 3:4. V 18. min. mohlo být dokonce srovnáno, střelu Veselého však našla v okně hbitá lapačka gólmana Pánka. I další přesilovku sehráli domácí dobře, dlouhý zámek však znamenal jen ostřelování řisutské branky z dálky, to na dobrého Pánka nemohlo stačit. Ihned po skončení přesilovky šel ven Janda a Hronov hrál v krátkém sledu třetí přesilovku a tentokrát úspěšně. Pavelka napřáhl od modré, vyražený puk zblízka zasunul hbitý Veselý a srovnal – 4:4. Hronov jak pokropený živou vodou hrál v této fázi výborně a soupeře jasně přehrával. Nápor však přerušilo Pavelkovo vyloučení za sevření puku, které domácí ubránili. V 36. min. však přišla zřejmě rozhodující chvíle utkání. Horký, ač nikým neatakován, nepochopitelně našel ve slotu našlápnutého řisutského Bílka, druhý bek nemohl zasáhnout a zkušený Bílek s jistotou zavěsil k pravé tyči – 4:5. Po zomto knockautu šel Hronov do kolen, skvělý Ryšavý však chytil dva jisté góly, když hosté jeli dvakrát sami na gólmana. Tato třetina šla jasně za Hronovem, rozlet však zastavila zbytečná hrubice defenzívy Hronova.

Další foto z utkání ZDE.

Naopak poslední třetina byla ze strany Hronova velmi špatná. Překopaná sestava sice bojovala, za celou třetinu si však prakticky nevypracovala jedinou střelu, natož šanci. V polovině třetiny znovu ujel všem Bílek, Ryšavý ho vychytal a držel akcie Hronova nad vodou. Přesilovku při vyloučení Řepky jsme sehráli hodně špatně, vůbec jsme se nedostali do útočné třetiny, naopak domácí gólman opět bravurně pokryl brejk hostí. Dvě minuty před koncem šel za zranění ven Achmetjanov a nadějím byl konec. Hosté hronovským vůbec nepůjčili puk, naopak Křepelka dlouhé sekundy zcela sám před gólmanem měl lehkou práci a zasunul – 4:6. Poté ještě Hronov odvolal gólmana, ale do konce zbývalo jen pár sekund.

Hosté zvítězili naprosto zaslouženě, dobře kombinovali, Hronovu se naopak nahrávky vůbec nedařily a musel při rozjezdu útoků až příliš sólovat. Bojovnost domácím hráčům nelze upřít, chybí jim však do ideální hokejové hmotnosti a výšky a z toho plyne velké množství prohraných soubojů u mantinelů.

Branky a nahrávky: 7. Przybyla (Amirov, Bačkovský), 13. Štrombach (Putz, Pavelka), 15. Akhmetianov (Poppel), 31. Veselý (Minařík, Putz) – 3. Bílek (Řepka, Petráš), 5. Janeček (Petráš), 9. Chamrád (Okegawa), 12. Janeček (Rendla, Chamrád), 35. Bílek, 60. Křepelka (Sýkora, Bílek)

Vyloučení: 5 – 7, využití 1:1, oslabení 0:0, 210 diváků

HC WIKOV Hronov: Tichý (12. Ryšavý) – Žaba, Amirov, Salnikov (A), Minařík, Pavelka, Pavič, Veselý – Przybyla, Akhmetianov, Baškovský, Poppel (C), Putz, Štrombach, Horký, Dunda.
Trenér: Leoš Kamaryt

HC Řisuty: Pánek (Šubrt) – Řepka, Zich, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek (C), Křepelka, Petráš – Sýkora, Pejchal, Bláha – Chamrád, Janeček, Okegawa – Rendla.
Trenér: Pavel Křepelka

Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Všetečka