1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 263 AND zobraz=1 Kdo neviděl neuvěří, dvě třetiny blízko k bodům, neskutečná minela přinesla kolaps. HC WIKOV Hronov – Piráti Chomutov 2 : 13 (2:1,0:1,0:11)

Kdo neviděl neuvěří, dvě třetiny blízko k bodům, neskutečná minela přinesla kolaps. HC WIKOV Hronov – Piráti Chomutov 2 : 13 (2:1,0:1,0:11)

Vysoce favorizovaní hosté přijeli s celou řadou bývalých ligistů a se speciálním autobusem plným bouřlivých fanoušků. Hronov s Tichým v brance a bez Vrtka zahájil soustředěně, první pětiminutovka se vedla v rychlém a tvrdém tempu.

Kdo neviděl neuvěří, dvě třetiny blízko k bodům, neskutečná minela přinesla kolaps.

HC WIKOV Hronov – Piráti Chomutov 2 : 13 (2:1,0:1,0:11)

V 5.min. fauloval hronovský Zachariáš, Hüblovu jedovku Tichý kryl, ale těsně před koncem přesilovky Eret z křídla trefil nechytatelnou střelou okno hronovské branky – 0:1. V 9.min. Vaňkovský střílel jen do chomutovského gólmana, byla to teprve první velká šance Hronova. Za minutu nato však všem odjel Tomáš Hynek a střelou po ledě srovnal – 1:1. V 11.min. Lederer z pozice mezi kruhy jen o vlásek minul klec hostí. V 13.min. šel ven Jass, těžký dvouminutový zámek Chomutova Hronov přežil, ihned po skončení vyloučení Jass naskočil na led, ujel po levé straně a střelou k vzdálenější tyči nečekaně poslal Hronov do vedení 2:1.V 17.min. nejprve Trandin a po něm Murtazin měli dvě velké šance, když nedokázali využít pádu bránícího beka na led. Vzápětí však frustrovaný Trandin nesmyslně narazil na mantinel protihráče, jeho dvouminutový trest mohl být podstatně vyšší. V přesilovce hosté zazvonili o tyč hronovské svatyně a oslabení Hronov s vypětím všech sil přežil. Hrál se nečekaně rychlý a pohledný hokej, plný tvrdých hokejových střetů.

Ve 22.min. Hynek v dobré pozici jen vyprášil kožich Běhuly a pak přišla nešťastná chvíle hronovských. Stehlík v rohu vybojoval puk a z téměř nulového úhlu nachytal Tichého, který si nepohlídal bližší tyč – 2:2. Nic se nedělo, Hronov výborně a rychle bruslil, dobře napadal a soupeři z Chomutova prakticky nic nedovolil. V 37.min šel ven za vysokou hůl chomutovský Tůma a vyfasoval 2+2 min. Tím se domácím nabídla dlouhá přesilovka. Dělo Jasse šlo jen do lapačky gólmana, vzápětí Táborského golfák z prostoru mezi kruhy byla odtečován o milimetry vedle. Pak ale fauloval chomutovský Lukeš a Hronovu se kromě dlouhé přesilovky 5 na 4 nabídla ještě dvouminutová přesila pět na tři. Tady se mělo utkání rozhodnout. Přesilovku však po minutě nesmyslně překazil faulem Popitič. V přesilovce čtyři na tři netrefil Vaňkovský z tří metrů úplně odkrytou klec Chomutova, to byla snad 1000 % šance na vedení. Vyloučený Lukeš naskočil z trestné lavice a šel sám na Tichého, ten jeho blafák bravurně vykryl. Početná hronovská návštěva byla jak u vytržení, rychlý, kombinační hokej hraný z obou stran se velmi líbil, hosté byli lepší, ale Hronov měl určitě více vyložených šancí na změnu skóre. Proto se s napětím čekalo na třetí třetinu.

