HC Děčín

Sklíba (Skokan) – Loukota, Kučera, Kaltenböck, Pöschl, V. Tůma, Ferbas, Molnár – Fojt, Svoboda, Volráb (C), Ekrt, Zika, Zajan, Černý, Faigl, Ineman, Šilar Trenér: Vladimír Kýhos

HC Wikov Hronov

Pluháček – Degtěrev, Mikulec, Kynčl, Suk (A), Romanov – Janda, Bucek, Matouš (A), Kozák (C), Jirků, Teuber, Hašlar, Šlaicher, Moník Trenér: Martin Kozák

Branky a nahrávky:12. Šilar (Svoboda, Ekrt), 12. Ferbas (Loukota, Černý), 29. Svoboda (Černý), 31. Faigl, 32. Ekrt (Volráb, Šilar), 49. Černý (Ekrt, Svoboda), 59. Fojt (Černý, Svoboda) – 28. Janda (Kynčl), 52. Šlaicher (Matouš), 60. Moník (Kynčl, Matouš) . Rozhodčí:Domský – Toman, Janíček . Vyloučení:5:6 (10:12 min.) . Využití:2:1. V oslabení: . Diváci:341 . Střely na branku:v zápise neuvedeny . Průběh utkání:2:0-2:1,5:1-6:1,6:2,7:2,7:3 .

Diváci:    341

Na programu byla dohrávka utkání pětatřicátého kola mezi týmy HC Děčín(7) a HC WIKOv Hronov(4) v rámci druhé hokejové ligy. Hronov opět nastoupil s Pluháčkem v bráně a redukované sestavě, pro oba týmy je to druhý zápas běhen dvou dní a čtvrtý tento týden, a tak se uvidí kdo bude více motivován.

Perný týden začali Medvědi v pondělí, kdy na svém ledě v dohrávce přivítali Jablonec. Děčínští s Vlky prohrávali po první třetině 1:2, v té druhé ale zasypali jablonecké konto hned čtyřmi góly a duel pak už byl v jejich režii. Nakonec porazili jablonecké Vlky 8:5 a odčinili tak sobotní zaváhání se Dvorem. Ve středu pak v dalším domácím utkání sehráli duel s prvními Letňany. S těmi měli souboj dobře rozehraný, když nad lídrem vedli 3:1. Letci ale postupně ztrátu dorovnali, skóre otočili na svou stranu a po třetí siréně se tak radovali z vítězství 7:3. V sobotu Medvědi prohráli v Jablonci a ten jim tak pondělní prohru vrátil. V tabulce jsou stále sedmí s dvaatřiceti body a drží čtyřbodový náskok na bílinské Draky, se kterými svádějí boje o udržení se ve třetí nejvyšší soutěži.

Hronovští hokejisté už mají jistý postup do vyřazovacích bojů. Jsou na čtvrtém místě se ziskem pětašedesáti bodů a už tak mohou základní část v pohodě dohrát. Hronov po výhře 3:2 nad prvními Letňany ve středu na svého soupeře nestačil. Hronovští v Nové Pace totiž padli 1:5 a v sobotu pak podlehli 3:4 Letňanům a tyto prohry budou chtít na děčínském ledě odčinit. Budou plnit roli favorita a uvidíme, zda ji proti celku bojujícím stále o záchranu druholigové příslušnosti, naplní nebo zda je Děčín obere o nějaké body.

První třetina začala ve svižném tempu do první větší šance se dostal Hronovský Dominik Matouš který se dostal do individuální akce, nabruslil si těsně před Šimona Sklíbu a tváří v tvář vyslal pokus, který domácí brankář kryje! Od 10 minuty převzal otěže Děčín a góly v 12. min. Šilara 1:0 z přesilovky a za 30sek. Ferbase zvyšuje na 2:0. Třetina dopadla lépe pro medvědy z Děčína 2:0.

Ve druhé třetině Hronov pořídil snížit, kdy v 28.min. Janda z pravé strany střílí a je to 2:1. Tato branka, ale zvedla domácí a ty pořídili hned v 29 min. opět odskočit na na rozdíl dvou bránek Svobodou 3:1. Medvědi pokračuji ve svém tempu a ve 31. min zvyšují Faiglem na 4:1. A to není všemu konec, kdy opět po 30sek. v 32. min. Ekrt po krásné nahrávce děčínského kapitána dáva za záda Pluháčka 5:1. Pokračuje ještě několik vyloučení na obou stranách, ale skóre třetiny se nemění.

Do poslední třetiny se nastupuje zdá se za rozhodnutého výsledku. Opět několik vyloučení jedno v 49 minutě využívá Děčín a Černý zvyšuje na 6:1. Hronov, ale pořídil ještě korigovat, a v 52.min. se prosadil Šlaicher, který pořídil sklepnou nahozený kotouč za záda Sklíby 6:2. Po gólu ožíváme a snažíme se ještě výsledek korigovat, ale Děčín si drží tři body, které mají pro jejich záchranu cenu zlata. Děčín pořídil ještě zvýšit skóre v 59. min. Fojtem 7:2. Hraje se ale až do poslední minuty a Hronov 3 sek. Před koncem ještě koriguje Moníkem na 7:3.