HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Pavelka, J. Kynčl, T. Kynčl, Sýkora, Heligr, Degtěrev, Exner (C), Oliva – Moník, Bucek, Duchan, Kozák (A), Chalupa, Jirků, Kučera, Achmedjanov, Matouš (A). Trenér: Táborský Martin

BK Nová Paka

Vacek (Malyšev) – Filip, Suvorov (A), Leder, Komarov, Jachanov -. Nezbeda (A), Šípek, Foerster, Dlask, Rozanov, Klíma, Janda, Hnik (C), Pekárek. Trenér: Půlpán Aleš

Branky a nahrávky:10. Chalupa (Kučera, Kynčl), 35. Matouš (Achmedjanov, Duchan), 57. Chalupa (Moník) – 27. Nezbeda (Hnik), 31. Komarov (Nezbeda, Foerster), 45. Foerster (Suvorov, Filip), 63. Hnik (Foerster) . Rozhodčí:Bernat – Řezníček, Hofman. Vyloučení:5:5 (10:10 min). Využití:1:1. V oslabení: 0:0. Diváci:191. Střely na branku:49:31 .

Diváci:    191

HC Wikov Hronov (4) se střetne na svém ledě se soupeřem BK Nová Paka (6). Soupeře dělí v tabulce deset bodů. BK Nová Paka celkem pravidelně střídá vítězství a porážky. Bude se očekávat boj o střed tabulky dvou rivalů z hradeckého kraje. Oba celky, ale nastoupily do utkání oslabeny, Hronovu chybělo hned několik klíčových hráčů, hlavně však nejlepší střelec Tyurin, hostím pak Parshakov.

Po rozpačitém výkonu bereme jen jeden bod.

Po oboustranně vedené opatrné pětiminutovce zaduněly dvě rychle po sobě jdoucí dělovky Chalupy jen o zadní mantinel za brankou Vacka. V 7.min. Jirků zblízka nedokázal propasírovat puk mezi betony novopackého brankáře. V 11. min. šel za katr hostující Janda, po deseti sekundách se ale mohl vrátit zpět do hry. Hronov bleskově využil tuto přesilovku, když prudký centr Chalupy přes brankoviště si hostující beci srazili za záda vlastního gólmana sami – 1:0. Za minutu nato měli gólovku i hosté Nezbeda mezi kruhy však Nečase nedokázal překonat. Poté střela hronovského Jirků jen o fous minula pravou tyč branky hostí. V 15.min. hákoval novopacký Komarov, Hronovu se však přesilovka vůbec nevyvedla. Dvě minuty před přestávkou fauloval Duchan, hosté nic nevymysleli, naopak Kučera hledal hůl volného Kozáka, který ale v oslabení neskóroval. Hronov byl v první třetině výrazně lepší a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se brankostroj rozjede.

Na začátku druhé třetiny přišel nápor Ochotníků, bohužel ale bez důrazné střely. V 25.min.nedovoleně bránil novopacký Šípek, v přesilovce čárový rozhodčí Řezníček (z Hronova !!) pustil dvoumetrový ofsajd, hronovští přestali hrát a Nezbeda střelou po ledě srovnal na 1:1. Tato neuvěřitelná chyba rozhodčího zcela otočila vývoj střetnutí, Hronov přestal tlačit a hosté vyrovnali hru. Rozhození domácí poté navíc špatně střídali a v přesilovce nejprve Hnik dělovkou trefil břevno, ale poté zezadu Komarov zasunul puk za záda Nečase podruhé – 1:2. Hronov se snažil, bojoval, ale hodně sóloval a většinu střel z uctivé vzdálenosti lehounce pochytal Vacek, chytající v obráceném gardu, do své obrovské lapačky. Pak domácí trenér Táborský sáhl do sestavy, v útoku nasadil novice Achmedjanova a Exner se posunul do obrany. Achmedajanov hned při prvním střídání našel nádhernou přihrávkou mezi kruhy Matouše a ten se švihem trefil k pravé tyči – 2:2. V závěru mohl hrát Hronov přesilovku, ven šel Filip, ale po deseti sekundách byl vyloučen hodně přísně i Duchan. Chalupa při hře čtyři na čtyři zblízka nestačil obhodit gólmana.

Ve 45.min. střílená přihrávka Suvorovova našla připravenou hůl Foerstera a jeho teč skončilav síti – 2:3. Vzápětí Kučerovu loženku výborně chytající Vacek kryl, neuspěli jsme ani při přesilovce (pykal Leder), všechny střely šly z velké vzdálenosti a nedařilo se je ani tečovat. V polovině třetí třetiny šel ven hronovský Duchan, po hrubce obrany hostí měl ale největší šanci Chalupa, jeho dobrá rána šla jen o pár centimetrů podél tyče ven. Po návratu na led měl velkou šanci Duchan, z úhlu svou střelu tlačil k tyči, Vacek tam však skulinku nenechal. V 56.min. měl tisíciprocentní gólovku Moník, zcela zapomenutý před brankářem ho však nevymíchal a dával jen do kožichu gólmana. Už se zdálo, že snaha hronovských přijde úplně vniveč, ale v 57.min. se nádherně do okna trefil z první Chalupa, nabíjel mu Moník – 3:3. Hronov chtěl rozhodnout, tlačil se do útoku, ale zapomněl za sebou hned tři osamocené hráče hostí, ti do Nečase bušili několika střelami po sobě, on je však všechny bravurně pochytal. V poslední minutě po závaru před brankou hostí zcela zbytečně po odpískání fauloval Exner a hosté hráli skoro minutu přesilovku. Hronov se s vypětím všech sil ubránil a šlo se do prodloužení.

Vyloučení Exnera se přeneslo do prodloužení a hosté hráli minutu čtyři na tři. I toto oslabení Hronov přežil a vrátil se k vyrovnanému početnímu stavu tři na tři. Měl i více příležitostí, ale pak přišla velká hrubka domácích, před Nečasem zůstal zcela osamocený zkušený Hnik, který blafákem nedal Nečasovy sebemenší šanci a vystřelil Pace důležitý druhý prémiový bod.

Hronovským borců nelze vytknout, že by se nesnažili a nebojovali. Ale až příliš sólovali a přetahovali momenty přihrávek. Diváci jen s povzdechem vzpomínali na lehkost a výborné kombinace v posledních domácích zápasech. Soupeři to prostě ubránili a v rozhodujících chvílích měli více štěstí.

FOTOREPORTÁŽ ZÁPASU: Hronov - Nová Paka 3-4 – zde61 – album na Rajčeti