Letci do finále, Hronov končí se vztyčenou hlavou. Stav série 0:4.

HC Wikov Hronov

Pluháček (Pavlíček) – Oliva, Mikulec, Degtěrev, Kynčl, Pavelka, Suk (A), Romanov – Hašlar, Moník, Matouš (A), Nazarov, Ťurin, Bucek, Teuber, Lavrenov, Jirků, Duchan, Janda, Kozák (C) Trenér: Martin Táborský

HC Letci Letňany

Kopřiva (Zeithaml) – Zedek, Straka, Gurjevskij, Potěchin, Hanuš, Chalupa, Fiala – Hrala, Arnošt, Kastner (A), Půlpán (A), Kropáček, Řepík, T. Pejchal, Vacín, Hozák (C), Kellerstein, Smola, Hasil, Staněk Trenér: Jaroslav Nedvěd

Branky a nahrávky:33. Degtěrev (Lavrenov), 57. Moník (Matouš) – 2. Kellerstein (Kropáček), 49. Kellerstein (Hrala), 50. Hozák. Rozhodčí: Zavřel – Všetečka, Hofman. Vyloučení: 4:6 (8:12 min.). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 540. Střely na branku: 30:32. Průběh utkání: 0:1-1:1-1:2, 1:3, 2:3.

Diváci:    540

Letňanští hokejisté potvrzují roli favorita a v sérii s Hronovem se jim zatím daří. Po výhrách 4:2, 6:1 a 2:0 tak mají postup do dalšího kola doslova na dosah. A dnes v Hronově by sérii chtěli ukončit. Hronovu tak nezbývá nic jiného, než dnes doma vyhrát, pokud nechtějí jeho hokejisté ještě končit sezónu. Ve čtvrtém duelu tak mají šanci ji ještě odvrátit.

Hronov s Pluháčkem v brance, bez Exnera a Bašty, Letňany bez největší hvězdy Hlaváče.

Již ve druhé minutě přišla hronovská ztráta puk při rozehrávce, z brejku Kellerstein vymetl okno Pluháčkovy branky a poslal Letce do vedení – 0:1. Střelec branky byl v 5.min. vyloučen, přesilovka však přinesla jen palbu od modré, která dobře chytajícího Kopřivu v brance Letňan neohrozila. Poté hráli i Letci přesilovku, dvakrát už už zasouvali puk do odkryté branky, Pluháček vždy na poslední chvíli zachránil. V polovině třetiny měl velkou šanci srovnat Duchan, letňanský gólman na dvakrát jeho loženky zlikvidoval. V 12.min. se po bombě vysypalo plexi za brankou Hronova, muselo se měnit a přišla přestávka, po které se třetina dohrávala a poté začala ihned druhá třetina. V 15.min. šel ven Kozák, oslabení jsme bez problémů ubránili. Sehrála se vcelku vyrovnaná třetina, hosté měli o něco více šancí.

Ve 23.min. podrážel Kropáček, přesilovka se nám příliš nevyvedla.V 28.min. přišla obrovská šance Matouše, ten sám mezi kruhy z první pálil ale jen do gólmana.V 32.min. podrážel i Chalupa, dvanáct sekund před vypršením přesilovky však Degterev šikovně tečoval střelu Lavrenova od modré a srovnal na 1:1.Vzápětí v nájezdu tři na jednoho Pluháček skvěle zlikvidoval gólovou střelu Řepíka. Poté jsme hráli další přesilovku, výsledkem byla jen střela od modré, které hosty neohrozila. Vyloučení Mikulce jsme i my skvěle odbránili a hráli i my přesilovku. Lavrenov již Kopřivu prostřelil, puk již směřoval za čáru, dorážející hráči Hronova byli faulováni, ale bez potrestání a bez gólu. Ihned po skončení přesilovky nevyužitou šanci Hronova Letci potrestali. Přečíslení tři na jednoho zakončil Kellerstein střelou z první mezi nohy přemísťujícího se hronovského gólmana a strhl vedení na stranu Letňan 1:2. V polovině utkání nahodil puk od červené Hozák, puk neočekávaně odskočil a skončil za zády překvapeného Pluháčka – 1:3. Zdálo se být rozhodnuto , opak byl ale pravdou. Hronov rozpoutal velkou stíhačku a vyvinul velký tlak. Vyloučení hostujícího Hanuše trenér Táborský umocnil ještě odvoláním gólmana a sedm minut před koncem nasadil k power play. Přišla obrovská šance hronovských, kterou se štěstím Kopřiva vyřešil, štěstí měli i domácí, když se střela do prázdné klece přes celý vál odrazila ven od tyče. Hronov znovu odvolal brankáře a nápor korunoval střelou z rohu z velkého úhlu, když střela Moníka po ledě prošla špatně postavenému brankáři Letňan do sítě – 2:3. Od té doby se hrálo jen ve třetině hostí, tři velké závary začal Tyurin, ale trefil jen rameno gólmana, poté dorážky hronovských z bezprostřední blízkosti končily na tělech zoufale bránících hostí. Chybělo opravdu jen trochu štěstíčka, gól visel ve vzduchu, ale pak musel v posledních vteřinách faulovat Kozák, aby zabránil nájezdu hostí na prázdnou klec. Hosté se velmi radovali z vítězství a zaslouženého postupu, hronovští borci se ale nemusí za předvedený výkon vůbec stydět, odehráli skvělý zápas a prokázali velkou vůli poprat se s výsledkem. Však jim také zaplněná hala dlouho nejen za tento zápas, ale za celou úspěšnou sezónu dlouho aplaudovala.

Soupeři gratulujeme k postupu do dalších bojů, ve finále Play-off.