Jisté vítězství, hattrick Lebedkina, první nula Pavlíčka.

0:0, 2:0, 5:0
HC Wikov Hronov

Pavlíček (Pluháček) – Suk, Pavelka, Mikulec, Heligr, Kynčl, Degterev, Exner (C), Romanov M.- Hašlar, Moník, Kozák, Lebedkin, Janda, Bucek, Nazarov, Lavrenkov, Šlaicher, Matouš Trenér: Martin Táborský

HC Draci Bílina

Mihailov (Kuchař) – Rubleu, Klatt, Nerad, Delmarche, Druxa, Urban (C), Běhula – Zdeněk, Romanov G., Uher, Daniel, Čermák, Kolíček, Mašek (A), Fábry, Kubinčák, Konášek Trenér: Miroslav Kanis

Branky a nahrávky:32. Moník (Kozák, Mikulec), 33. Lebedkin (Lavrenkov), 43. Nazarov (Lavrenkov), 50. Lebedkin, 54. Matouš (Lavrenov, Lebedkin), 56. Pavelka (Lavrenov, Lebedkin), 60. Lebedkin (Nazarov, Degterev) . Rozhodčí:Červenka – Gregar, Maňák . Vyloučení:5:5 ( 28:10 min z toho 20min.- OK- Hašlar Hronov) . Využití: 1:0. V oslabení:1:0 . Diváci:242 . Střely na branku:49:34 . Průběh utkání:0:0-2:0-5:0 .

Diváci:    242

Hronov opět s Pavlíčkem v brance, kterému kryl záda další novic Pluháček, hrál již po dlouhé pauze Suk.

Ve 3. min. dlouhý zámek první lajny Hronova přinesl jen tři nevyužité loženky. V 5.min. Monik zcela sám střílel jen do gólmana Michajlova. V 8.min. první šanci Draků měl Jouza, Pavlíček ho vybruslil. V 9.min. šel Hronov dva na jednoho, Lavrenov se trefil jen do ramene gólmana. O minutu později Bucek uvolnil neobsazeného Moníka, ten se z ostrého úhlu do odkryté klece netrefil. V 11.min. Matouš z pozice mezi kruhy našel jen připravenou vyrážečku hostujícího brankáře. Ihned nato šli tři Hronováci na jediného beka, brejk však překombinovali. Ve 12.min. zahodil loženku hostující Jouza, puk , mu před zívající brankou sklouzl z hole. Ve 13.min. byl trochu přísně vyloučen Pavelka, vzápětí si k němu na trestnou přisedl i Romanov a hostům se naskytla dlouhá přesilovka pět na tři.V oslabení však měl největší šanci Lavrenov, který vyvezl puk, přihrál Kozákovi ten, ale odkrytou svatyni hostí minul. V 17.min. Lebedkin z první trefil jen náruč brankáře Bíliny. V poslední minutě fauloval Delmarche, na branku měl Hronov málo času. V první třetině byl Hronov lepší, zahodil však celou řadu dobrých příležitostí.

Přesilovka se přenesla do druhé třetiny, největší šanci na gól měl Moník, který se statečně probil až před gólmana, na blafák byl ale až moc blízko u gólmana. Za chvíli střílel Lavrenov ze tří metrů těsně vedle, vyloučení Mikulce jsme s přehledem přežili. Ve 32.min. Kozák za brankou našel přesně hůl Matouše, ten svojišanci zakončil střelou z první jen do gólmana. Ve 33.min. však Moník z bodu pro vhazování střelou zápěstím nachytal Michajlova na hruškách a otevřel skóre – 1:0.O minutu později Nazarov prodloužil na Lebedkina, ten lehce tečoval z bekhendu a puk po ledě zaplul za záda Michajlova – 2:0. V 36.min. rychle po sobě hosté dvakrát faulovali jeden a půl minuty dlouhou přesilovku pět na tři sehrál Hronov poměrně dobře, řadu tvrdých střel od modré však dračí brankář vychytal. V oslabení také ujeli hosté, nájezd dva na jednoho však Pavlíček bravurně chytil. Těsně před sirénou lehká teč Exnera skončila o milimetry vedle.

Hronov začal hosty přehrávat. Moník střílel již do prázdné, puk mu ale sklouzl. Ve 47.min. výborně hrající Pavelka našel dlouhým pasem našlápnutého Nazarova a ten střelou mezi nohy zvýšil na 3:0. Vzápětí Moník z dobré šance minul branku a poté byl vyloučen Hašlar. Méně lidí na ledě svědčilo paradoxně hronovským, Lebedkin hlídkující na modré vypíchl bekům puk a z brejku nekompromisně zavěsil pod víko – 4:0. V 52.min. matador Kubinčák z brejku dával bombou jen těsně vedle, ale pak první útok rozebral Draky, Lavrenov přesně nahrál Matoušovi a ten zblízka lehce zasunul -5:0.V 55.min. hosté rychle po sobě dvakrát faulovali, Wikováci předvedli dobrou přesilovku, kdy asi 6 střel opravdu tvrdých pokryl Michajlov, pak však nedosáhl na dělovku Pavelky od modré a bylo to již 6:0. Hosté vystřídali brankáře, do ohně šel Kuchař. Tři minuty před sirénou nedal do prázdné Bucek, hronovští si v těchto fázích hráli s Bílinou jak kočka s myší. Lebedkin 13 sekund před koncem zkompletoval svůj hattrick a uzavřel na 7:0. Adam Pavlíček vychytal v dresu svoji první nulu.

Jablonec prohrál doma s Mostem a tak jsme největšímu našemu pronásledovateli odskočili opět na 9 bodů. Tento náskok budeme mít možnost ještě zvýšit, když v pondělí 21.2. od 18 hodin hostíme vedoucí Letňany. Přijďte nás povzbudit.

Hodnocení trenérů:

HC Wikov Hronov M. Táborský: Na zápas jsme byli dobře připravený. Pokryli jsme úvodní tlak hostí a po první třetině jsme byli mírně lepší a skóre zůstalo 0:0. Rozhodla druhá třetina, ve které jsme zvýšili náš tlak a začali soupeře postupně přehrávat a proměňovat vytvořené šance. Ve třetí třetině soupeř pomalu odpadal a náš závěrečný tlak přinesl zasloužené vítězství a příznivý výsledek.