1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 48 AND zobraz=1 První mistrovský zápas MOST.

První mistrovský zápas MOST.

Do Mostu jsme odjížděli s pokorou a přesnými instrukcemi trenéra, jak nepropadnout hned od začátku. Přesto jsme věřily že neprodáme kůži lacino.

Prví třetina začala ve svižném tempu a my jsme statečně sekundovali a plnili si svěřené úkoly. Hra také oproti poslednímu přípravnému zápasu vypadala jinak. Ve čtvrté minutě jsme využili nabídnutou přesilovku a ujali se vedení. Most, ale do dvou minut pořídil vyrovnat na 1:1. Za další dvě minuty jsme opět využili přesilovku a v 10 minutě jel sám Maršík na gólmana a prostřelil ho 3:1. A to bylo vše pro první třetinu. Zde se nám podařilo se vyrovnat herně soupeři, pořídili jsme využít dvě přesilovky a 4 ubránit, v jedné jsme inkasovali.

Již na konci první třetiny začal rozhodčí vylučovat. Hráli jsme od 19:30 ve třech, a to pokračovalo ve druhé třetině až do 21:40, více než 2 minuty, ale ubránily se. Na konci série oslabení již ve 4 hráčích jsme kapitulovali. V prvních pěti minutách 2. třetiny nás uzavřeli v obranném pásmu a při prvním úniku slibnou kombinací jsme zvýšili na 4:2. Ve 28 minutě jel Polej sám na gólmana, ale ani na podruhé neproměnil. Vzápětí jsme hráli v 6 a byli potrestány i gólově 3:4. V 32 minutě v dalším oslabení Most poprvé vyrovnává na 4:4. Do konce druhé třetiny jsme ještě jednou se ujali vedení ve 38 minutě 5:4. Tato třetina se hrála ve vysokém tempu, nás stálo hodně sil časté vylučování a Most oproti první třetině zvýšil tempo tak o 100%, ale skóre po druhé třetině bylo stále vítězné pro nás.

Třetí třetina pokračovala ve stejném tempu jako druhá a soupeři se podařilo vyrovnat na 5:5 ve 44 min. Soupeř měl více ze hry, ale my jsme se vyrovnávali samostatnými únik, ale i docela pěknými kombinacemi. V 10 minutě poslední třetiny to začínalo na ledě pěkně jiskřit. Domácí tým se nechtěl smířit, ani s remízou. A tak jsme v 52 druhé minutě inkasovali na 6:5. Sice do konce zápasu zbývalo ještě dost času, ale ne už dost sil, přesto jsme měli šance vyrovnat a za času 59:20 zkusili power-play. Ale štěstí jsme již vyčerpali přestože jsme si vytvořili dvě gólové situace tak gól nám tam nepadl.

Odehráli jsme první kolo II. ligy skupiny Sever ročníku 2021/22 a odehráli jsme ho dobře. Nemáme se za co stydět a proti posledním přípravným zápasům, toto byl hokej II. ligy. Pravda došlo v týmu k určitým změnám, vrátil se Tyuryn, který již vloni působil u nás a nováček Romanov. Toto byl dobrý tah magmentu klubu ke zkvalitnění hry. Bohužel, ale pro stav zranění jak v Pardubicích, tak i ve Vrchlabí, nedorazil nikdo ze slibovaných posil, až na gólmana Nečase, který se v zápase zapotil, a svými výkonem přispěl k výsledku zápasu.

Pokud nám tato forma vydrží bude se ve středu proti Dvoru Králové na co koukat, protože ten také první zápas prohrál. Přijďte fandit a maslíme si že se bude na co koukat.