1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 281 AND zobraz=1 Stíhačka přišla pozdě, Kobra odváží všechny body. HC WIKOV Hronov 2:4 (0:1, 0:2, 2:1) HC Kobra Praha

Stíhačka přišla pozdě, Kobra odváží všechny body. HC WIKOV Hronov 2:4 (0:1, 0:2, 2:1) HC Kobra Praha

Dnes se v Hronově odehraje 1. zápas mezi týmy, které jsou ve spodku tabulky. Jsme momentálně na předposledním místě tabulky. Máme 23 bodů, 89 vstřelených a 151 inkasovaných branek. Minulé utkání jsme zvládli vyhrát a baráži o udržení se tak vzdálili. Podařilo se nám po třech porážkách znovu před domácími fanoušky zvítězit. Důležité branky vstřelili Hájek a Straka. Kobra Praha naopak bude hrát o to, aby udržela desáté, nebo si polepšila na deváté místo. Z těchto pozic totiž budou týmy postupovat do Play-off. Kobra má momentálně 33 bodů. Nakonec se nám nepodařilo dohnat tříbrankovou ztrátu a v utkání prohráváme. Třetí třetina přitom byla z naší strany tou nejlepší. Všechny body do tabulky tak berou hosté.

Stíhačka přišla pozdě, Kobra odváží všechny body.

HC WIKOV Hronov2:4 (0:1, 0:2, 2:1) HC Kobra Praha

Kobra hájí poslední postupové místo do play out, Hronov chtěl navázat na dobrý výkon proti Mosteckým lvům.

Hronov zahájil náporem, ale zapomínal na zadní vrátka a tak až příliš často postupovali hosté dva na osamoceného beka. Naštěstí šly gólové střely vedle. V 6.min. Trandin v nájezdu, ač trochu tísněn, střílel těsně vedle. V 8.min. Byl za držení vyloučen pražský Břížka, Straka a vzápětí i Veselý nedokázali zcela sami před Málkem puk dopravit za jeho záda. Vzápětí i zkušený Vrtek zahodil další gólovku. Hronov sehrál tuto přesilovku skvěle, měl určitě pět zcela vyložených šancí, chybělo opravdu málo, ale bývalý slávistický gólman Málek byl skvělý. Ihned po skončení nevyužité přesilovky hosté udeřili. Urban vrátil do sítě svoji vyraženou střelu do sítě, Pittr neměl čisté svědomí, puk mu zbytečně vypadl a gólman ho již nestihl přikrýt – 0:1. V 13.min. měl Hronov tři velmi těžké střely na Málka, ten však držel. Hrál se rychlý hokej nahoru – dolů, hronovští se však nestačili dostatečně rychle a v plném počtu vracet, naštěstí Pittr mnohokrát odčinil svoji chybu. V 17.min. jsme nevyužili další přesilovku, vůbec jsme se nedostali do třetiny. Hronov velmi trpěl při zakládání útoků, přihrávka i na krátkou vzdálenost činila prakticky všem obrovské problémy.

Druhá třetina přinesla velkou převahu Kobry, v 25.min. hostující útočník v ložence jen o milimetry přestřelil branku. Pak hrál Hronov v šesti, vyloučení s přehledem přežil. V polovině utkání měl snad největší šanci zápasu Murtazin, střílel po ledě do odkryté branky, kde se však blesku rychle zjevil pravý Málkův beton a bylo po šanci. V 31.min. fauloval Veselý, ze zámku odjel Cestr, sám před gólmanem nestačil zasunout mezi betony, byl již moc blízko k brankáři. V těchto fázích hrál Hronov velmi špatně, Kobra byla neustále na puku, hronovští hráči jen zahazovali puky po mantinelu, což vůbec nedávalo šanci útočníkům převzít puk. V 35.min. hosté vybojovali na hronovských obráncích puk, Bříška si vyjel z rohu a dlouhým blafákem natáhl Pittra a do prázdné klece skóroval – 0:2. Za dvě minuty přišla opět zbytečná ztráta puku u mantinelu, z druhé vlny si najel Šťastný a zcela nebráněný a neobsazený z prostoru mezi kruhy trefil šibenici – 0:3. V poslední minutě šel ven za sekeru ještě Trandin, ale hosté již další gól nepřidali. Tato třetina byla snad nejhorší za celou sezónu, co Hronov předvedl bylo těžko k uvěření a nedávalo žádné šance na obrat.

Do třetí třetiny však hronovští přeskupili síly,do branky šel Malychin a jak se později ukázalo, již neinkasoval. Ve 43.min. chytil stoprocentní šanci Vlčkovi a pak se Hronov nadechl ke stíhací jízdě. Ve 43.min. krásná teč Hájka šla jen o fous nad a přišlo vyloučení pražského Dudy. Po minutě přesilovky si vzal v útočné třetině puk veterán Vrtek, objel polovinu třetiny, předložil přesně Cestrovi a ten z první střelou alá Pastrňák trefil přesně do odkryté branky – 1:3. V 55.min. Hájkovo dělo jen o pár centimetrů zasvištělo nad horním břevnem a vzápětí střílel od modré Vaňkovský a Cestr tečoval po ledě podruhé do sítě za zády Málka - 2:3. Najednou bylo o co hrát a hosté silně znervózněli, navíc za vysokou hůl šel ven Matuška a Hronov dostal velkou šanci vyrovnat v přesilovce. Wikováci sehráli přesilovku dobře, obrovskou šanci měl Cestr, sám před Málkem byl ale velmi blízko k brankáři a tak střílel jen do výstroje gólmana. Dvě minuty před koncem si domácí vzali oddechový čas a a odvolali brankáře. Sehráli dlouhý zámek, měli nějaké šance ale ložené ne. Hosté dvakrát vyhazovali osvobozující puky z obranné třetiny, ten druhý puk z hole Bříšky patnáct sekund před sirénou po cestě vzduchem nad hlavami bránících hráčů zapadl do opuštěné klece – 2:4.

Kobra vyhrála zaslouženě, Hronov bojoval, ale opět přišla hluchá druhá třetina a na obrat pak již bylo málo času.

Po dvou venkovních zápasech přivítáme v dalším domácím souboji Králové Písek a to POZOR VE ZMĚNĚNÉM TERMÍNU a to v pátek 26.ledna 2024 od 19 hodin.

Branky a nahrávky:52. Cestr (Vrtek), 54. Cestr (Vaňkovský) – 11. T. Urban I (Matuška, F. Vlček), 35. Bříška (Šteiner, Šťastný), 37. Šťastný (Bříška, M. Kvasnička), 60. Bříška (Petrák)