1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 174 AND zobraz=1 Na rozjetý Děčín jsme nestačili

Na rozjetý Děčín jsme nestačili

Hosté, kteří bojují o postup do vyřazovací fáze přijeli do Hronova s jasným cílem – 3 body. Hronov se chtěl pokusit naopak Děčín porazit, jako se to podařilo v prvním čtvrtině soutěže.

Začátek zápasu vyzněl jednoznačně pro hosty. Hned v 1. min. loženku Tůmy Tichý skvěle kryl. Za minutu hronovský Poppel nedokázal trefit do odkryté klece k němu vyražený puk. V 5. min. rychlý brejk hostí J. Tůmy hronovský gólman zlikvidoval, když střelu vykopl. V 8. min. šel ven Poppel, hosté předvedli smrtící přesnou kombinaci, na konci byla střela Charváta od modré a Děčín za 40 sekund využívá poprvé přesilovku – 0:2. Vzápětí dobře hrající Poppel objel rychle branku hostí, zasouval již puk do prázdné, ale jeho snahu zastavila tyč. Za minutu přišla další skvělá strojová kombinace hostí na jeden dotek, Fajglova střela z první skončila v síti – 0:3. Ve 14. min. nedal Achmetjanov dvě rychle po sobě jdoucí loženky, stejně se nedařilo také Zachariášovi. Vyloučení Subbotina jsme s vypětím sil ubránili a hned po návratu vyloučeného v 17. min. Pavelka vysunul dlouhým pasem za červenou čáru našlápnutého Putze a ten tvrdou střelou k levé tyči snížil – 1:3. V poslední minutě hronovský obránce nepochopitelně nabil Gottfriedovi, hronovský gólman ho s klidem vychytal. Hosté byli v první třetině výrazně lepší, přehrávali Hronov ve všech činnostech a jejich vedení mohlo být o hodně vyšší.

V 22. min. přišla obligátní zbytečná ztráta puku u mantinelu, Jan Tůma vyjel ze sevření dvou obránců a švihem z mezikruží vymetl okno – 1:4. Ještě v téže minutě hronovští vyrobili další velehrubku, Černý nabídkou nepohrdl a upravil na 1:5. S domácími to vypadalo nedobře, děčínští skvěle bruslili, v rychlosti naprosto přesně kombinovali a Hronovu nedávali moc šancí je zastavit. Hovsepjan pak nejprve zazdil vynikající šanci na snížení, ale v 25. min. Štrombach přesprintoval beka a dělovkou trefil okno – 2:5. Za dvě minuty přišla poprvé pěkná kombinace hronovské první lajny v útočné třetině, Putz předložil Amirovovi a ten švihem snížil na 3:5. Vzápětí Tichý znovu chytil samostatný brejk děčínských a pak fauloval a byl vyloučen Achmetjanov. Černý z týmu hostí se dožadoval vyššího trestu a tak ho hlavní rozhodčí vyloučil také. Při hře čtyři na čtyři Charvát nabil bývalému ligovému hráči Litvínova Trávníčkovi a ten neuvěřitelně rychlou střelou s jistotou zavěsil – 3:6. Při vyloučení Salnikova se nic zvláštního nestalo, na druhé straně po faulu pykal Černý, Hronov nesehrál přesilovku špatně, z dlouhého zámku ale ujeli hosté, jejich šanci skončila na hrázi jménem Tichý. Poté Poppel střílel z velmi dobré pozice jen do gólmana a v poslední minutě druhé třetiny šel na lavici hanby i matador Trávníček. Přesilovku sehrál Hronov velmi dobře, několik tvrdých střel však pochytal dobře chytající Lavinger. Ve druhé třetině jsme se zvedli, i když technická převaha hostí byla opět patrná.

Ve třetí třetině pokračovala přesilovka Hronova, v oslabení však vypíchl Fajgl obráncům puk, z nájezdu zazvonil jen o tyč hronovské svatyně. Za minutu na to hronovský Przybyla dvakrát za sebou z dobré pozice střílel jen do náruče hostujícího gólmana. V polovině třetí třetiny postupovali tři Hronováci na jediného beka, Sobbotin z loženky trefil jen beton ležícího brankáře. Pak byl Achmetjanov za podkopnutí protihráče vyloučen na 5 + do konce utkání a mohl tak zcela sám využít teplou sprchu. Dlouhou přesilovku hosté využili již za dvanáct sekund, Tůma švihem z úhlu nedal Tichému žádnou šanci – 3:7. V oslabení pak ujel Hovsepjan, jeho tvrdá střela skončila na tyči. V 52. min. po vyloučení Kučery se hrálo opět čtyři na čtyři, Subbotin v samostatném nájezdu nezkrotil obtížný puk a svoji šanci zkorigovat nevyužil. Zbytek pětiminutového oslabení domácí dobře ubránili a pak se už jen dohrávalo z povinnosti.

Děčínští se představili v úplně jiném světle než při prvním utkání, skvěle a rychle kombinovali, jejich přihrávky byly nezvykle přesné, hronovští ač se snažili, vůbec nestíhali a tak se dá říci, že výsledek je ještě velmi milosrdný.

V sobotu 11.2. od 17 hodin přivítáme na svém ledě další celek ze středu tabulky, Písek, a chceme-li bodovat, musíme předvést úplně jiný výkon.

Branky a nahrávky: 17. Putz (Achmeťanov), 25. Štrombach (Pavelka), 27. Achmeťanov (Putz) – 8. Charvát (Trávníček, Brož), 10. D. Tůma (Trávníček), 13. Faigl (D. Tůma, Trávníček), 22. J. Tůma (L. Nezbeda, Kučera), 22. Černý (Cikhart, Gottfried), 28. Trávníček (Faigl, Charvát), 51. D. Tůma (Trávníček, Charvát)

Vyloučení : 4 + Achmetjanov 5+ DK – 5, využití 0:3, oslabení: 0:0, 290 diváků

HC WIKOV Hronov: Tichý (Lequin) – Pavelka, Amirov, Zachariáš, Křivohlávek, Salnikov, Exner (C), Veselý – Achmeťanov, Poppel (A), Subbotin – Putz, Hovsepjan (A), Minařík – Przybyla, Štrombach
Trenér: Vlastislav Vondřejc

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Brož, Kaltenböck, Kučera, Charvát, Černohorský, Mikulec – D. Tůma (A), Faigl, Trávníček – J. Tůma, L. Nezbeda, Macek – Cikhart, Černý, Gottfried
Trenér: Tomáš Mareš

Rozhodčí: Ovsík – Hradil, Štěpánek