9. kolo, středa 20.10.2021, Dvůr Králové
1:2
0:1, 1:1, 0:0
HC Dvůr Králové n.L.
HC Wikov Hronov

Branky a nahrávky: 24. Bláha (Franc) – 20. Romanov (Kozák), 36. Heligr . Rozhodčí: Bernad- Všetečka, Hofman . Vyloučení: 6:7 (12:14 min.) Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 397 . Střely na branku: neuvedeno v zápise .

Diváci:    397

Pod Zvičinou jsme vydolovali první vítězství venku ! HC Dvůr Králové n.L. - HC WIKOV Hronov 1:2 (0:1, 1:1, 0:0) Hronov přijel do Dvora opět s Nečasem v brance a mladým Kubečkem v útoku.

První pětiminutovka byla z obou stran trochu rozpačitá, domácí tlačili, ale naši úporně a pečlivě bránili. V 6.min. se v ložence objevil Dušek, na Nečase však nevyzrál. Oslabení při vyloučení Kynčla jsme v poklidu přečkali, pak hráli Dvoráci nedovoleně v šesti, v přesilovce jsme na dvě minuty Dvůr zamkli, jediným výsledkem však byla jen nebezpečná teč Šleichera, směřující těsně vedle. Ve 13.min. i Hronov špatně střídal a za příliš hráčů na ledě pykal, nastalo velké ostřelování hronovské klece, naštěstí většinou jen z uctivé vzdálenosti. V 15.min. agilní Šleicher dorážel do prázdné branky, jeho tutovku však zastavila jen tyč svatyně Brázdila. Tři min. před sirénou Tyurinova střela z prostoru mezi kruhy skončila jen na hokejce brankáře, poté hronovský Romanov Mikhail dvakrát za sebou z dobrých pozic střílel vždy jen do výstroje gólmana. V poslední minutě vyhrál Kozák v útočné třetině buly a M Romanovova střela od modré si našla cestičku do okna Brázdilovy klece, který nic neviděl - 0:1. V posledních sekundách ještě všem odjel Lavrenov, svůj blafák však přetáhl a nestačil puk již zasunout za záda brankáře. Prvních deset minut byl Dvůr lepší, druhá desetiminutovka však vyzněla jasně pro Hronov, mohli jsme jít do kabin ještě s výraznějším náskokem.

Ve 23.min. ujel po levém křídle Šleicher, střílel z úhlu jen do gólmana. Z protiútoku z poměrně velké dálky střílel Franc, Bláha zblízka bekhendem zametl puk do sítě a srovnal na 1:1. V 25.min. pykal za faul M Romanov. V oslabení ujel Matouš a střílel do okna branky domácích. Lapačka Bláhy byla, ale rychlejší. V přesilovce Dvůr vůbec neohrozil hronovskou branku. Ihned po skončení dvorské přesilovky fauloval Heligr, i tentokrát jsme se skvěle ubránili. V polovině střetnutí ujel dvorský Půhoný, Nečas ho s jistotou vychytal. Vzápětí byl vyloučen Luštinec a pranic se mu to nelíbilo a dlouze diskutoval s rozhodčím. Dvorákům začali téct nervy, znervózňoval je zejména naprosto jistý a klidný Nečas v naší brance, který likvidoval jednu šanci za druhou. Přesilovku jsme nevyužili, naopak odjel Půhoný, nedal, na druhé straně měl loženku i Matouš, ale ani jemu se nepodařilo na gólmana domácích vyzrát. V polovině přesilovky fauloval dvorský Muška a domácí šli do třech. Duchan po šachování dvorské trojice střílel jen do plastronu Brázdila a tak jsme obrovskou příležitost dvojnásobné přesily nevyužili. V 37.min. se z nevinné akce puk odrazil až na modrou, Heligr prudce napálil puk a ten k překvapení všech nachytal Brázdila naprosto nepřipraveného – 1:2. Poslední dvě minuty druhé třetiny jsme hráli další přesilovku, Sýkora střílel od modré jen těsně vedle, štěstí jsme měli v poslední sekundě třetiny, těžkou střelu Tondra však Nečas bravurně kryl.
V poslední třetině přišel velký pětiminutový nápor Dvora, domácí se nevybíravě tlačili až do branky a naši beci měli plné ruce i nohy ochránit výborně chytajícího Nečase. Kynčl musel faulovat, přesilovku jsme s přehledem přečkali. Ve 49. min Sýkora prokráčel domácí obranou, zcela sám však netrefil branku, na druhé straně zahodil svoji loženku i Dušek. V polovině třetiny byl již po třetí vyloučen Kynčl, který nešťastně vyhodil puk přes plexisklo. Oslabení jsme s dost velkým štěstím přežili. Poté šli ven za potyčku Exner s Váchou. Vzápětí přišel další dvorský faul a hráli jsme přesilovku čtyři na tři. Nejprve Romanov zazvonil o tyč dvorské klece, vzápětí se totéž povedlo i Lavrenovovi. V 57.min. musel Nečas vyjet daleko z branky, nepodařilo se mu zachytit puk, ale domácí přes velkou snahu puk do prázdné klece nedopravili. Poté přišel dlouhý zámek Dvora. Nečas a dobře bránící hronovští hráči přiváděli domácí borce k zoufalství. Dvorský kouč si vzal oddech a v čase 1:39 před koncem odvolal gólmana. Nastalo velké ostřelování hronovské svatyně a i hronovský trenér v čase 1:09 nápor domácích přerušil time-outem. Pak však Hronov vyhodil puk a vítězné utkání v pohodě dohrál.
Uznání a poděkování patří všem hronovský borcům, kteří příkladně bojovali, nade všechny pak vynikal skvělý Nečas v brance, který celý zápas odchytal s neuvěřitelným klidem a nadhledem.