HC Wikov Hronov

HC WIKOV Hronov: Nečas (Ševců) – Sýkora, Š. Junek, Degterev, Kubíček, Řehák, Exner (C), Pavelka – Liutov, Polej, Duchan, Romanov, Tyurin, Kubeček, Maršík, Kozák (A), Matouš (A). Trenér: Táborský.

BK Nová Paka

BK Nová Paka: Vacek (Pluháček) – Jonáš, Suvorov, Hroudný, Leder, Serov, Šípek, L. Junek – Netušil, Malík, Foerster, Nezbeda (A), Parshakov, Kerekanič, Klíma, Petrov, Hnik (C), Krsek, Janoušek, Ivashchenko. Trenér: A. Půlpán.

Branky a nahrávky: 14. Luitov (Kubiček), 36. Hroudný (Jonáš, Hnik), 47. Romanov (Pavelka, Duchan), 47. Tyurin (Maršík), 51. Romanov (Kubeček), 54. Tyurin – 34. Hnik (Hroudný, Netušil), 50. Šípek (Petrov, Kerakanič) Rozhodčí: Zavřel – Řezníček, Všetečka Vyloučení: 10:8 min, Využití: 0:1, Oslabení: 1:0, Střely na branku: 33:43 Diváků: 294 Ostatní zápasy kola: Letňany – Děčín 4:1, Bílina – MOSTEČTÍ LVI 5:14, Jablonec – Dvůr Králové 3:4

Diváci:    294

Hronov nastupoval do dalšího domacího střetnutí ve kterém trenéru Táborskému chybělo hned osm hráčů základní sestavy. Na výkonu to však nebylo znát a domácí hráči se semkli a začali dobře.

V 5.min. Matouš zcela sám mezi kruhy trefil jen lapačku Vacka, chytajícího v obráceném gardu. O chvíli později Kubeček v dobré pozici trefil jen výstroj gólmana hostí. V 7.min. novic Kubíček v hronovském dresu fauloval, Ochotníci však přesilovku v klidu ubránili. Ihned po skončení přesilovky přišla sekyra novopackého Paršakova. Hronov sehrál solidní zámek, ale planě. Ve 12 min. opakovanou střelu Hníka Nečas bezpečně ukryl v lapačce. Z protiútoku naskočil ze střídačky Liutov, nabral velkou rychlost a po levém křídle se přehnal přes beka a s jistotou zavěsil – 1:0. Nahrával Kubíček. V závěru třetiny se po šarvátce hrálo čtyři na čtyři, ale vyrovnaná první třetina skončila nejtěsnějším vedením domácích.

Ve 23.min. Romanov z pozice mezi kruhy střílel jen do náruče Vacka, to stejné se povedlo Paršakovi na druhé straně o minutu později. Ve 27 min. se s chutí hrající Romanov krásně uvolnil a z loženky však šel puk jen těsně kolem tyče mimo. Tlak Hronova sílil, po buly přišla slušná šance Duchana, ale i on jen těsně minul. Pak střílel Krsek sám ze dvou metrů, Nečas skvěle střelu chytil. V polovině střetnutí hrál Hronov další přesilovku, Duchan zblízka nepropasíroval puk do sítě, v přesilovce Tyurin cinknul o levou tyč novopacké klece. Vzápětí šel za sekeru ven i frustrovaný Tyurin, hosté před Vackem vyhráli buly, dělovku Hroudného tečoval těsně před klecí do sítě Hnik a bylo srovnáno – 1:1. Ve 36 min. i hosté Junkem(NP) trefili tyč a vzápětí přišla jediná slabší chvilka domácího gólmana, který nedosáhl betonem na střelu Hroudného od modré, na kterou dobře viděl – 1:2. Za minutu nato přišla velešance Romanova, Vacek kryl a zdálo se, že vysokými střelami na brankáře hostí nevyzrají. Jeho obrovská lapačka se zdála být všude. V závěru pykal ještě Tyurin, hostím však přesilovku zkazil stejným faulem Paršakov a při hře čtyři na čtyři se již nic nestalo. Hronov zazdil řadu šancí a přišel zákonitý trest, když Paka během minuty otočila vývoj střetnutí.

V pokračující přesilovce Hronov na začátku třetí třetiny zahodil dvě velké příležitosti, Vacek byl v ohni střel, teč Tyurina se však neujala. Poté postupovali Bruslaři z Paky ve dvou na jednoho, Junek(NP) pálil jen do kožichu domácího strážce svatyně. Ve 47min. dlouhý pas našel našlápnutého Romanova a ten se z levé strany trefil do okna Vacka a srovnal – 2:2. O chvíli později Nečas skvěl chytil nájezd hostí a hosté zaplatili. Tyurin z protiútoku střelou po ledě strhl vedení na stranu Hronova – 3:2, Asistoval Maršík. Toto se odehrálo během jedné minuty. Přišel velký nápor hostí, ti měli řadu šancí, ale Nečas v brance Hronova byl jistotou. Trenér Táborský musel vývoj přerušit a vzal si oddech. V polovině poslední třetiny však hosté přece jen srovnali a to, když teč Petrova po nahození od modré ze skrumáže zamířila pod horní tyč - 3:3. Vzápětí však mladičký Kubeček drze vyjel z rohu, před branku předložil Romanovovi a ten opět po ledě vyškolil Vacka – 4:3. O minutu později ujel Tyurin, dobrý blafák však novopacký gólman vystihl. Poté fauloval hronovský Duchan a hosté sevřeli Hronov a bombardovali Nečase ze všech stran. Ze sevření však odjel rychlík Tyurin a trefil áčko mezi betony Vacka – 5:3. Pak ukryl v lapačce Nečas těžkou střelu Kerkaniče a další loženku junka rovněž hronovský mág zlikvidoval.Hostující útočník se jen zoufale chytil za hlavu. Přišel oddechový čas hostí a Paka hrála téměř dvouminutovou power play. Tu však domácí sehráli velmi chytře, když se po většinu času hrálo jen podél mantinelů a ve skrumážích.

Hronov tak dosáhl na své první vítězství v soutěži, skvěle zahrál celý mančaft, v sobotu přivítáme favorizované Letce z Letňan v 17:00, přijďte podpořit náš tým.