BK Nová Paka

2. Krinwald Roman, 30. Vacek Denis-10. Suvorov Alexandr, 47. Šípek Lukáš, 9. Leder Václav, 26. Najman Jiří, 90.Komarov Artem, 4. Ikhanov Viktor - 66. Netušil Robin, 21. Malík David, 88. Foerster Petr - 19. Nezbeda Tomáš, 27. Parshakov Nikolaj, 24.Kerekanič Jan -12. Hnik František, 61. Dvořák Jaroslav, 15. Dlask Tomáš -78. Krsek Filip, 16. Rozanov Mark, 11. Popov Grigorii Trenér: Fedulov Pavel

HC Wikov Hronov

1.Nečas Vojtěch, 50. Ševců Kryštof- 26.Heligr Jakub, 20. Pavelka Jan, 24. Kynčl Jakub, 77. Exner Jakub,15. Romanov Mikhail-18. Kubeček Adam, 25. Tyurin Konstantin, 86. Duchan Samuel-17. Nazarov Ivan, 10. Teuber Josef 21. Bucek Jiří- 11.Sobbotin Andrei, 44. Lavrenov Konstantin, 12. Kozák Martin- 98. Matouš Dominik, 13. Jirků Adam Trenér: Martin Táborský

Branky a nahrávky:12. Foerster (Kerekanič, Netušil), 21. Hnik (Komarov, Malík), 32. Iakhanov (Suvorov, Parshakov), 33. Hnik (Dvořák, Malík), 34. Krsek (Nezbeda, Parshakov), 64. Komarov (Dvořák, Suvorov) – 1. Sobbotin (Exner, Tyurin), 2. Jirků (Kozák, Kynčl), 11. Tyurin (Lavrenov, Romanov), 20. Lavrenov (Tyurin, Romanov), 31. Tyurin (Kozák, Exner) . Rozhodčí:Antonín Valda, Martin Kettner , Dominik Brož . Vyloučení:6:6 (35:22 z toho Malík 5+OK) . Využití:3:1 . V oslabení:0:1 . Diváci:232 . Střely na branku:44:35 . Průběh utkání:0:3,1:3,1:4-2:4,2:5,5:5-5:5- V prodloužení 6:5 .

Diváci:    232

Hronov (4) zajížděl na malé krajské derby k bruslařům do Nové Paky(6). Kurzy i předcházející zápasy byly vyrovnané, tak se očekával od začátku velký boj o každý metr ledu. A nakonec z toho bylo velké drama. Zápas dvou rivalů nakonec dospěl až do prodloužení, ve kterém byla úspěšnější domácí Nová Paka, která zvítězila 6:5.

První zápas z dlouhé čtyř zápasové série venku začal pro nás jak ze snu. V 1.min. první střela Subbotina skončila za zády Krinwalda – 0:1. Za necelou minutu při přesilovce Nové Paky ujel Jirků a kolem betonu brankáře po ledě zasunul kotouč za záda domácího gólmana po druhé – 0:2. Opaření domácí měli první šanci až v 9.min., kdy Parshakov ale dával vedle. V 10.min. hračička Tyurin neuvěřitelně proháčkoval obranou a z ostrého úhlu zavěsil pod víko – 0:3. Domácí vystřídali gólmany, za Krinwalda přišel do branky zkušený Vacek. Ihned po vystřídání si najel z rohu před Nečase Foerster a efektně za nohou zavěsil – 1:3. Poté jsme hráli přesilovku, v oslabení odjeli dva novopačtí hráči na jediného beka, ale Nečas byl připraven. V 15.min. agilní Hnik ze dvou metrů zazdil gólovku, jeho úmysl Nečas vystihl. V 17.min. střílel z křídla Nezbeda, puk hostujícímu brankáři přes rameno přepadl na čáru, Nečas však robinzonádou vše zachránil. To tedy byla šance, celý stadion již řval gól! Tři sekundy před sirénou střílel Tyurin, Lavrenov chytře zatečoval puk počtvrté za záda domácího gólmana – 1:4. Skvělá třetina ze strany Hronova, zdálo se, že nás nemůže nic zastavit.

