HC Draci Bílina

Michajlov (Kuchař) – Kučera, Druxa, Urban (C), DelMarche, Nerad, Šefl, Klatt – Čermák, Daniel (A), Uher, Konášek, Mašek (A), Zdeněk, Kubinčák, Fábry, G. Romanov Trenér: Václav Kmoníček

HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Degtěrev, Mikulec, Sýkora, Exner (C), M. Romanov – Jirků, Moník, Lavrenov, Duchan, Nazarov, Teuber, Bucek, Šlaicher, Lebedkin, Kozák (A), Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

Branky a nahrávky:14. G. Romanov (Fábry, Mašek), 17. Čermák (Kubinčák, DelMarche), 24. Daniel (Šefl, Kučera), 28. Daniel (Kučera, Šefl), 40. Daniel (Klatt, Nerad), 44. Urban (Konášek, Čermák), 46. Fábry (Zdeněk, Daniel) – 4. Lebedkin (Lavrenov, Matouš), 27. Lavrenov (Matouš), 29. Sýkora (Kozák, Jirků), 33. Exner (Duchan, Moník), 33. Kozák (Jirků, Exner), 38. Lebedkin (Lavrenov), 50. Moník (Kozák, Sýkora), 52. Matouš (Lavrenov), 55. Romanov (Lavrenov, Lebedkin), 58. Lebedkin (Lavrenov, Exner) . Rozhodčí:Hlinka – Goltsch, Sýkora . Vyloučení:4:4 (8:8 min.) . Využití:1:2 . V oslabení:0:0 . Diváci:68 . Střely na branku:v zápise neuvedeno . Průběh utkání:0:1,2:1- 3:1,4:2,4:3-4:4,4:6,6:6,7:6,7:10

Diváci:    68

Bílinští hokejisté se v tabulce nacházejí na posledním osmém místě se ziskem jednadvaceti bodů. Jsou tedy stále v ohrožení, že budou hrát o udržení se v této soutěži. Naposledy se jim dařilo, když na ledě Děčína zvítězili 5:2 a snížili tak ztrátu na Medvědy. Hosté z Hronova jsou na tom mnohem lépe. V tabulce je najdeme na čtvrtém místě a zatím se tak drží na pozici, která zaručuje vyřazovací boje. Dosud nasbírali osmačtyřicet bodů a dnes chtějí přidat další. Hronov v posledním kole odčinil porážku s Děčínem a plně bodoval. Porazil doma třetí Dvůr Králové 4:3. Oba celky se utkaly v probíhající sezóně čtyřikrát. Jednou zvítězila Bílina, třikrát pak Hronov. Domácí tak mají svému soupeři co vracet.

První třetina začala z ostra, domácí se hned dostali před branku soupeře, kde zakombinovali, ale nakonec se nedostali ke střele, která by Nečase ohrozila. Už ve čtvrté minutě hry se z vedoucí branky radovali hosté, které do náskoku poslal Lebedkin Vitalij – 0:1. Domácí ale nenechali nic náhodě, jakoby je inkasovaná branka nakopla a měli několik hodně nebezpečných šancí před brankou soupeře. Ve čtrnácté minutě pak tuto aktivitu Bílina přetavila ve vyrovnávací gól z hole Romanova Grigorije – 1.1 a začínalo se znovu od začátku. Vojtěch Nečas v brance Hronova pak měl další zákroky a držel svůj tým, ovšem další tlak Bíliny neustál na konci sedmnácté minuty, kdy ho překonal Tomáš Čermák - 2:1 a Draci strhli vedení na svou stranu. A to si udrželi až do první sirény.

Hned na začátku druhé třetiny dostal na pravý kruh přihrávku Cédric DelMarche a jeho dělovka končí na vyrážečce Vojtěcha Nečase. Ve 24. min domácí se dostali k puku po nepřesné střele hostů, založili rychlou akci, kterou přesně zakončil Daniel Michal 3:1.Asistence: Karel Šefl a Martin Kučera. Ve 27 min se do akce dostal opět hostující tým, který byl u Bílinské branky důrazný. Ke kotouči se tak dostal Lavrenov Konstantin a svižnou ranou nedal bílinskému brankáři žádnou šanci – 3:2. Asistence: Dominik Matouš. Ve 28 min Bleskově využitá přesilová hra a domácí mají zpět svůj náskok o dva góly. Po dobře sehrané kombinaci zakončil Daniel Michal a dostal touš za záda Vojtěcha Nečase – 4:2. Asistence: Martin Kučera a Karel Šefl. Hronov se to do toho opřel a v 29 min. díky Sýkorovi Davidovi se vrací zpět do hry – 4:3. Asistence: Martin Kozák a Adam Jirků.

