1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 176 AND zobraz=1 V polovině remíza, na konci desítka

V polovině remíza, na konci desítka

Hronov nastoupil velmi oslaben o nemocné hráče, hosté byli vysokým favoritem.

Další foto z utkání ZDE

První dvě minuty nás Benátky vůbec nepustily z naší obranné třetiny, až v 5. min. měl velmi dobrou šanci Minařík, ale střílel jen do náruče gólmana Sejpala. V téže minutě napadající Achmetjanov sebral obráncům puk v rohu kluziště, najel před branku a chytrou střelou mezi betony poslal Hronov do vedení – 1:0. V 7. min. šel ven za faul Exner, největší šanci zazdil benátský Šafránek, který ač zcela sám, netrefil. V 7. min. Exner nezkrotil v dobré pozici puk, když byl také zcela sám před gólmanem. Ve 13. min. pykal hronovský Bon, Benátky sehrály dlouhý zámek s celou řadou těžkých střel, Tichý s přehledem odolával. Naopak šance z protiútoku měl Hronov, střely šly jen těsně vedle. V 16. min. vzal do svých rukou vyrovnání nejlepší a nejzkušenější hráč hostí Šafránek a svoji tvrdou střelou prostřelil vše – 1:1. V 19. min. šel na trestnou hostující Šíma, za chvíli další hráč Benátek Mrkvička a tak se hronovským naskytla 1:10 min. dlouhá přesilovka pět na tři. Gól jsme však nedali. První třetinu měli hosté puk na svých holích po většinu času, ale Hronov měl paradoxně více úplně vyložených šancí.

Dvojnásobná přesilovka pokračovala ještě po přestávce, ale nesehráli jsme ji dobře, v pokračující výhodě pět na čtyři měl šanci Kubeček, ale trefil jen připravenou lapačku Sejpala. A tak okřídlené pravidlo nedáš - dostaneš opět zafungovalo, nevinná akce Hejňáka skončila jeho prudkou střelou na zadní tyč a hosté šli do vedení 1:2. V 26. min. skvěle hrající Pavelka střílel od modré, brankář vyrazil jen před sebe a všudybyl Subbotin z blízka dorazil – 2:2. Hronov přidal pod kotel a měl v těchto fázích řadu šancí na vedení. Nejprve v 27. min. Hovsepjan nestačil zasunout puk do odkryté klece, za další minutu kryl gólman hostí i loženku Štrombacha. V polovině zápasu kryl Tichý skvěle do lapačky bombu Šafránka, hned z protiútoku šli hronovští dva na jednoho, ale pokazili finální přihrávku. V 33. min. gólovou dorážku Exnera Sejpal výborně zachytil. Z protiútoku, kdy se namlsaní domácí nestačili včas vrátit, šli tři hostující útočníci na osamoceného beka, několikrát si vyměnili puk a na konci matador Šafránek dával pohodlně do prázdné – 2:3. V 34. min. při vyloučení Křivohlávka se přes velké ostřelování hosté neprosadili, ale hned po návratu vyloučeného přišla velká a opakující se chyba Hronova, kdy ze souboje dva na dva u mantinelu dovolili domácí hostím přesně přihrát na osu hřiště a Šafránek střelou z první k tyči trefil přesně – 2:4. A doposud nadějně se vyvíjející utkání se doslova zlomilo. Minutu před sirénou přišel nešťastný a nečekaný odraz puku od zadního mantinelu a Jankovský pohodlně zasunul puk za záda Tichého, který marně čekal na puk u druhé tyče – 2:5.

Třetí třetina byla již naprosto v režii favorita. Ve 42. min. opět domácí zcela zbytečně ztratili puk při rozehrávce, hosté opět odjeli tři na jednoho a ťukes na jeden dotek zakončil Hruška střelou do prázdné klece – 2:6. V 51. min. přišla opět tragická ztráta puku jednoho z hronovských obránců a Šafránek švihem trefil šibenici – 2:7. Poté fauloval benátský Mašek, šanci měl Subbotin, ale gólman ho vychytal. V 55. min. měli hronovští hráči hned dvě šance po sobě, Kociánova teč šla o pár centimetrů nad a Subbotin zcela sám, střílel jen do náruče přesouvajícího se gólmana.A tak za minutu na to nechala hronovská obrana na holičkách svého gólmana a Kusý ho náležitě vykoupal a střílel do prázdné – 2:8. V 57. min. v přečíslení tři na dva byl na konci kombinace Hruška a blafákem překonal nešťastného Tichého – 2:9. Tichý odjel z branky a nahradil ho Lequin. Pak však přišla přesilovka Benátek při vyloučení Exnera, hosté nabídkou nepohrdli a Dvořák načepoval potupnou desítku – 2:10.

Zápas se hodnotí velice těžce. Hronov ještě ve 33. min. držel slibnou remízu, pak se však po opravdu naivních chybách hronovské obrany hosté rychle prosadili a utkání rozhodli. Je vidět, že nám chybí starší zkušenější hráči, kteří by mladé usměrnili. Vždyť David Šafránek, který má za sebou pár zápasů v extralize v dresu Bílých Tygrů Liberec a zejména 250 startů v 1.národní lize za SC Kolín 250 zápasů se 150 body, nás prakticky porazil sám, když nastřílel 4 branky a na další 3 nahrál.

Branky a nahrávky: 6. Achmeťjanov, 25. Achmeťjanov (Pavelka, Poppel) – 16. Šafránek (Mrkvička), 24. Hejňák (Mašek, Šíma), 33. Šafránek (Jankovský, Mrkvička), 36. Šafránek (Král), 39. Jankovský (Šafránek, Klodner), 41. Hruška (Jankovský, Šafránek), 52. Šafránek (Jankovský, Hruška), 56. Kusý (Klodner), 57. Hruška (Jankovský, Šafránek), 59. Jankovský (Dvořák, Mrkvička)

Vyloučení: 4 – 3, využití: 0:1, 231 diváků

HC WIKOV Hronov: Tichý (57. Lequin) – Exner /C/, Zachariáš, Křivohlávek, Pavelka, Veselý – Boň, Achmeťjanov, Poppel – Minařík, Štrombach, Kocián – Kubeček, Hovsepjan, Subbotin.
Trenér: Vlastislav Vondřejc

HC Benátky nad Jizerou: Sejpal (Hofman) – Klodner, Mašek, Antoš, Němeček, Mrkvička /C/, Rajgl – Šafránek, Jankovský, Kusý – Dvořák, Král, Hejňák – Havlas, Hruška, Šíma.
Trenér: Antonín Nečas

Rozhodčí: Červenka – Horažďovský, Teršíp