1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 173 AND zobraz=1 Půl minuty od bodů

Půl minuty od bodů

V dalším záchranářském derby nastoupil Hronov bez střelce Putzce a bylo to znát.

Ve 3. min. z dobré pozice střílel Amirov jen vedle. Za minutu vyjel hostující gólman Kolář netakticky za pukem až do rohu, o kotouč přišel, ale Poppel nedokázal černou gumu dopravit do úplně prázdné branky. Vyloučení Subbotina naštěstí vyřešila hra hostí v šesti a tak se pokračovalo čtyři na čtyři. V 10. min. ujel hostující Roubal, musel být v ložence faulován, ale Tichý Roubalovo trestné střílení s klidem chytil. Ve 14. min. šel ven za sekeru Amirov, naštěstí vzápětí fauloval na druhé straně i Kolář. Největší šanci měl klatovský Kolář, Soukup ale jeho střelu v nájezdu dva na jednoho ukryla bleskurychle lapačka hronovského strážce svatyně. Vzápětí pykal právě Kolář za podražení, přesilovka byla zakončena několika střelami z první z příliš ostrého úhlu bez výsledku. V 18. min. se zjevil Matouš zcela sám před klatovskou brankou, jeho střela se odrazila nad břevno. V poslední minutě první třetiny šli dva Hronováci na osamoceného beka, Subbotin však střílel zbrkle jen do brankáře, měl raději přihrát úplně volnému spoluhráči a tak zcela vyrovnaná třetina skončila bez branek.

Úporný hokej se hrál i nadále. V 22. min. Achmetjanovův golfák ze tří metrů mále prorazil brankářova prsa, ale pak přišel desetiminutový tlak Klatov, hronovští se s vypětím ubránili. V 37. min. Exner netrefil skákavý puk v gólovce, za chvíli nato i Hovsepjanovi v ložence puk sklouzl z hole. Sedm sekund před sirénou však Hovsepyan při signalizovaném vyloučení trefil k pravé tyči a vstřelil tak vedoucí branku – 1:0. V poslední sekundě pak brankář Tichý vyhodil puk přes plexisklo a hostům se tak nabídla další dvouminutová přesilovka do třetí třetiny.

Další foto z utkání ZDE

Naštěstí po minutě fauloval i klatovský Houfek a síly se vyrovnaly. Při hře čtyři na čtyři přišla obrovská šance Štrombacha, Kolář stačil puk na čáře ještě zakleknout. Ve 44. min. přišla sporná situace, puk všichni viděli v brance za prostřední svislou tyčí a Klatovy se sjížděl slavit ke střelci vyrovnávací branku. Po několika konzultacích hlavní rozpažil a branku neuznal. Za minutu ale již gól platil. Matoušek nahodil od modré poměrně jednoduchý puk, Tichý měl zakrytý výhled a tak kotouč zaregistroval až za svými zády – 1:1. Vzápětí šli hosté tři na jednoho, jejich dělovka těsně vedle jen zaduněla o zadní mantinel. V 17. min. šel ven Pavelka, za pouhých 14 sekund se mohl vrátit z trestné na led, když první střelu Tichý vyrazil do strany, ale z úhlu pohotově vrátil puk do sítě Walter – 1:2. Domácím docházely síly, oslabení při vyloučení Poppela přes velké ostřelování s vypětím ubránili. Zdálo se, že na vyrovnání bojující Hronov nemá, dobrá střela Achmetjanova k tyči skončila na vyrážečce jabloneckého gólmana. V 55. min. střílel od modré Pavelka, brankář vyrazil k Štrombachovi a ten z úhlu dorazil – 2:2. Klatovy velmi tlačili, unavení domácí již jen čekali na spásný závěrečný hvizd a prodloužení. Dvacet osm sekund před koncem si však jablonecký Roubal najel z vlastní obranné třetiny hned mezi čtyři bránící Hronováky, nabral velkou rychlost a z kličky obstřelil vyjetého Tichého a vystřelil hostím veledůležité tři body.

Hronov sehrál nešťastný zápas, i když je třeba sportovně přiznat, že za poslední třetinu je výsledek zápasu spravedlivý.

Po vítězství Klatov je znovu bodový rozdíl v tabulce 6 bodů a pro Hronov to je velká komplikace. Další nadějí je středeční zápas se silným Děčínem, který hostíme 8.11. od 18 hodin.

Branky a nahrávky: 40. Hovsepyan (Zachariáš, Subbotin), 55. Štrombach (Poppel, Pavelka) – 45. Matoušek (Kovářík, Čech), 47. Walter (Kvasnička, Houfek), 60. Roubal (Houfek, Walter)

Vyloučení: 5 – 3, využití. 0:1, 277 diváků

HC WIKOV Hronov: J. Tichý (A. Lequin) — R. Amirov, D. Voňka, J. Pavelka , D. Salnikov, M. Zachariáš, M. Veselý, J. Exner — M. Bačkovský, A. Subbotin, N. Hovsepyan, O. Zámečník, P. Poppel, A. Akhmetianov, F. Štrombach, D. Matouš, A. Kubeček, J. Kocián

HC Klatovy: K. Kolář (K. Čech) — J. Walter, T. Pánek, A. Šilhán, S. Vajner, J. Houfek, F. Kovářík — A. Matoušek, V. Kvasnička, M. Prokop, J. Beníšek, J. Beránek, D. Soukup, M. Korčák, F. Kolář, D. Čech, J. Roubal, A. Ženíšek

Rozhodčí: Martin Rapák — Matěj Bartoň, Martin Tvrdý