Ve 33 min Daniel Michal obešel obránce hostů a ač to měl z bekhendu hodně těžké, přesto zakončil. Na hattrick však nedosáhl. A hned z rychlé akce na druhé straně dostal na levý kruh přihrávku Exner Jakub a jeho střela z nápřahu pak prosvištěla až do domácí sítě – 4:4. Asistence: Samuel Duchan a Filip Moník. Obrat Hronova je na světě, ač to po první třetině vůbec nevypadalo. Jeho zlepšená hra nese ovoce a hosté poprvé vedou. A po 9 sek hned po vhazování se natlačili před Bílinskou branku hráči Hronova a před ním pak přesně zakončil Kozák Martin – 4:5. Asistence: Adam Jirků a Jakub Exner. Ve 38 min Při hře ve čtyřech hráčích na obou stranách jsme se opět prosadili, kdy Lebedkin Vitalij propálil Michajlova v Bílenské brance. Ten poté zůstal chvíli ležet na ledové ploše a věděl, že pro Bílinu je už zle – 4:6. Asistence: Konstantin Lavrenov. To, ale není vše,domácí ve 40 min pořídili korigovat. Čepice na led! Nyní to, ale zase vypadá o něco lépe s domácími Draky, Adam Klatt se prodral přes dva obránce soupeře a viděl dobře postaveného Daniela Michala, který dobře mířenou střelou dostal Bílinu na kontaktní branku a završil tak hattrick – 5:6. Asistence: Adam Klatt a Radek Nerad. Také druhá třetina je minulostí a na branky byla tedy hodně divoká. Padlo jich osm. Domácí už vedli 4:2, ovšem hosté postupně ztrátu dorovnali a následně strhli vedení na svou stranu. Jenže v závěru se povedlo Michalu Danielovi snížit na rozdíl jediné branky a Draci tak mají zase o co hrát. Ještě nás čeká hodně zajímavá třetí třetina.

Hosté se v úvodu třetího dějství dostali do pásma soupeře, ale domácího gólmana nepřekonali. Ve 42 min Vojtěch Kubinčák zakončil z levé strany a proti hned vytasil zákrok Vojtěch Nečas. Zabránil tak velké šanci domácího hráče. Ve 42 min jde Hronov do oslabení. A ve 44 min je přesilovka využita a je zase vyrovnáno. Konášek Marek posunul puk na modrou čáru pro Urbana Tomáše a ten poté střelou po zemi zaskočil Vojtěcha Nečase, protože mu kotouč prošel až za jeho záda – 6:6 Asistence: Marek Konášek a Tomáš Čermák. Začíná se tak po druhé znovu od začátku. 46 min vyrovnávací gól Bílinu nakopl a po chvilce zase domácí hráči strhávají vedení na svou stranu. Jakub Zdeněk vyzval ke střele Fábryho Zdeňka, který dostal kotouč opět za Nečasova záda – 7:6. Asistence: Jakub Zdeněk a Michal Daniel. Na to Hronov hrál dvě přesilovky a druhou v 52 min se také Hronovu se povedlo využít díky Filipu Moníkovi a je opět vyrovnáno a to již po třetí.– 7:7 Asistence: Martin Kozák a David Sýkora. Přestřelka a přetahovaná tak pokračuje dále. Znova ožíváme a v 52 min o chvilku později jsme udeřili znovu a tentokráte jsme to zase mi kdo vede. Konstantin Lavrenov nechal kotouč Dominiku Matoušovi a ten ho dostal do sítě Bíliny – 7:8. Asistence: Konstantin Lavrenov. Dále pokračujeme v naší aktivitě před domácí brankou kde byl u brankoviště důrazný Romanov Michail a dává tak svému týmu náskok o dva góly – 7:9. Asistence: Konstantin Lavrenov a Vitalij Lebedkin. Hronov pokračuje v tlaku a v 57 min je vyloučen hráč Biliny Jakub Zdeněk. Přesilovku Hronov využívá a díky Lebedkinovi Vitaliji7:10. Asistence: Konstantin Lavrenov a Jakub Exner. Bílinští se, ale nevzdávají a snaží se během posledních minut s výsledkem něco udělat, ale Hronov drží výsledek ve svých otěžích zápas končí 7:10.

Bláznivá přestřelka nakonec dopadla lépe pro nás a vezeme si tři body. V utkání jsme několikrát prohrávali, ale nic jsme nevzdali a roli favorita v Bílině jsme tak potvrdili.

Hodnocení trenéra M Táborského: Připravuje se