27. kolo, středa 5.1.2022, Jablonec n/N.
HC Vlci Jablonec nad Nisou

Krofta (Jelínek) – Pavlů (A), Abraham, Tržický, Patzelt, Had, Mrkvička (C) – Plíhal, Kačírek, Jursa – Král, Brokeš, Hric – Kapička, Křepelka, Homolka (A), Vomáčka – Bouřil. Trenér: Tomáš Plíhal

HC Wikov Hronov

Nečas, od 52min. Ševců – Heligr, Degterev, Mikulec, Sýkora, Exner (C), Romanov – Kubeček, Duchan, Bucek – Nazarov, JIrků, Novotný – Teuber, Lavrenov, Kozák (A) – Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

Branky a nahrávky:32. Kapička (Brokeš), 43. Plíhal (Kapička, Brokeš), 45. Jursa (Tržický), 52. Kapička (Plíhal, Had), 53. Křepelka (Jursa), 53. Král (Hric) – 28. Kozák (Bucek, Romanov), 41. Exner (Sýkora). Rozhodčí:Zeilska – Židek, Jurak. Vyloučení:6:7 (12:14 min) . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:156 . Střely na branku:V zápisu neuvedeno . Průběh utkání: 0:0-0:1, 1:1- 2:1, 2:2, 6:2

Diváci:    156

Dnes hrajeme v Jablonci a čeká nás důležité utkání v boji o play-off. Nastoupí do něj hrající trenér Jablonce Tomáš Plíhal, který má zkušenosti i ze zámořské NHL. Hostující Hronov má v tabulce na čtvrtém místě pětibodový náskok na Vlky a pokud dnes v Jablonci zvítězí, budou to mít Jablonečtí už hodně složité. Proti Hronovu musejí domácí vyhrát, pokud chtějí reálně pomýšlet na postup do play-off. Pokud vyhrají hosté, bude to pro ně významný krok směrem do vyřazovacích bojů.

Oba týmy přistoupili k dnešnímu důležitému utkání velmi zodpovědně. Ve 2 min. domácí zlobili před Nečasovou brankou. Z nebezpečné pozice pálil Kačírek, ale puk se k Nečasovi nakonec přes hradbu nedostal. Ve 3. min Teuber hledal ve vyložené pozici Lavrenova, ale skvělý zákrok předvedl domácí gólman Krofta. A krátce na to Duchan dostal přihrávku na pravou stranu, mířil na zpola odkrytou jabloneckou branku, ale puk netrefil dobře a svatyni minul. Na druhou stranu ve 4.min jablonecký Kapička dostal přihrávku do pravého kruhu a bez přípravy vypálil, Nečas však byl pozorný. Domácí tlačili a problémy Hronova hasil na poslední chvíli faulem Exner. Jde na dvě minuty za podrážení.Jablonec začal první přesilovku a Kapička hledal z pravé strany napříč brankovištěm spoluhráče, ale hosté dokázali srazit puk do ochranné sítě.A hned za chvíli Kapička po Mrkvičkově přihrávce přestřelil a hosté se osvobozují. Hronov se, ale úspěšně brání, a v oslabení ujíždí Nazarov a z pravé strany zkoušejí střílet na vzdálenější tyč, ale neuspěl.V 7.min domácí Křepelek dostal puk do skvělé pozice, do pokusu dal obrovskou sílu, ale minul puk. Hosté jsou v plném počtu.V 9 minutě náš kapitán Exner se trochu se štěstím zmocnil puku v útočném pásmu a prověřil Kroftu. Ten, ale ten chytá.V polovině třetiny Hronov trochu přebírá iniciativu, ale naráží na zformovanou domácí obranu. Síly obran zatím převažují nad útokem. Domácí Vlci byli po většinu první třetiny mírně lepším týmem, když se dostali k bráně tak naráží na Nečase, ale i Hronov dokázal zazlobit. První třetina proto končí bez gólů 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí v 21 min. Plíhal vyslal tvrdou ránu, ale Nečas si s jeho pokusem poradil. 22 min. domácí špatně rozehráli a hned si hosté vytvořili velký tlak. Největší šanci měl hostující Teuber, ale nakonec zámek přerušil Krofta, který přikryl puk. 28. min a Hronov se ujímá vedení 0:1, Martin Kozák dostal ve velké rychlosti přihrávku od Bucka a vymetl vingl Kroftovy branky z pravého kruhu. Asistence: Jiří Bucek, Michail Romanov. Domácí okamžitě zapínají na maximální obrátky. Z úhlu to zkoušel Jursa, ale neuspěl. Nečas si poté poradil i s nahozením. Necelé 4 min na to se domací dočkávají vyrovnání. Po selhání dvou obránců Hronova na obranné modré, kde si dávali přednost, Brokeš posunul puk na Kapičku a ten překonává Nečase 1:1. Hronov měl v závěru třetiny dvojnásobnou početní výhodu skoro minutu a půl, ale domácí výborně a obětavě bránili.

