HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Heligr, Degtěrev, Kynčl, Pavelka, Exner (C), Romanov – Nazarov, Kubeček, Polej – Duchan, Achmedjanov, Šlaicher – Bucek, Kozák (A), Kučera – Jirků, Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

HC Vlci Jablonec nad Nisou

Jelínek (Krofta) – Tržický, Abraham, Mrkvička (C), Kulda, Charvát, Patzelt – Kačírek, Hric, Homolka (A) – Jursa, Král, Bajer – Hájek, Bouřil Trenér: Tomáš Plíhal

Branky a nahrávky:20. Romanov (Exner, Jirků), 21. Nazarov (Šlaicher, Matouš), 31. Romanov (TS), 45. Matouš (Nazarov, Exner) – 9. Hájek (Tržický, Král), 19. Mrkvička (Abraham, Kačírek), 43. Král (Hájek), 51. Mrkvička (Kačírek, Bouřil), 63. Jursa . Rozhodčí:Battěk – Dědek, Maňák. Vyloučení:4:6 (8:12 min. + Hronov trestné střílení) . Využití:1:2 . V oslabení:0:0 . Diváci:100. Střely na branku:43:34 . Průběh utkání:2:0,2:1/2:2, 3:2/ 3:3, 4:3, 4:4 // 4:5 .

Diváci:    100

Hronov(4) hostil tým Vlci Jablonev n.N.(5). Jednalo se o souboj dvou sousedních týmů v tabulce a hrálo se tedy o pořadí, neboli jak se říká o „6 bodů“. Bohužel předchozí utkání dopadla vždy lépe pro Jablonec i když vždy měl Hronov lepší střeleckou i herní bilanci. Takže kdybych nepočítal nešťastnou kontumaci z prvního zápasu, tak by Jablonec stejně vedl na body 1:4. Týmy přijely v neúplných sestavách proti minulým zápasům. Hronov opět přestřílel soupeře, ale opět nevyhrál.

V oslabené sestavě jsme dosáhli jen na bod.

Ve veledůležitém utkání jsme bohužel neměli k dispozici hned osm hráčů základní sestavy a vývoj první třetiny příliš nadějí na body nedal.

Ve 4.min. hostující Hájek střílel v dobré pozici, Nečas vyrazil jeho první střelu i dvě následující dorážky. V 6.min. jsme hráli přesilovku, ale špatně, naprosto bez střelby. V 9.min. Tršického střelu Nečas vyrazil, ale Hájek pohotově vrátil puk do sítě – 0:1. V polovině třetiny osamocený Nazarov nestačil dobře ztečovat nastřelený puk, vzápětí na druhé straně Hricova dělovka minula tyč hronovské klece o milimetry. V 18.min. Nečas bravurně zlikvidoval Hájkovu loženku, ale vzápětí šel ven Jirků a Jablonec přesilovku využil za pouhých sedm sekund Mrkvičkou – 0:2. V poslední minutě první třetiny pykal Král a Hronov za 13 sekund přesilovku využil, když Nazarov vrátil do sítě vyraženou střelu Exnera – 1:2. První třetina byla ze strany velice rozháraná, bylo vidět, že nová sestava není sehraná, na branku Jablonce směřovaly pouhé dvě střely, z toho jedna znamenala gól.

Do druhé třetiny trenér Táborský překopal sestavu a hra se hodně zlepšila. Hned v první minutě našel Šleicher Nazarova a ten z první trefil – 2:2. V 25.min. pykal za faul Exner, domácí se dobře ubránili a naopak v závěru přesilovky ujeli hronovští dva na jednoho, Šleicher však dával jen do gólmana. V polovině utkání měli jablonečtí obrovskou šanci, Nečas skvěle kryl. Vzápětí odjel hronovský Bucek, v nájezdu byl podražen a Romanov z trestného střílení vytáhl „ruský blafák“ a Jelínek jeho dělovku zaregistroval až v síti – 3:2. V 35.min. Patzelta ve vyložené šanci vychytal hronovský mág v brance, hned nato hrál Hronov další přesilovku, předvedl slušný zámek, ale zase jen bez střely. V poslední třetině mohl skórovat Jablonec, Buřil ale jen vyprášil kožich Nečase. Druhá třetina byla ze strany Hronova již značně lepší.

Ve 42.min. osamocený Kozák střílel do gólmana, neujaly se ani jeho další dvě dorážky. Ve 43.min. jeli tři Jablonečtí na jediného beka, Nečas byl připraven a kryl. Hned nato však přišlo čistě prohrané buly v obrané třetině Hronova a Král se pohotově z první trefil do okna – 3:3. Naštěstí o dvě minuty nato, projel Matouš lehce obranou Jablonce a zavěsil pod víko – 4:3. Ve 47.min. šli najednou na trestnou lavici hned dva hráči Jablonce a Hronovu se naskytla dlouhá dvouminutová přesilovka pět na tři. Tu však základní přesilovkou komando sehrálo naprosto tragicky, vůbec se nestačilo usadit ve třetině Jablonce a předvedlo jen jedinou střelu z velké dálky! To byl rozhodující moment střetnutí, zde jsme měli utkání rozhodnout. Ihned po zahození přesilovky fauloval Heligr a hosté za 19 sekund předvedli, jak se přesilovky hrají, když se od modré terfil Mrkvička, Nečas nemohl nic vidět – 4:4. Za chvíli nato hráli Ochotníci v šesti a Jablonec hrál další přesilovku. Tentokráte špatně, naopak v závěru ujeli hronovští dva na jednoho, Matouš v ložence střílel jen do plastronu jabloneckého gólmana. Hronov oslabení výborně ubránil. V 57.min. odjel Achmedianov, nájezd nedal, neproměnil ani dvě rychle po sobě jdoucí dorážky. Dvě minuty před koncem hosté zdržovali a Hronovu se naskytla další šance, Matouš však nastřelil z boku jen tyč. V posledních sekundách ujel Šleicher, byl podražen, ale sudí netrestal. Hráči i diváci se velmi zlobili.

V pětiminutovém prodloužení hraném pět na tři měli oba celky po dvou vyložených příležitostech, největší zapomenutý Nazarov, ale ten střílel jen těsně vedle. V 63.min. při banální akci jeden na jednoho Nazarov nešťastně upadl a Jursa měl snadnou práci, když v nájezdu vytáhl povedený blafák a kolem betonu ležícího Nečase zasunul a rozhodl – 4:5.

Hronov bojoval, dvě třetiny byly poměrně dobré, ale citelné oslabení týmu byl až příliš markantní, hlavně při přesilovkách chybělo víc klidu.V oslabené sestavě jsme dosáhli jen na bod.