HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Degtěrev, Sýkora, Mikulec, Heligr, Kynčl, Pavelka, Exner (C), Romanov – Nazarov, Kubeček, Duchan, Kozák (A), Bucek, Jirků, Lavrenov, Teuber, Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

HC Děčín

Lavinger (Skokan) – Gottfried, Kaltenböck, F. Černohorský, Stuchlý, Tenkrát, Kučera – Chrpa, Kostourek, Ineman, Zajan (C), Zika, Hruška, Janoušek, Faigl, Chlouba, Šeliga Trenér: Vladimír Kýhos

Branky a nahrávky:: 27. Lavrenov (Exner, Sýkora), 28. Teuber (Nazarov), 38. Kubeček – 11. Faigl (Janoušek, Kaltenböck), 24. Kostourek, 35. Kostourek (Chlouba), 47. Kostourek (Chlouba), 52. Kostourek (Chlouba) . Rozhodčí:Kopeček – Řezníček, Štěrba. Vyloučení:6:8 (12:16 min) . Využití:0:1 . V oslabení:0:0 . Diváci:368 . Střely na branku:28:43 . Průběh utkání:0:1-0:2,2:2,2:3,3:3-3:5 .

Diváci:    368

Oba celky se v probíhající sezóně utkaly třikrát. Dvakrát zvítězil Děčín, jednou pak hronovský celek. Hokejisté Hronova se v tabulce nacházejí na čtvrtém místě se ziskem pětačtyřiceti bodů a zatím tedy drží pozici, která zaručuje postup do vyřazovacích bojů. Na záda jim ale dýchá pátý Jablonec, jenž ztrácí pouhé dva body. Hokejisté Hronova po dvou výhrách v řadě za sebou naposledy neuspěli. Na ledě jabloneckých Vlků padli 2:6 a soupeř tak snížil svou ztrátu a drží kontakt s Wikovem. Děčínští hokejisté jsou na tom o dost hůře, v tabulce je najdeme na sedmé pozici se ziskem dvaadvaceti bodů a letos jsou v roli černého Petra. Vypadá to, že si to s Bílinou rozdá o udržení pozice ve druhé hokejové lize. Naposledy se jim nedařilo doma proti Mostu, se kterým prohráli 3:7. Na hřišti Hronova by rádi uspěli, ale nečeká je žádná snadná práce. Dnes na domácím ledě budou chtít Hronovští uspět a zvítězit, aby si svou pozici udrželi. Proti Děčínu.

Článek ze zápasu: Děčín přijel do Hronova po šesti porážkách v řadě a měl být hratelným soupeřem.

Hronovští mladíci vtrhli na led jako lavina. V 1.min. průnik Matouše skončil jen sraženou střelou za brankou.V další minutě našlápl z rohu Lavrenov, sám netrefil áčko mez nohama Lavingera. Poté přišla velehrubka domácí obrany, čistou nabíječku naštěstí Fajgl poslal mimo tyče. Ihned nato šli dva hronovští na jediného beka, Matouš ale střílel nad. V 7.min. nejlepší hráč hostí Kostourek vyškolil neskutečně našeho beka, loženku však uklidil vedle tyče mimo. V 11.min. obránce Mikulec z kruhu trefil jen rameno děčínského gólmana a tak se nadechli hosté. Nejprve v nájezdu dva na jednoho Zikův věšák Nečas zázračně chytil, ale z dalšího útoku hostí již zahřmělo. Střílel Janoušek, Nečas stačil vyrazit, ale nepokrytý Zika vrátil puk do sítě – 0:1. Hronov bojoval a dál zahazoval jednu šanci za druhou. Duchanovu slušnou střelu Lavingr vykopl, Sýkorova obrovská šance skončila jen střelou do kožichu děčínského strážce svatyně. Na druhé straně Zika jen střílel těsně mimo tyče hronovské branky, pak přišla hrubka Exnera, nájezd dva na jednoho Nečas výborně vykryl. V 15.min. jsme měli na holi vyrovnání. Dělovka Jirků z levého křídla však naplno zaduněla o tyč branky Lavingera. V 17.min. šel ven za držení Zika, Hronov hrál dlouhý zámek v obraně hostí, měl šance, ale pak přišel opět naprosto zbytečný faul kapitána Hronova a síly se vyrovnaly. Hronovští byli v první třetině lepší, rychlejší a bojovnější, produktivita však byla přímo zoufalá a chyb vzadu až příliš.

