BK Nová Paka

6 Ševců Kryštof, 2 Krinwald Roman,- 47 Šípek Lukáš, 16 Eklund Nils- Olof Osian, 9 Leder Václav, 11 Jonáš Adam, 10 Suvorov Alexander, 42 Filip Maxmilián, 86 Kotyza Jan, 4 Iakhanov Viktor, 61 Popov Grigorii, 26 Najman Jiří, 15 Dlask Tomáš, 78 Krsek Filip, 19 Nezbeda Tomáš, 27 Parshakov Nikolaj, 21 Malík David, 66 Poppel Petr, 12 Hnik František, 88 Foerster Petr Trenér: Aleš Pulpán

HC Wikov Hronov

1 Pavlíček Adam, 50 Pluháček Mikoláš,- 71 Degterev Viacheslav, 20 Mikulec Daniel, 24 Kynčl Jakub, 73 Suk Jakub, 33 Pavelka Jan, 15 Romanov Mikhail, 18 Moník Filip, 25 Jirků Adam, 52 Lebedkin Vitaly, 17 Nazarov Ivan, 10 Teuber Josef, 21 Bucek Jiří, 11 Šlaichner Radim, 44 Lavrenov Konstantin, 12 Kozák Martin, 98 Matouš Dominik, 13 Janda Martin Trenér: Martin Kozák

Branky a nahrávky:21. Parshakov (Leder, Foerster), 40. Krsek (Malík, Suvorov), 49. Malík (Krsek, Suvorov), 55. Krsek (Popov, Malík), 29. Nezbeda (Parshakov) – 52. Romanov (Kozák) . Rozhodčí:Milan Vyštejn , Adam Kurtin, Pavel Beneš . Vyloučení: 3:3 (6:6 min.) . Využití:1:0 . V oslabení:0:0. Diváci:180 . Střely na branku:35:32 . Průběh utkání: . 0:0-3:0-4:0, 4:1, 5:1

Diváci:    180

Hronov dnes odjížděl do Nové Paky s možností definitivně potvrdit účast v Play-off. Sice se již psalo, že to máme jistý, ale stále nám 1 bod scházel. Do branky nastoupil Adam Pavlíček.

Od první třetiny jsme tahaly za kratší konec. Bruslaři nám nedali ani metr ledu zadarmo a na krajské derby se opravdu nachystali svědomitě, přestože jim už v tabulce paří páté nebo šesté místo. První třetina se hrála opatrněji, ale i tak to bylo nahoru dolů. Střelecky jsme lehce převládali 10:12, ale nevyužil nikdo své šance takže po první třetině 0:0.

Na začátku druhé třetiny, jsme byli myšlenkami asi v ještě v šatně, a hned v první minutě Parshakov otevřel skóre pro Paku 1:0. Bruslaři ožily a pustily se do nás ve velkém stylu. Na nás jakoby dolehla únava z posledního domácího zápasu v pondělí a přestávali jsme soupeři stačit. Ten v 28. minutě Nezbedou zvýšil na 2:0. Byla to polovina zápasu a času s tím něco dělat bylo dost, ale dnes to prostě nešlo. Soupeř nás v této třetině přehrál a přestřílel 17:8 a v 39. min. ještě zvýšil Krskem na 3:0.

Třetí třetinu jsme nástoupili odhodláni s vývojem zápasu zkusit něco udělat. Dnes se nedařilo a vypadá to, že si vybíráme slabší den. V přemíře snahy rozhýbat tým byl ve 47. min. vyloučen Kozák za vysokou hůl. Přesilovku jsme bránili dobře, ale ř vteřin před jeho návratem ve 49.min. Malík umístil kotouč za záda gólmana 4:0. Do monce zápasu zbývá 1O minut a čas pro nás plyne nějak rychle v 52. min. Romanov zajistil náš četný gól 4:1. Bruslaři si ale nechtěli nechat vzít vítězství v derby a do ničeho nás moc nepouštěli. V 55. min. Krsek svým druhým gólem uzavírá skóre 5:1. Po obdrženém gólu zkoušíme ještě hru bez gólmana, ale domácí pevně drží hru ve svých rukách. Pro nás to byl nácvik na Play-off. Soupeře jsme sice v poslední třetině přestříleli 8:12, ale mimo čestného gólu nám to nic nepřineslo.

Takže z tiho pro nás nakonec byl "Zasloužený oddechový zápas". Play-off je naše, to hlávně díky výsledku ve Dvoře Králové, takže klid. Odpočineme si při posledních venkovních zápasech a uvidíme se při posledním zápase s Děčínem 26.2. v 17:00 hod ve Wikov Aréně. A to už bude příprava na Play-off a jak si všichni přejeme a doufáme tak hurá na Letňany.