HC Wikov Hronov

Pavlíček (Borovička) – Kynčl, Degtěrev, Mikulec, Pavelka, Exner (C), Romanov – Nazarov, Buček, Lavrenov – Duchan, Moník, Teuber – Hašlar, Kozák (A), Lebedkin – Janda, Matouš (A). Trenér: Martin Táborský

Mostečtí lvi

Kubík (Hosnedl) – Šoustek, Böhm, Urbánek, Havlůj (C), Steinocher, Hoffmann – Kýhos (A), Písařík, Kysela – Dohnal, Mical, Smolka – Řehoř, Procházka, Drasař. Trenér: Vladimír Machulda

Branky a nahrávky: 22. Matouš (Nazarov, Duchan), 34. Lebedkin (TS), 36. Kozák (Bucek, Moník), 42. Nazarov (Degtěrev, Duchan) – 11. Drašar . Rozhodčí: Veinfurter – Řezníček, Roischel. Vyloučení:2:5 (4:10 min. z toho jeden trest Most řešen trestným střílením) . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:292 . Střely na branku:26:34 . Průběh utkání:0:1-3:1-4:1 .

Diváci:    292

Hronov opět s Pavlíčkem v brance, hosté po výborné sérii s nejlepším střelcem II.ligy bývalým litvínovským extraligistou Písaříkem.

Reportáž ze zápasu:

Opatrný začátek z obou stran zakončilo vyloučení mosteckého Hoffmanna – v přesilovce jsme se nestačili ani usadit v útočné třetině,hosté nám moc puk nepůjčovali. Až v 8.min. vyslal Hronov svoji první střelu na Kubíka, Kynčlova dalekonosná střela ho však příliš nevzrušila. V 9.min. neobsazený Havlůj před Pavlíčkem tečoval svoji gólovku nad horní tyč. V polovině třetiny jsme špatně vystřídali, Drašnar se přehnal kolem střídačky a švihem přes beka se trefil do okna – 0:1. V 11.min. šli tři Hronováci na osamoceného beka, Bucek nedokázal dopravit puk kolem ležícího gólmana do prázdné klece. Ve 12.min. pykal Mikulec,Pavlíček nejprve pokryl několik těžkých střel od modré, zbytek oslabení jsme s přehledem dobránili.V 15.min. hrál Hronov přesilovku při vyloučení Kysely, Duchan z úhlu netrefil odkrytý růžek branky, neujala se ani dobrá dělovka Kozáka od modré. V 19.min. nejlepšího střelce hostí Písaříka v nájezdu bravurně vychytal Pavlíček, těsně před sirénou Bucek nestačil lépe ztečovat puk před odkrytou brankou. Hosté byli v 1. třetině výrazně lepší, měli více šancí a navíc skvěle napadali hronovskou rozehrávku.

Do druhé třetiny vlétli Wikováci jako vyměnění, rychle bruslili, skvěle kombinovali a hosté nestačili. Ve 22.min. Matouš vrátil pohotově do sítě vyraženou střelu Nazarova a srovnal na 1:1. Hned poté střílel Duchan v ložence jen do ramene gólmana. Ve 28.min. hostující Smolka zcela sám nedokázal z úhlu dobře zakončit. O minutu později Drašnar jedovkou po ledě těsně minul. V 31.min. hronovský Kynčl dvakrát rychle po sobě střílel z dobrých pozic, ani jednou však puk neprostřelil houštinu těl a holí. Nápor Hronova sílil, mostečtí často stačili hronovskému kolotoči jen přihlížet. V 35.min. ujel Mical, v ložence byl sražen a hlavní sudí Veinfurter zkřížil ruce nad hlavou. Trestného střílení se ujal Lebedkin, lenivým bruslením z pravé strany vytáhl gólmana k pravé tyči a nekompromisní střelou nad lapačku proměnil – 2:1. O minutu později dobře hrající Kozák několikrát zamíchal puk a neuvěřitelně rychlou střelou zápěstím po ledě překvapil Kubíka, nahrával Nazarov – 3:1. V 37.min. jel sám na gólmana Mostu Lavrenov, jeho šanci zmařil brankář vysunutím na dlouhou hůl. Hronov předvedl dokonalý obrat, když jakoby zařadil na nejvyšší rychlostní stupeň.

Ve 42.min. střílel od modré polovysokou střelu Degterev, Nazarov ekvilibristicky v povolené výšce tečoval a puk skončil v brance Mostu počtvrté – 4:1. Ve 43.min. byl vyloučen Mical, dvě těžké střely Kynčla od modréobrovitý Hosnedl, který po třetí obdržené brance vystřídal Kubíka, kryl. Ve 45.min. pláchl domácí obraně matador Kýhos, Pavlíček nedbal na jméno a s ledovým klidem chytil. Vyloučení Kynčla jsme v klidu ubránili a pak přišla velmi sporná situace. Naskočivší Kynčl střílel do prázdné klece, většina diváků viděla gól, puk se však asi odrazil od pravé tyče na břevno a ven.V 53.min. byl znovu vyloučen Mical, Hronov však spíše tahal čas a snažil se neudělat chybu. Tři minuty před sirénou jsme přežili dlouhý zámek Lvů, v brance kraloval s neuvěřitelným klidem chytající Pavlíček, z jehož výstroje nevypadl žádný puk. Nervózní hosté v poslední minutě znovu faulovali a Hronov v klidu dotáhl dost nečekané vítězství do konce. Z posledních tří domácích zápasů jsme vylovili 8 bodů, tentokrát opět po neuvěřitelném obratu a zlepšeným výkonem v druhé a třetí třetině.

Skvěle zachytal Pavlíček, jeho výkon má stoupající tendenci a je velkým příslibem.

Hodnocení trénérů:

HC Wikov Hronov M. Táborský: Do zápasu jsme vstoupili na čtyři formace, abychom rozložili síly v zápase po náročném týdnu , což se nám povedlo. Po první třetině jsme stáhli sestavu na tři pětky a z mého pohledu se začal hrát hokej nahoru a dolu pro diváka velmi atraktivni. Výhry proti druhému celku tabulky si ceníme.

Fotoreportáž ze zápasu: Hronov - Mostečtí Lvi 4-1 – zde61 – album na Rajčeti