1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 144 AND zobraz=1 Rozhodlo pět gólů v přesilovkách

Rozhodlo pět gólů v přesilovkách

Hronov stále hledá optimální sestavu, v níž se objevili další nováčci Kozlov se Salnikovem. Vrchlabí hned s pěti hráči, kteří v minulé sezóně na střídavý start vypomáhali Hronovu a bez jediného cizince.

Ve 2. min. šel ven hronovský Veselý, po 50 sekundách využívá přesilovku Moník, když zblízka nekrytý doráží za záda bezmocného Tichého – 0:1. Při vyloučení vrchlabského Chrtka jsme sehráli docela slušnou přesilovku, pěkný zámek, ale střely šly jen z uctivé vzdálenosti. Ve 13. min. byl vyloučen Tatar, Hronov v přesilovce ztratil mnoho sekund za svoji vlastní brankou, kdy příliš váhá s rozehrou, závěr přesilovky přinesl opět pár střel, ale zase jen od modré. V 16. min. si lehkou střelu ze středního pásma málem srazil do sítě Tichý, se štěstím svoji chybu ale blesku rychle napravil. V 17. min. pykal domácí Subbotin, blafák Urbana domácí gólman skvěle chytil. Hned z rozehry šli hronovští dva na jednoho, gólovou střelu ale Krinwald svojí širokou holí vyrazil. V závěrečné minutě ještě výborný Tichý vybruslil blafák Moníka, hosté byli lepší, zejména s prací na puku za nimi Hronov zaostával.

V úvodu druhé třetiny jsme šli hned třikrát v přečíslení na vrchlabskou branku, ale poslední finální přihrávka byla vždy zablokována. V 25. min. mohl srovnat Putz, dával však zase jen do lapačky Krinwalda. Poté byli rychle dvakrát za sebou vyloučeni současně hráči na obou stranách, následně i Chrtek a Hronov hrál slibnou přesilovku čtyři na tři. Po minutě šli ven ještěAchmetianov s Kynčlem, přes veškerou snahu nedokázali hronovští v přesilovkách vůbec ohrozit branku. Ve 29. min. byl hodně přísně vyloučen Bořuta, Kozlov v oslabení měl puk bezpečně na holi, otálel však, o kotouč ho obral Urban a střelec Chrtek utěšenou střelou nad lapačku zvyšuje na 0:2. Polovinu zápasu jsme s vypětím všech sil drželi stav 0:1, měli šance na srovnání, ale v tento moment se zápas zlomil a dostal úplně jiný ráz. Ve 32. min. šel ven již podruhé Exner, hosté sehráli nádhernou dlouhou kombinaci na jeden dotek, Perička našel úplně volného Chrtka a ten z úhlu do odkryté klece zvyšuje již na 0:3. Ihned na to se na střídačce neuvěřitelně zapomněli oba hronovští obránci a zcela osamocený Chrtek z nájezdu přes celé hřiště jistou střelou nad lapačku dává na 0:4.V 35. min. musel kolotoč Vrchlabí faulem zastavit Veselý, domácí nestíhali velmi rychlé tempo, naštěstí těžkou palbu ze všech pozic zastavil skvělý Tichý v brance. V 37. min. měl ojedinělou šanci Subbotin, jeho dobrou střelu Krinwald vykopl do rohu. V poslední minutě druhé třetiny bojující Hašlar v rohu vydoloval puk, uvolnil na křídle rychlého Štrombacha a ten tvrdou střelou po ledě snižuje na 1:4 a všichni věří, že vykřesal alespoň jiskřičku naděje. V tomto úseku bylo Vrchlabí již výrazně lepší, skvěle kombinovalo a řada hronovských hráčů přes veškerou snahu byla vždy o krok pozadu a musela často faulovat.

Ve 42. min. přesilovku při vyloučení Kozlova přes úplný zámek Hronov ještě přežil, dokonce mohl v oslabení snížit Achmetianov, ale při jeho samostatném nájezdu mu puk v rozhodující chvíli utekl. Poté k vyloučenému přisedl na trestnou ještě Subbotin a hostům se naskytla dlouhá výhoda pět na tři. Ti sehráli opět skvělou přesilovku, puk šel rychle z hole na hůl a Chalupa zblízka zcela prázdnou klec nemohl minout – 1:5. Ve 46. min. museli hned dva hronovští hráči faulovat ujíždějící soupeře, dvojnásobnou přesilovku hosté opět rychle využívají, když její velice přesná nacvičená kombinace na jeden dotek končí doklepnutím Chrtka zblízka – 1:7. Domácí ještě reklamují posunutou branku, rozhodčí Battěk ale jejich námitky nevyslyšel. Poté se hrálo prakticky na jednu branku a řadu dalších loženek Vrchlabí kryl Tichý. V 52. min. hrál konečně i Hronov přesilovku, gólovku Putze ze dvou metrů hostující gólman ani nemusel řešit, puk šel sice těsně, ale vedle. V 55. min. postupoval Moník na jediného beka, vyslal rychlou a tvrdou střelu zápěstím přes nohy bránícího a Tichý nic neviděl – 1:8. V 58. minutě Achmetianov z úhlu již střílel do odryté části branky, ale Krinwald se stačil bleskově přesunout.Za chvíli na to se dělovka Kerkaniče od modré odrazila od břevna do sítě – 1:9. Ihned z protiútoku domácí Mikulec nenápadnou střelou nastřelil tyč a hosté pílili za vytouženou desítkou, kterou vyvolával početný a hlasitý kotel vrchlabských. Těsně před závěrečnou sirénou šli hned tři Vrchlabáci na jediného beka, Tichý skvělým zákrokem nedovolil desítku načepovat.

Hosté využili hned pět přesilovek, Hronov v oslabení blokoval střílející beky příliš daleko a soupeř měl velký prostor na přesné kombinace. Hronov naproti tomu nevyužil sedm přesilovek a vstřelil opět jeden jediný gól a v tabulce se tak propadl na předposlední příčku.

nky & sestavyPrůběh zápasu

Branky a nahrávky: 40. Štrombach (Hašlar) – 3. Moník (Chalupa, Chrtek), 30. Chrtek (Urban), 32. Chrtek (Perička, Chalupa), 33. Krsek (Tatar, Duchan), 44. Chalupa (Urban, Perička), 46. Chalupa (Chrtek, Perička), 48. Chrtek (Moník, Urban), 55. Moník (Poppel), 58. Kerekanič (Krsek, Duchan)

Vyloučení: 12 – 7, využití 0:5

HC WIKOV Hronov: Tichý (Ševců) – Salnikov, Mikulec, Kozlov, Pavelka (A), Heligr, Exner (C), Amirov – Kubeček, Akhmetianov, Bořuta, Hašlar (A), Bondar, Putz, Veselý, Yailov, Subbotin, Štrombach
Trenér: Jan Pavelka

HC Stadion Vrchlabí: Krinwald (Vacek) – Fiala, Štembera, Vácha, Boukal, Oborník, Kynčl, Kerekanič, Perička – Chalupa, Chrtek (A), Poppel, Moník, Duchan, Krsek, Urban (C), Cerman, Jirků, Bláha (A), Tatar, Šlaicher
Trenér: Tomáš Jirků

Rozhodčí: Battěk – Hofman, Řezníček