1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 221 AND zobraz=1 První utkání body nepřineslo.

První utkání body nepřineslo.

HC WIKOV Hronov – IHC Králové Písek 1 : 3 (0:1, 1:2, 0:0)

V prvním mistrovském utkání II.ligy, skupina západ přivítal Hronov na svém stadionu hosty z Písku.

Nově poskládaný hronovský tým začal odvážně, hrál se rychlý a pohledný hokej, zahřívací pětiminutovka vyzněla pro Hronov. První šance přišla ale až v 6.minutě, Murtazin ale minul odkrytou klec. V 8.minutě opět Murtazin zcela sám z prostoru mezi kruhy střílel bombou těsně vedle. V 10.min.pykal hostující Rousek, přesilovku však Hronov sehrál špatně. V 15.min. rychlík Štrombach těsně minul z úhlu horní růžek branky hostí. V 17.min. dobrou střelu Barbruseva od modré hostující strážce svatyně s námahou vyrazil. Stejně tak se vedlo o chvíli později hronovskému Kopeckému, gólman hostí se štěstím kryl. A tak zákonitě přišel trest. Hosté snad poprvé ohrozili Malykhina v hronovské brance, dvě první střely gólman stačil vyrazit, na třetí z hole Rouska, ale již nedosáhl – 0:1. V poslední minutě třetiny domácí Kopecký neproměnil svůj samostatný nájezd.

Do druhého dějství nastoupili hosté jak vyměnění. Ve 24.min. z dálky Koupal prostřelil vše – 0:2. Vyloučení střelce druhé branky hosté přežili, i když Kříž musel vytáhnout z brankářské torny dva zázračné zákroky. Pak však fauloval domácí Kanaďan Conner a hosté první přesilovku hned využili. Rozhodčí pustili zřejmý faul na domácího hráče a Matiášek zblízka vymetl okno hronovské klece – 0:3. Hronov dál bojoval, v 29.min. Vaňkovský neproměnil svoji loženku a trenér Táborský si vzal oddechový čas. V 36.min. při vyloučení Pavláta Hronov využil další přesilovku. Murtazinovo nahození skončilo v síti Kříže, který nemohl nic vidět – 1:3. Poté měli domácí další přesilovku, k žádné větší šanci se ale nedostali. Dvě minuty před sirénou hráli hosté v šesti, v přesilovce si najel těsně před koncem třetiny skvěle z druhé vlny Vaňkovský, prokličkoval vše, ale před brankářem byl už moc blízko a na dokončení blafáku nebylo dost místa.

V pokračující přesilovce po přestávce již žádná šance Hronova nepřišla. Ve 43.min. Kociánův průnik gólman Písku kryl a pak měl při vyloučení Radoše Hronov další výhodu pět na čtyři. Přesilovky se domácím moc nedařily. Poté domácí Vermeulen fauloval a za zranění soupeře vyfasoval 2+2 minuty . Hosté však nikam nespěchali a více šetřili čas, než aby se snažili za každou cenu zvýšit svoje vedení. Dlouhou přesilovku jsme pohodlně přežili, ale vzápětí přišlo další oslabení za hru v šesti a tak se zamýšlený nápor Hronova nekonal. Dvě minuty před koncem domácí trenéři odvolali brankáře, ale více šancí měli hosté, když dokonce nedali nájezd na opuštěnou branku.

Zápas skončil výhrou hostí. Na hronovských byla vidět nesehranost plynoucí z malého počtu přípravných zápasů, a prvního ostrého souboje nově poskládané sestavy. Přesto domácí předvedly uspokojivý výkon.

Branky a nahrávky: 35. Murtazin (Vermeulen, Vaňkovský) – 19. Rousek (Matiášek, Ženíšek), 24. Koupal (Pouzar), 29. Matiášek (Volf, Radoš)

Vyloučení: 4 – 6, využití 1:1, oslabení 0:0, 220 diváků

HC WIKOV Hronov: Malychin (Meišner) – Babrusev, Kopecký, Vermeulen, Exner (C), Amirov, Voňka (A), RubáčekMurtazin, Vaňkovský, Štrombach (A) – Popitich, Przybyla, Lederer – Kocián, Hovsepjan, Voděracký – Klátil, Lejdar.
Trenér: Martin Táborský

IHC Králové Písek: Kříž (Svoboda) – Radoš (A), Hanus, Šilhán, Vajner, Pavlát, J. Turek, KurfürstMatiášek, Volf (C), Rousek (A) – Hollar, Koupal, Pouzar – Kolář, Ženíšek, Hracholski – Vá. Brož.
Trenér: Jan Trummer

Rozhodčí: Jan Bernat – Jakub Teršíp, Dominik Brož