Z druhé třetiny uplynulo dvacet jedna sekund, po chybě obrany našlápl do volného prostoru Hnik a snížil na 2:4. Vzápětí Lavrenov zblízka napálil puk na branku, ten se od tyče a následně i břevna odrazil zpět do pole – to měla být branka! V 26.min. ujel Tyurin, hákován dal, ale vedle tyče. Poté jsme hráli další přesilovku při vyloučení Suvorova, dlouhý zámek se nepodařilo přetavit v kloudnou střelu, naopak brejk domácích v oslabení musel hasit Nečas. V polovině utkání Kozák z dobré pozice jen vyprášil kožich Vacka a poté byl vyloučen Hnik a za protesty i další novopacký hráč. Dvouminutovou přesilovku pět na tři zahájil střelou Lavrenova do lapačky gólmana, ale po minutě nabil Kozák Tyurinovi a ten z pozice mezi kruhy tvrdým švihem vymetl růžek branky Vacka a zvýšil již na 2:5. V pokračující přesilovce s již jedním vyloučeným netrefil Lavrenov odkrytou část branky a pak přišel nepochopitelný kolaps Wikováků. Při přesilovce a ještě v útočném pásmu zcela zbytečně faulovali rychle po sobě Heligr s Romanovem a přesilovku pět na tři si zahráli i domácí. A dobře! Za deset sekund se od modré trefil Lakhanov a snížil na 3:5. V pokračující jednonásobné přesilovce za necelou jednu minutu využívá Paka i tuto a trefil se zblízka Hnik – 4:5. Trenér Táborský si vzal oddechový čas, ale velkému obratu domácích to nezabránilo. Za minutu se trefuje po obrovské chybě Hronovské obrany Krsek a srovnává na 5:5. Šokovaný Hronov dál nepochopitelně a zcela zbytečně fauluje, a to dokonce v přerušené hře! Ven jdou Exner s Nazarovem, těžkou přesilovku s řadou gólových střel Wikováci s vypětím všech sil přežili. V poslední minutě druhé třetiny ještě zazdili Romanov s Tuyrinem dvě vyložené příležitosti. Hronov svojí velkou nezodpovědností a naivitou dovolil domácím návrat do zápasu.

Po velké bouřce v kabinách se začal hrát již odpovědnější hokej, v 45.min. ujel Suvorov, požár hasil Nečas. V polovině třetiny hákoval Romanov, hosté se s námahou ubránili. Paka hrála vše do brankáře, před nešťastným Nečasem doráželi vždy nejméně dva až tři hráči, obrana nechávala strážce svatyně až příliš často na holičkách. V 52.min. Tuyrin vysunul Lavrenova, ten v brejku dával mezi nohy gólmana, puk ale neproklouzl. Vzápětí sám Tyurin bekům vypíchl puk, opět zcela sám postupoval na branku, ale ani on velkou šanci neproměnil. Pět sekund před sirénou opět nechali hostující beci dva úplně samotné hráče Nové Paky před gólmanem, Nečas naštěstí skvěle vyrazil.

V prodloužení hrubě fauloval Kynčla domácí hráč Malík, za faul kolenem šel na pět minut ven a Hronovu se naskytla neuvěřitelná šance vstřelit v přesilovce gól a nebo prodloužení tři a půl minuty v přesile dohrát. Dlouhé šachování čtyř hronovských proti třem domácím žádnou velkou šanci nepřineslo, naopak nájezd domácích na jediného bránícího Kozáka vyústil v nájezd Dvořáka, Nečas jeho střelu ještě vyrazil, ale nepokrytý dojíždějící Komarov v oslabení měl před sebou zívající hronovskou klec a střelou do prázdné vystřelil druhý prémiový bod Bruslařům – 6:5.

Hronov již podruhé ztratil třígólové vedení a nutno konstatovat, že zcela vlastní naivitou a velkou nedisciplinovaností. Přesto alespoň jediný získaný bod znamená po porážce Jablonce další odskok na čtvrté pozici v tabulce. Nyní čekají tři velmi těžká utkání na venkovních kluzištích.