Hned v nástupu do závěrečného dějství po devatenácti sekundách Barbušev při zakládání útoku nikým neobtěžován zcela nepochopitelně velmi přesně našel hůl osamoceného bývalého reprezentanta Hübla před brankou Hronova a ten se z první trefil naprosto přesně – 2:3. Za šest (!) sekund Hronov prohrál buly, Svoboda proskočil mezi beky a zavěsil počtvrté – 2:4. Dokonalé KO, Hronov šel do kolen, trenér Táborský si vzal oddech, vše však bylo marné. Obraz hry se diametrálně změnil, hronovští měli hlavu prostě dole, přestali bruslit a soupeře napadat a zkušení hosté si oddechli a rychle nastříleli Hronovu v závěrečné třetině neuvěřitelných 11 branek. Ve 43.min. dobrá žabička z bekhendu skončila nad ramenem Tichého – 2:5. Hronov vystřídal brankáře, do branky šel Bláha. Za dvě minuty musel puk lovit ze sítě i on, Lukeš švihem k tyči – 2:6. Vyloučení Veselého za pouhé tři (!) sekundy využil Lukeš 2:7. Ihned po buly se z náhry trefil Crpa – 2:8. Za minutu znechucení domácí ztratili puk při rozehře a Eret tahem dává již na 2:9. Vyloučení Murtazina využila první lajna hostí, Hübl našel hůl Chrpy v brankovišti a jeho doklepávka znamená již potupnou desítku- 2:10. Chomutov stále neměl dost, Hronov se jen díval po hodinách s přáním, aby byl již konec. V 55.min.Putz, který ještě loni střílel góly za Hronov dává na 2:11,Záruba se trefuje pod víko – 2:12 a minutu před koncem uzavírá Chrpa na neuvěřitelných 2:13.

Kdo na zápase nebyl, neuvěří jak výborný zápas, tedy spíše jen dvě třetiny s vysokým favoritem Hronov sehrál. Rozhodla nevyužitá přesilovka pět na tři a strašlivá minela hronovského obránce, po které se domácí celek naprosto složil. Početní diváci přes vysokou porážku zůstali na svých místech a skleslé domácí hráče odměnili potleskem za bojovnost a nádherný hokej. Z porážky si mladý hronovský celek může vzít jen ponaučení, že i s vysokým favoritem se dá hrát vyrovnaný hokej. To je velkým příslibem do dalších bojů.

Nyní zajíždíme na dvou zápasový trip ven a doma se představíme až v neděli 17.12. , kdy od 17 hodin hostíme celek Benátky n.J. Přijďte všichni !

Branky a nahrávky: 9. T. Hynek, 15. Jass (Kopecký, Vaňkovský) – 6. Eret (Březák), 29. Stehlík (Záruba, Váchal), 41. Hübl, 41. J. Svoboda (Havel, Eret), 42. Eret (J. Svoboda), 44. Lukeš (T. Svoboda, Hübl), 45. Lukeš (Hübl), 48. Chrpa (Putz), 49. Eret (J. Svoboda), 50. Chrpa (Hübl, Lukeš), 54. Putz (Chrpa, Mála), 58. Záruba (J. Veselý, Chrpa), 59. Chrpa (Mála, Putz)

Vyloučení: 6 : 4, využití: 0:3,

Diváků: 360 , z toho 50 z Chomutova

HC WIKOV Hronov: J. Tichý (45. Bláha) – Jass, Táborský, Babrusev, Kopecký, Ondruš, Voňka, ZachariášVoděracký, T. Veselý, T. Hynek – M. Hájek I, Popitič, Trandin – Lederer, D. Straka, VaňkovskýMurtazin, Řezáč.

Trenér: Martin Táborský

Piráti Chomutov: Běhula (Altrichter) – Březák, Váchal, Filip, Záruba, Seemann, Eliáš, HavelHübl, J. Svoboda, StehlíkKoblížek, M. Tůma, ChrpaMála, Zajíček, T. SvobodaJ. Veselý, Lukeš, PutzEret.

Trenér: Martin Pešout

Rozhodčí: Battěk – Hradil, Hájková