Ve druhé třetině pokračovala krátká přesilovka hostí, ubránili jsme se s přehledem. V 21.min. postupovali tři Hronováci na jediného beka, finální přihrávku se ale nepodařilo zkrotit. Pak přišla další školácká chyba, Hronov hrál v šesti a krutě za tuto zbytečnou chybu zaplatil. Děčín předvedl biliárovou kombinaci na jeden dotek a Kostourek využívá přesilovku střelou do prázdné hronovské klece – 0:2. Vzápětí střílí agilní Zika do lapačky Nečase a přichází bleskový, velmi rychlý nájezd Lavrenova, který po nahrávkách Exnera a Sýkory hezkou střelou k tyči snižuje na 1:2. Ihned poté nedokázal Děčín využít přečíslení tři na jednoho, po obrátce do protiútoku tři hronovští na jediného beka ukázali jak se této výhody využívá. Nazarov nahrál Teuberovi, který utěšenou střelou trefil šibenici – 2:2. V polovině utkání Lavrenov už už střílel do odkryté branky, puk mu ale v rozhodující chvíli sklouzl. V 25. min. opět hronovská obrana neuvěřitelně chybovala, navíc druhý bek ještě upadl a hosté měli cestu k brance jak vydlážděnou a dovezli černou gumu až do prázdné klece – 2:3. Poté fauloval mladičký junior Kubeček, oslabení jsme přežili a když vyloučený naskočil na led po slalomu se z čáry kruhu nádherně trefil přes beka do okna a opět srovnal – 3:3. V poslední minutě druhého dějství mohl strnout vedení na stranu Wikováků Mikulec, jeho dělo z kruhů jen zadunělo o zadní mantinel. Výborná třetina ze strany domácích, škoda jen opravdu zbytečných individuálních chyb.

Poslední třetina začala opatrně, ve 44.min. byl sám před gólmanem Matouš, nestačil se však s pukem otočit. Vzápětí na druhé straně Janouškovu střelu zblízka Nečas ramenem se štěstím vyrazil. Ve 46.min. se opět o řadu hronovských fandů pokoušela mrtvice, zpětná přihrávka z tlaku Hronova našla místo hronovské hole našlápnutého Chloubu, který posunul na střelce Kostourka, který bez milosti potrestal další óbrhrubku domácích – 3:4. Hronov dřel, ale bez výsledku. Vůbec se nedařilo zakládání útoků a tak se hra neustále vracela před Nečase. V 50.min. byl v brejku faulován Lavrenov, penalta z toho nebyla , ale přesilovka ano. Největší šanci měl Lavrenov, výborný gólman hostí chytil. Ihned po návratu z trestné lavice vyloučený Kostourek neskutečně povodil hronovskou obranu, která před ním ustupovala a blafákem uzavřel svůj hattrick a zvýšil na 3:5. Pět minut před koncem šel ven za krosček Černohorský, trenér Táborský si vzal oddech a odvolal brankáře. Přesilu šest na čtyři hrál Hronov docela dobře, dlouhý zámek a řada střel však snížení nepřineslo. Gólman hostí chytal skvěle, navíc nedával dorážejícím útočníkům mnoho šancí, protože všechny puk chytal a téměř nevyrážel. V 59.min. Exnerovi nevyšla podle představ slibná střela a minutu před koncem šli hosté opět do čtyř. Daleko zkušenější Děčínáci sehráli poslední třetinu však skvěle, měli při power play ještě několik šancí dopravit puk do opuštěné klece a zvítězili zcela zaslouženě.

V boji o čtvrtou příčku zaručující play off se paradoxně nic nezměnilo, celky Jablonce i Nové Paky pod námi také prohrály.

Hodnocení trenéra M Táborského: Dvě třetiny vyrovnané hry, stále nás trápí koncovka a individuální chyby rozhodly zápas.

Fotoreportáž ze zápasu: HC Hronov - HC Děčín 3-5 – zde61 – album na Rajčeti