HC Wikov Hronov

HC WIKOV Hronov: Pavlíček (Pluháček) – Heligr, Suk, Mikulec, Degtěrev, Exner (C), Romanov – Jirků, Lebedkin, Moník – Nazarov, Janda, Bucek – Teuber, Lavrenov, Kozák (A) – Matouš (A) Trenér: Martin Táborský

HC Letci Letňany

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Chalupa, Straka, Zedek, Šáňa, Fiala – Řepík, Vacín, Turek – Staněk, Wojnar, Pejchal – Hlaváč (A), Hozák (C), Hrala – Smola, Kastner, Arnošt (A) – Hasil Trenér: Jaroslav Nedvěd

Branky a nahrávky:40. Matouš (Kozák, Moník), 43. Bucek (Heligr, Moník), 59. Lebedkin (Heligr, Nazarov) – 13. Hlaváč (Hozák), 48. Smola (Hrala). Rozhodčí:Glanc – Hradil, Dědek . Vyloučení:3:8 (6:34 - z toho Řepík hráč Letńan -20min). Využití:2:1 . V oslabení:0:0 . Diváci:322 . Střely na branku: 6:34. Průběh utkání:0:1-1:1-2:1,2:2,3:2 .

Vedoucí celek přijel do Hronova posílen o několik Sparťanů a hlavně s odhodláním konečně Hronov porazit za tři body a upevnit si tak první příčku v boji o play off. Hronov opět s Pavlíčkem v brance.

Reportáž ze zápasu:

Ve 2.min. ujel všem Nazarov, střílel ale jen do výstroje gólmana Kopřivy. V 5.min. Romanovprokráčel obranou hostí, jeho střela však našla opět jen plastron brankáře. Útoky se přelévaly z obou stran, střely však přicházely jen z velkých vzdáleností. V polovině třetiny hostující Wojnar vystihl hronovské křížné vyhození, jeho blafák však Pavlíček skvěle vykryl. Ve 12.min. Matouš prudce odcentroval před odkrytou klec hostí, Janda puk dobře netrefil. Ve 13.min. hákoval Lavrenov, po minutě mohl jít z trestné zpět do hry, když Hlaváč nahrál Hozákovi a ten se prudkou ranou trefil k tyči – 0:1. Ihned nato Suk vyhodil puk přes plexi a Letci hráli další přesilovku, tu jsme však ubránili skvěle, hosté ani nevystřelili. V 19. min. přišla první přesilovka Hronova, dvě sekundy před sirénou mohl srovnat Kozák, zcela sám však svoji loženou gólovku poslal jen do náruče gólmana.

Ve 24. min. již všichni viděli gól, Nazarov střílel do úplně prázdné branky, puk se však odrazil od „příložníku“ položeném na ledě ven. V 26. min. Moníkova dorážka směřovala o pár centimetrů vedle, z protiútoku měl na holi gól Vacín, v nájezdu dva na jednoho však jeho gólovou střelu ukryl Pavlíček ve hbité lapačce. Přišel velký nápor Hronova, který měl tři opravdu velké šance, gól ale ne a ne dát. V 9.min. Bucek z dobré pozice nastřelil jen rameno Kopřivy, v polovině zápasu rychlík Lavrenov ujel všem, jeho střelu gólman vyrazil. Při vyloučení Chalupy se nám příliš nedařilo, a tak jsme nezapsali ani jedinou střelu. V 36.min. Romanov z první jen vyprášil kožich Kopřivy. Hosté se skvěle brání, s každým útočícím hráčem se poctivě vrací a tak moc prostoru pro manévrování není. V 37.min. byl vyloučen letňanský Hozák, sehráli jsme dlouhý zámek s řadou těžkých střel, nejvíce se mohla ujmout dělovka Kozáka, ale šla zase jen do dobře vyjetého brankáře. Další faul hostí přinesl krátkou přesilovku pět na tři, gól ale nepadl. V pokračující přesile o jednoho hráče pouhé tři sekundy před sirénou vystřelil po ledě od modré Kozák, těsně před gólmanem lehounce tečoval Matouš a puk konečně skončil v síti - 1:1.

Hosté vlétli do posledního dějství jako stíhači, bylo vidět, jak moc chtějí konečně Hronov porazit. Wikováci však poslední třetinu odehráli naprosto skvěle, odpovědně se vraceli se svým hráčem a vytvářeli si i šance na druhé straně. Ve 44.min. střelu Heligera od modré chytře tečoval Bucek a Hronov šel poprvé do vedení – 2:1. Ve 47.min. jsme ve vlastní třetině čistě prohráli buly a Smola se z voleje trefil k levé tyčce Pavlíčkovi branky – 2:2. Hosté se nadechli k ataku, Moník to přehnal s bráněním a šel si odpočinout za katr. Přesilovku hosté sehráli skvěle, dlouhý zámek jsme přežili, když Zedek dělovkou zazvonil jen o levou tyč hronovské svatyně.V 57. min. hostující Kastner zcela nesmyslně najel do brankáře Pavlíčka a šel ven. Hronovu se naskytla dlouhá přesilovka pět na tři, kterou využil Lebedkin, kterému nabíjel Nazarov a Hronov šel podruhé do vedení – 3:2. Navíc dál pokračovala přesilovka 5 na 4, hosté odvolali brankáře a uzamkli hronovské ve třetině. Dvanáct sekund před koncem Pavlíček chytil jistý gól a hra se přesunula před Kopřivu, který se musel vrátit do branky. Letňanský gólman neunesl clonění Exnera a hrubě ho fauloval a byl také vyloučen. Dalším hráčem hostí, kterému ruply nervy byl Řepík, který se zbaběle boxoval s Exnerem, který se nebránil, ještě po skončení zápasu.

Byli jsme svědky výborného, napínavého zápasu, máme všechny tři body a po další prohře Jablonce v Děčíně máme již 12ti bodový náskok na 4. příčce zaručující play off a zápas k dobru.

Hodnocení trenérů:

HC Wikov Hronov M. Táborský: Dnes jsme odehráli zapas, který měl všechny prvky play-off. Mrzí mě stále chyby v obraném pásmu, které musíme odstranit , jinak jsem byl s průběhem zápasu spokojený.