41. kolo, středa 23.2.2022, Jablonec n/N.
3:5
2:1, 1:2, 0:2
HC Vlci Jablonec nad Nisou

Krofta (Jelínek) – Patzelt, Tržický, Had, Pavlů, Abraham, Mrkvička (C), Šíma – Bitman, Hájek, Jakubec – Bajer, Kulda, Hric – Brokeš, Kačírek, Jursa – Bouřil, Kapička. Trenér: Vítězslav Jankových

HC Wikov Hronov

Pluháček (Pavlíček) – Degtěrev, Mikulec, Suk (A), Heligr, Řehák, Romanov – Bucek (A), Kubček, Teuber – Hašlar, Polej, Šlaicher – Kozák (C), Achmedianov, Janda – Nazarov. Trenér: Martin Táborský

Branky a nahrávky:10. Hájek (Hric, Pavlů), 15. Pavlů (Hric), 25. Brokeš (Kapička, Had) – 4. Bucek (Mikulec, Kozák), 27. Romanov (Nazarov, Kubeček), 36. Janda (Kubeček), 41. Hašlar, 52. Bucek (Romanov, Hašlar). Rozhodčí:Červenka – Židek, Hlinka. Vyloučení:5:7 (10:14 min.). Využití:2:2 . V oslabení:0:0 . Diváci:210 . Střely na branku:V zápise neuvedeno. Průběh utkání:1:0,1:1,2:1-3:1,3:2,3:3-3:5.

Diváci:    210

Hronov zajíždí na horký led do Jablonce. Jablonec čeká poslední zápas na domácím ledě v letošní sezóně. Vlci přivítají Hronov, se kterým dlouho bojovali o postup do playoff, ale nakonec bylo již před vzájemným zápasem rozhodnuto, že do play-off postoupí Wikov a Jablonečtí zůstanou před branami na pátém místě. Jednalo se již o rozhodnuté pořadí a tak Hronov přijel s širším týmem a zapojil několik juniorů. Do brány se opět postavil Pluháček.

První třetina Hronov se od prvních minut zakousl do vlků a po několika slibných akcích ve 4. min. od moré vystřelil Mikulec, jehož střelu ale Krofta neudržel a do sítě puk dorazil JIŘÍ BUCEK. Asistence: Daniel Mikulec, Martin Kozák 0:1. Vlci se začali zvedat a v 10. min. si vypracovali velký tlak a zblízka korunoval snahu o vyrovnání MATĚJ HÁJEK. Asistence: Tibor Hric, Michal Pavlů 1:1. V 15. min. vlci vzužívají přesilovku a sedm vteřin před návratem Teubera z trestné lavice udeřili domácí! Na pravé straně našel Hric MICHALA PAVLŮ a ten našel skulinku a poslal puk do sítě. Asistence: Tibor Hric 2:1.

První třetina nabídla otevřený hokej. Bylo jasné patrné, že v dnešním zápase už o mnoho nejde. Skóre otevřel po zbytečném vyloučení Mrkvičky hostující Bucek, ale Hájek a pak Pavlů dokázali zápas otočit. Jablonec byl ve zbytku první třetiny lepším týmem a obrat ve skóre byl zasloužený.

Ve druhé třetině hned v 1.min. domácí faulovali a hosté při signalizované výhodě zamkli Vlky. Pojede se trestné střílení! Jiří Bucek naznačil blafák do bekhendu, ale nakonec zkusil zasunout puk forhendovou stranou do sítě, ale Kroftu neoblafnul a skóre zůstává 2:1 pro domácí! Ve 25. min. domácí v přesilovce přetavil velký tlak ve třetí branku domácích TOMÁŠ BROKEŠ. Asistence: Michal Kapička, Petr Had 3:1. Hronov se ale nevzdává a nechce si nechat vlky utéci a ve 27. min. domácí trestuhodně ztratili puk v obranném pásmu a hosté toho využili, když MICHAIL ROMANOV dostal přihrávku do pravého kruhu a pověsil puk pod víko. Asistence: Ivan Nazarov, Adam Kubeček 3:2 sníženo. Ve 36.min. Hrubá chyba brankáře Krofty, který si nedokázal pohlídat, aby neměl mezírku mezi betonem a pravou tyčí a MARTIN JANDA dostal puk do sítě. Asistence: Adam Kubeček 3:3. Podařilo se nám srovnat.

Domácí Brokeš sice ve 25. minutě zvýšil na 3:1 pro Jablonec, ale ve zbytku prostřední části hry byli lepší hosté a po zásluze vyrovnali, když se trefili Romanov a poté Janda. Do třetí třetiny tak oba týmy budou vstupovat za stavu 3:3.

Hronov létl do do poslední třetiny a dostal Jablonec pod tlak a ty po velké chybě jablonecké obrany, konkrétně kapitána Mrkvičky, ujeli dva hronovští hráči a JAN HAŠLAR nakonec místo přihrávky volil střelu k pravé tyči. Bez asistence 3:4. Hronov otáčí ale stále je o co hrát a oba týmy se snaží strhnout hru na svoji stranu, ale stoupá nervozita na obou stranách tak je z toho několik vyloučení na obou stranách. V 52. min. vteřinu před návratem Hrice se trefil z pravé strany JIŘÍ BUCEK po krásné přihrávce Romanova. Asistence: Michail Romanov, Jan Hašlar 3:5. V poslední minutě ještě vlci zkouší hru bez gólmana, prostě nechtějí dát svoji kůži zadarmo, ale to se jim již nedaří.

Domácí dobře začali, vedl 3:1, ale poté se karta zcela obrátila a Hronov ve druhé polovině zápsu jasně dominoval a otočil zápas.

Hodnocení trenérů:

HC Wikov Hronov M. Táborský: Po třech porážkách v řadě a před play-off jsme k dnešnímu zápasu nastoupili ještě víc v omlazené sestavě a se čtyřmi juniory. Před utkáním jsem hráčům řekl, že si každý hráč hraje o místo v sestavě na play-off. Soupeř nastoupil v nejsilnější sestavě a jsem rád, že hráči plnili to co jsme si řekli před i v průběhu zápasu a i za nepříznivého stavu 3:1 jsme zápas otočili a dokázali vyhrát.