Začala třetí třetina a Hronov ještě bude hrát šest vteřin přesilovky pět na tři 37 vteřin pak bude hrát s výhodou jednoho muže, pokud nevstřelí branku.Domácí už hráli v pěti a v 41. min kapitán Jakub Exner dorazil do sítě Sýkorovu střelu. 1:2. Vlkům se ale daří po třech minutách opět vyrovnat. Tomáš Plíhal to vzal jako nejzkušenější hráč na sebe a zblízka vyrovnává 2:2 asistence: Michal Kapička, Tomáš Brokeš. 45. min a Martin Jursa dostává přihrávku mezi kruhy od Tržického a trochu nečekaně vypálil pod víko a poprvé dostává Jablonec do vedení 3:2.45:36 Homolka předvedl luxusní zpracování puku hokejkou ve vzduchu a z dobré pozice trefil jen hruď Nečase. Z následných dorážek domácí neskórovali.Na leďe se začíná odehrávat pravá hokejová bitva a domácí hrají v euforii. Vomáčka měl velkou šanci ale Nečas nesouhlasil. 49. min Nazarov se Sýkorou jeli v oslabení dva na jednoho, sérii přihrávek nesehráli špatně, ale nakonec Krofta puk zachytil. 51.min Hronov začíná přebírat iniciativu a snaží se o vyrovnání. Teď však hostům nevyšla rozehrávka a je z toho zakázané uvolnění. 52. min Plíhal rozjíždí útočnou akci a stojí na začátku krásné kombinace, kterou zakončil střelou do horní poloviny branky Kaplička 4:2 Asistence: Tomáš Plíhal, Petr Had.52:39 a jen 40 sekund stačilo aby důrazný Křepelka dokázal u levé tyče dotlačit puk do sítě a gólman Hronova 5:2. Asistence: Martin Jursa. Nečas se hodně zlobí.53:16 napřáhl Král a puk propadl Nečasovi mezi nohama 6:2. Hronov si vybírá slabší chvilku, dlouho se zdálo, že vyrovnávací branka Hronova je na spadnutí, ale najednou přišly tři branky Jablonce během minuty. Zápas se, ale dohrává do poslední chvíle, 57 min. Lavrenov si počíhal na útočné modré a pokusil se o samostatný únik, ale byl tísněn a zakončení mu nevyšlo. 58. min Hostující Jirků to zkoušel z velkého úhlu, ale neuspěl. Po chvíli to zkouší Duchan střela, ale puk zachytil Krofta. Domácí už hrají jen takticky a posunují puk do středního pásma. V 59. minutě si bere trenér Táborský oddechový čas.Zkoušíme to bez brankáře. Nazarov v dobré pozici netrefil puk a domácí vyhazují do středního pásma. V 59:48 ještě závar před Kroftou, ale i tento dokázal domácí gólman vyřešit. 59:52 Matouš měl ještě v závěru velkou šanci, ale ani on si na Kroftu nepřišel.

Zápas skončil 6:2, ale až do 45. minuty bylo utkání vyrovnané. Přesto že jsme ještě hodně tlačili, tak přes obrovský tlak jsme již vyrovnat nedokázali. Hronov si ale vybral slabší chvíli a během necelé minuty domácí vstřelili tři branky a rozhodli zápas. V tabulce se Vlci přiblížili Hronovu na rozdíl dvou bodů a o čtvrté místo v tabulce tak bude probíhat ještě velký boj.

tj

Hodnocení hlavního trenéra Hronova Martina Táborského: Do zápasu jsme vstoupili v omlazené sestavě a přesto mohu říci, že dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Hráči plnili co jsme si v kabině řekly. Bohužel rozhodla poslední třetina ve které jsme udělali moc individuálních chyb, po kterých jsme byli zkušeným týmem jaký má Jablonec potrestáni.