1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 275 AND zobraz=1 V derby s Vrchlabím jsme tahali za kratší konec. HC WIKOV Hronov – HC Stadion Vrchlabí 3 : 7 (1:3, 0:2, 2:2)

V derby s Vrchlabím jsme tahali za kratší konec. HC WIKOV Hronov – HC Stadion Vrchlabí 3 : 7 (1:3, 0:2, 2:2)

Hronov v minulém zápase ve Vrchlabí prohrál jen 2:4 a tak se čekalo, zda favorita na domácím ledě překvapí.

V derby se Vrchlabím jsme tahali za kratší konec.

HC WIKOV Hronov – HC Stadion Vrchlabí 3 : 7 (1:3, 0:2, 2:2)

V 1.min. šel ven Chalupa a Hronov po dvaceti sekundách přesilovku využil, Trandin odvážně vyjel z rohu, před Červinkou vykroužil s pukem piruetu a kolem zmateného gólmana zasunul puk k tyči – 1:0.V 3.min. Hynkovu dorážku do odkryté části branky hostující brankář skvěle vystihl. Chvilku na to hostující Urban netrefil v ložence branku Pittra. V 8.min. však Kynčl poslal od mantinelu střílený centr přes brankoviště a Krsek ani neví, jak se od něho puk dostal za čáru – 1:1.V 9.min. pykal Hynek, přesilovku Hronov téměř ubránil, ale pouhé čtyři sekundy před vypršením Tatár napotřetí doklepl vyraženou střelu Kozáka od modré. Domácí beci nechali samotného střelce velmi dlouho operovat před nešťastným Pittrem – 1:2. Vzápětí domácí gólman skvěle vyřešil brejk hostí dva na jednoho. Ve 14.min. tvrdou střelu Popitiče Červinka vykopl levým betonem, to mohl být gól. V 15.min. hosté dlouho kroužili s pukem neobtěžováni ve třetině Hronova a Kastner využil slabší chvilky Pittra, kterému vypadl lehký puk z lapačky a zezadu pohodlně zasunul – 1:3.V 15.min. byl vyloučen Kozák, přesilovka však byla sehrána chabě, vůbec jsme nevystřelili. Vrchlabí bylo výrazně lepší, hráči rychle bruslili a hronovští vůbec nestíhali.

V 22.min šel ven Vaňkovský, už to vypadalo, že se ubráníme, ale v poslední sekundě (!) přesilovky vyjel z rohu agilní Kozák, vyškolil oba beky, položil si dlouhým blafákem gólmana a do odkryté klece zavěsil – 1:4. Další přesilovku při vyloučení Straky jsme přežili, hosté trefili jen tyč. Pak však Chalupa našel přesným pasem Urbana a ten bekhendem trefil po horní tyč – 1:5. Hronov vystřídal gólmany, do branky se postavil Malychin. V 35.min. hrál Hronov další přesilovku, dobrou Strakovu střelu Červinka skvěle chytil. V poslední minutě druhé třetiny šel ven vrchlabský Cerman, řadu těžkých střel hostující gólman bezpečně pochytal.

Pokračující přesilovku v závěrečné třetině nesehrál Hronov dobře, vůbec se nedostal do útočné třetiny. V 45.min. přišla zbytečná ztráta puku při rozehře, situaci dva na jednoho vyřešil Chrtek přesnou náhrou na Šleichera, který doklepl do odryté branky – 1:6. Za několik sekund odjel z buly ve středu hřiště po křídle Chalupa a k bližší tyči trefil přesně – 1:7. Početná enkláva vrchlabských příznivců začala vyvolávat potupnou desítku, Hronov však byl proti. Vyloučení Vaňkovského jsme přežili a v 53.min. Straka našlápl po levé straně a střelou švihem ke vzdálenější tyči snížil na 2:7. Bendíkovo vyloučení jsme nevyužili, dlouhý zámek naprosto beze střel vyzněl planě. V 57.min. již všichni viděli gól, Murtazinova dělovka z první směřovala do okna, ale lapačka Červinky byla velmi hbitá. Pak se na ledě strhla velká bitka, kterou hlavní arbitr ocenil dvěma dvouminutovými tresty na obou stranách a hostím za vyprovokování přidal ještě dvojku. Přesilovku pět na čtyři jsme využili sedmnáct sekund před koncem, když Murtazin byl na konci hezké kombinace celé pětky – 3:7.

Vrchlabí bylo lepší, rychlejší a celkově hokejovější a zvítězilo naprosto zaslouženě.

V sobotu hrajeme 13. ledna hrajeme doma od 17 ti hodin poslední utkání základní části proti Mosteckým lvům a body potřebujeme jako sůl. Celky nad námi bodují a v tabulce se nám vzdalují. Přijďte nám znovu pomoci !

Branky a nahrávky: 2. Trandin (T. Hynek), 53. D. Straka (M. Veselý), 60. Murtazin (Voděracký, Táborský) – 7. Krsek (Kynčl), 10. Tatar (Kozák, Kynčl), 15. Kastner (Häusler, Chrtek), 24. Kozák (Kynčl), 34. P. Urban (D. Chalupa, Bendík), 45. Šlaicher (Kastner, Chrtek), 45. D. Chalupa (P. Urban, Kynčl)

Vyloučení: 7:7, využití: 2:2,