1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 225 AND zobraz=1 Ve Slaném sedm kulí jako v Sarajevu, první body po výborném výkonu

Ve Slaném sedm kulí jako v Sarajevu, první body po výborném výkonu

HC Řisuty – HC WIKOV Hronov 1:7 (1:1, 0:2, 0:4)

Hronov začal náporem, ale ve 4.min. jdou domácí do vedení. Mulač prokličkoval obranou Hronova a zavěsil – 1:0. V 8.min. domácí exligista Bílek dostal za vysokou hůl 2 + 2 min. a Hronovu se naskytla dlouhá přesilovka. První polovinu přesilovku hosté využívají, když po hezké kombinaci přesilovkového komanda šel puk přes Amirova a Popitiče na zcela volného Murtazina, který z úhlu trefil prázdnou branku – 1:1. Pak pokračovala přesilovka hostí, kterou ale pokazil faulem Barbusev- hrálo se 4 na 4. V 11.min. hronovští kombinovali až do odkryté klece, ale z gólovky dobře netrefili. V 11.min. Buldok Okegawa převzal puk za zády hronovské obrany, jeho gólovou střelu však ukryl brankář Malychin ve své bleskové lapačce. V 16.min. měl další velkou šanci Čech, hronovský gólman byl ale pozorný. V 18.min. hronovský Murtazin prošel až před brankáře, ten jeho sólo skvěle zlikvidoval. V samém závěru třetiny ujel znovu agilní Murtazin, jeho bekhend však gólman Řisut vystihl.

V 25.min. pykal Barbusev, Řisuty měli dvě velké šance, Malychin ale pokaždé skvěle zasáhl. Těsně po skončení oslabení šli dva hronovští na jednoho, osamoceného Vaňkovského Pánek vychytal. V 30.min. byl vyloučen Exner, za minutu však vyhodil řisutský gólman puk přes plexi a síly se vyrovnaly. V 32.min. Hronov využívá zbytek přesilovky, střelu Štrombacha po vyražení uklidil do sítě Vermeulen a svoji první brankou v dresu Hronova posílá Wikov do vedení – 1:2. Za půl minuty jdeme již do dvoubrankového vedení. Po pěkné kombinaci celého útoku uvolnil Amirov Kociána a ten střílel do odkryté klece – 1:3. Hronov byl při chuti, ale další šance Vaňkovského, Popitiče a Štrombacha se již proměnit nepodařilo.

Ve 44.min. střelu z ostrého úhlu gólman Pánek vyrazil jen k volnému Przybylovi a ten z první zametl puk do sítě – 1:4. Ve 47.min. je na střídačce hostí opět veselo. Ze zámku Řisut odjeli dva hostující útočníci na jediného beka, Popitič naznačil přihrávku a pak se trefil nad rameno gólmana k bližší tyči – 1:5. Poté si Murtazin v nájezdu dva na jednoho vyměnil puk s Barbusevem a ten se trefil pod víko, když se gólman nestačil přemístit – 1:6. Za minutu to je již 1:7 a zavání to debaklem. Vaňkovský dojel vyhozený puk, nahrál Štrombachovi, jehož střelu gólman jen vyrazil a dojíždějící Vaňkovský jen lehce doklepl a uzavřel vysoké skóre.

Hronov předvedl výborný výkon, využil dvě přesilovky ze tří a získal velmi cenné body, navíc z ledu soupeře.

V sobotu 7.10.24 přivítáme na svém ledě velkého favorita HC Tábor.

Vyloučení: 3 – 5, využití: 0:2, oslabení: 0:0, 48 diváků

Branky a nahrávky: 4. Mulač (Okegawa, Řepka) – 9. Murtazin (Amirov, Popitič), 32. Vermeulen (Štrombach, Exner), 33. Kocián (Amirov, Przybyla), 44. Przybyla (Popitič, Amirov), 47. Popitič (Przybyla), 57. Babrusev (Murtazin), 58. Vaňkovský

HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Volráb, Zich, Potěchin, Janda, Malovický, Strnad, Řepka, JakubecChamrád, Patyk, Bílek (C) – K. Pejchal, Čech, HajnýOkegawa, Pulda, Mulač.
Trenér: Pavel Křepelka

HC WIKOV Hronov: Malychin (Meišner) – Exner (C), Babrusev, Kopecký, Amirov, Vermeulen, Voňka (A) – Štrombach (A), Vaňkovský, VoděrackýKocián, Przybyla, Popitič – Lederer, Kubeček, Murtazin.
Trenér: Jaroslav Polák

Rozhodčí: Červenka – Figer, Motl