V napínavém souboji jsme si čtvrtou příčku pojistili.

1:2, 3:1, 0:1 - 1:0
HC Wikov Hronov

Borovička (62. Pavlíček) — Kynčl, Degtěrev, Mikulec, Pavelka, Exner (C), Romanov – Nazarov, Bucek, Lavrenov, Duchan, Moník, Teuber, Hašlar, Kozák (A), Lebedkin, Janda, Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

HC Vlci Jablonec nad Nisou

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Jelínek) – Pavlů (A), Abraham, Tržický, Patzelt, Had, Mrkvička (C), Král, Křepelka, Kačírek, Homolka (A), Jursa, Hájek, Vomáčka, Kapička, Bouřil Trenér: Vítězslav Jankových

Branky a nahrávky:15. Lavrenov (Pavelka), 23. Lavrenov (Mikulec, Kynčl), 26. Moník (Exner, Degtěrev), 40. Bucek (Matouš, Kozák), 63. Kozák – 4. Vomáčka (Křepelka, Abraham), 7. Král (Kapička, Mrkvička), 33. Had (Hájek, Pavlů), 51. Hájek . Rozhodčí: Valda – Kettner, Hofman. Vyloučení:7:9 (14:18 min). Využití:1:1 . V oslabení:0:1 . Diváci:188 . Střely na branku: 39:32. Průběh utkání:0:2,1:2-3:2,3:3,4:3-4:4-5:4 .

Diváci:    188

V dohrávce 34. kola Hronov(4) hostil Vlky z Jablonce nad Nisou(6). Hronov se pustil do dohrávek a hraje dva zápasy hned za sebou. Doma hostí Jablonec, s nímž má zápornou bilanci a to jen jeden bod po prohře v prodloužení, o který jsme nakonec přišly kontumací. Jablonec má za sebou šňůru pěti proher a to tři s Letňanami (také dohrávky).

Reportáž ze zápasu:

V brance Hronova se představil další junior Michal Borovička a debut mu zpočátku spoluhráči příliš neulehčili. Hned v první minutě z přečíslení dva na jednoho střílel Lebedkin z první těsně vedle. Ve 4.min. přišel rychlý protiútok hostí a zcela zapomenutý Vomáčka měl snadnou cestu, střílel do úplně odkryté branky – 0:1. Za minutu šel sám na Borovičku Kapička, hronovský gólman výborně chytil. V 7.min. Kapička nabil na modrou Královi a jeho dělovku do okna Borovička nemohl polapit – 0:2. Vypadalo to s námi bledě, naštěstí v 15.min. dobře hrající Pavelka vybojoval puk, zpoza branky přesně našel Lavrenova a ten nikým neobtěžován s jistotou trefil pod víko – 1:2. V 17.min. opět Lavrenov zcela sám tentokrát střílel jen do gólmana. Těsně před sirénou si najel z druhé vlny Moník, loženku však poslal vedle.

V nástupu do druhé třetiny Lebedkin zblízka nepropálil Krofta. Pak však Kynčl vystřelil od modré, Lavrenov se nacházel na správném místě a pohotově vrátil vyražený puk do zívající branky – 2:2. Ve 26.min. Moník nedokázal zblízka přehodit beton jabloneckého strážce svatyně, ale poté Exner výborně vybojoval puk, vystřelil a vyražený puk vrátil do sítě Moník – 3:2. V těchto fázích hrál Hronov opravdu skvěle, výborně bruslil a kombinoval a mohl i své vedení navýšit. Pak však přišel faul nefaul Lavrenova a v přesilovce se po 15 sekundách trefil Had a srovnal na 3:3. V 34. min. šli ven spolu Exner s Mrkvičkou, hned nato fauloval i Kapička a Hronov hrál přesilovku čtyři na tři. Gól jsme nedali, to se nepovedlo ani v další přesilovce, při vyloučení Tržického, i když dvě po sobě jdoucí loženky po gólech přímo volaly. Další současné vyloučení dvou protihráčů umocnil další nedovolený zákrok hostí a Hronovu se nabídla další přesilovka 4 na 3. Pouhé čtyři sekundy před koncem třetiny se v přesilovce zblízka trefil Bucek, uznání za vypracování gólovky patří ale i asistentovi Kozákovi – 4:3. Hronov sehrál vynikající třetinu, předváděl skvělý hokej a utkání dokonale otočil.

Ve 41.min. nebyli domácí daleko od další branky, puk na čáře stačil Krofta ale zachytit. Po minutě na druhé straně zazdil stoprocentní šanci hostující Král, Borovička ho s ledovým klidem vybruslil. Ve 49.min. Duchan zcela sám zbrkle vystřelil, měl dost času zeptat se gólmana, kam to chce. Ihned nato postupovali hronovští 3 na 1, Moníkova gólová střela byla sražena mimo. V polovině třetiny hráli Wikováci přesilovku, Kozák ve vlastní třetině ztratil puk a Hájek skvělou střelou zápěstím v oslabení zavěsil a opět srovnal na 4:4. Poté přišlo několik vyloučení, Jablonec hrál přesilovku, v oslabení, ale ujel Lebedkin, a sám samotinký střílel těsně vedle. Poté signalizoval rozhodčí vyloučení jabloneckého hráče, následovala rvačka, ze které jako vítěz odjel na trestnou Kynčl, ale Hronov zaplatil dvojnásobným vyloučením. Oslabení jsme přežili a šlo se do prodloužení.

Hned v 1.min. Exner nestačil zblízka zasunout puk kolem tyče a poté došlo k nájezdu hostí do brankáře Borovičky, který bruslí narazil do konstrukce branky a přišel o nůž a musel své místo přenechat studenému Pavlíčkovi. Ten si hned připsal dva skvělé zákroky a v čase 2:07 před koncem postupoval Kozák na beka, skvěle ho vycvičil a přes něho skryl střelu zápěstím, kterou Krofta našel až v síti – 5:4. Prémiový bod byl doma, Jablonci jsme na 4. příčce odskočili o další bod.

Od druhé třetiny po přeskupení formací Hronov předváděl výborný hokej, který bavil a diváci odcházeli ze stadionu velice spokojeni.

Hodnocení trenérů:

HC Wikov Hronov M. Táborský: Po první třetině , která nebyla podle mých představ, jsme o přestávce změnili způsob hry a hned byla vidět větší vůle po vítězství. Měli jsme více ze hry a hodně šanci rozhodnout zápas v normální hrací době. Jsem rad, že jsme se vítězstvím v prodloužení posunuli blíž k play-off.

Fotoreportáž ze zápasu: HC Wikov Hronov - HC Vlci Jablonec nad Nisou 5-4 – zde61 – album na Rajčeti