1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 327 AND zobraz=1 První vítězství v letošní sezóně

První vítězství v letošní sezóně

HC WIKOV Hronov – Mostečtí lvi 5 : 2 (1:1, 3:0, 1:1)

Hosté přijeli bez svého trenéra Vladimíra Růžičky. Už ve 2.min. šel ven hronovský Jelínek a po minutě Mostečtí přesilovku využívají – 0:1. V 5.min. hráli hosté v šesti, v přesilovce nejdříve střílel Křehlík z pozice mezi kruhy jen do gólmana, vzniklý závar využil Hájek, předložil Exnerovi a ten z otočky srovnal – 1:1. V 16.min. přišla velká šance domácích, Šedivý však odkrytou část klece netrefil. V poslední minutě třetiny Jelínek ze tří metrů zasáhl zase jen betony gólmana Kubíka. V posledních sekundách prvního dějství domácí Hájek dvakrát za sebou fauloval a vyfasoval 2+2 minuty trestu.

Dlouhé oslabení Hronov v nástupu do druhé třetiny přežil. V 26.min. šli Hronováci dva na jednoho, Mi. Beneš však stoprocentní loženku neproměnil, ale poté Jelínkova bomba šla od břevna do sítě a ven, hlavní rozhodčí byl pozorný a gól správně uznal – 2:1. V polovině utkání přišla série vyloučení na obou stranách, velkou šanci na zvýšení měl v přesilovce Hájek, ale zcela sám před brankářem nestačil puk usměrnit do sítě. Při vyloučení Křehlíka měl obrovskou příležitost i Most, loženku skvěle vykryl Sajdl. Další oslabení při vyloučení Vaňkovského Hronov rovněž přečkal bez úhony, bránění bylo tentokráte výborné. V 38.min. přišel brejk Hronova tři na jednoho,Kozlovs z levého křídla pohrdl přihrávkou na lépe postavené spoluhráče a vypálil sám, střela po ledě Kubíka překvapila a skončila v síti – 3:1. Rozhozené hosty ještě v této minutě dorazil střelou švihem Křehlík, když zužitkoval nezištnou Exnerovu přihrávku- 4:1. Hosté doplatili na nevyužití řady přesilovek, dovolili Hronovu vrátit se do zápasu a ráz zápasu se zcela otočil.

Ve třetí třetině Hronov v pohodě bránil svůj náskok, ale po pěti minutách inkasoval na 4:2. Hronov dál poctivě bránil a měl z brejků více šancí. Ve 48.min. ujel Šedivý, blafák nedal, ale byl přitom faulován. Nařízené trestné střílení neproměnil. Mostečtí se nadále snažili se zápasem něco udělat, ale domácí poctivě rozbíjeli jejich akce již v zárodku. V 57.min. dobře hrající Kozlovs zcela sám před gólmanem nedokázal najít skulinku v áčku mezi betony.Dvě minuty před závěrečnou sirénou dvakrát po sobě fauloval hostující Nedrda, Hronov hrál dvojnásobnou přesilovku a přišla hezká kombinace celého přesilovkového komanda na jejímž konci byl Šedivý, který pohodlně do odkryté klece uzavřel na 5:2. Vyloučení domácího veterána Vašíčka těsně před koncem již změnu skóre přinést nemohlo.

Hronov si za snahu a bojovnost vítězství zasloužil.

Další utkání doma hrajeme ve středu 9.10.2024 od 18,00, kdy přivítáme celek HC Stadion Cheb. Přijďte nám v boji za dalšími body pomoci !

Branky a nahrávky: 8. Exner (Hájek), 27. T. Jelínek (Voňka), 38. Kozlovs (Jiří Vašíček), 38. Křehlík (Hájek, Exner), 59. Šedivý (Michal Beneš, Kozlovs) – 3. Horáček (Jindra, Kysela), 47. Berčík (L. Kučera)

Vyloučení: 8:6, využití: 2:1, oslabení 0:0

HC WIKOV Hronov: Sajdl (F. Tuček) – Nedelka, Kopecký, Pavelka, Hrbek, Táborský, M. Veselý, T. Jelínek, Exner (A), Jiří Vašíček (C), VoňkaKřehlík, Šedivý, MatoňákKozlovs, Michal Beneš, TerčRozlílek, Hájek, Vaňkovský.
Trenér: Pavel Marek

Mostečtí Lvi: Tuhý (Kubík) – Šoustek, Nedrda (A), Popela, Horáček, Seemann, Havlík, Rossocha – L. Kučera, Berčík (A), Mical (C) – Kysela, Jajlov, J. Veselý – Buberl, Starý, ZajíčekJ. Procházka, Jindra, Ščislák.
Trenér: Vladimír Růžička

Rozhodčí: Veinfurter – Kalina, Landsmann