1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 293 AND zobraz=1 IHC Králové Písek – HC WIKOV Hronov 8 : 4 (4:0, 2:1, 2:3)

IHC Králové Písek – HC WIKOV Hronov 8 : 4 (4:0, 2:1, 2:3)

Hronov v brance s Pittrem chtěl potvrdit vítěznou sérii, Králové naopak chtěli přerušit šňůru šesti porážek v řadě.

V Písku jsme tvrdě narazili, rozhodla první třetina

IHC Králové Písek – HC WIKOV Hronov8 : 4 (4:0, 2:1, 2:3)

Ve 4.min. za sebou hronovská obrana zapomněla Volfa, který v nájezdu našel skulinu mezi betony Pittra a otevřel skóre – 1:0. V 9.min. při hře čtyři na čtyři nejlepší střelec domácích Volf obešel všechny čtyři protihráče a zakončoval, Pittr vyrazil a puk poskakoval po brankové čáře. Domácí se dožadovali gólu, rozhodčí však rozpažil. V 11.min. ujel Plíšek, samostatný nájezd písecký gólman Korytar chytil. V 16.min. střílel z dobré pozice Hájek , domácí brankář puk vyrazil a z protiútoku z šance nešance z úhlu Kolář bekhendem překvapil Pittra- 2:0. Poslední dvě minuty přinesly rozhodující náskok Králům. Nejprve Matiášek po opakovaných střelách zvýšil na 3:0 a půl minuty před sirénou v přečíslení dva na jednoho nejprve Pittr vyrazil Petráčkovu střelu, ale nikým nepokrytý Kopal najíždějící z druhé vlny, volný kotouč pohodlně dorazil – 4:0. Písek prakticky utkání rozhodl, obranná činnost hronovských byla opravdu tristní, nedůsledná a lajdácká.

Do druhé třetiny šel do brány Malychin a hned si připsal tři těžké, ale úspěšné zákroky. Hronov se pokusil o tlak a v 26.min. po zámku v útočné třetině Vaňkovský našel mezi kruhy Lederera a ten tahem po ledě k pravé tyči snižuje na 4:1. V polovině utkání byl vyloučen písecký Matiášek, Hronov sehrál přesilovku zoufale, Králové mu prakticky ani nepůjčili puk. Ihned po skončení přesilovky naskočil vyloučený Matiášek z lavice hanby na led, dostal pas od Volfa a skvělým blafákem udělal Malychina – 5:1. V 33.min. hrál Písek další přesilovku, v oslabení všem ujel Beneš a šel zcela sám na gólmana, ten ho však ale výborně vychytal. V závěru třetiny hrál Písek přesilovku při vyloučení Lederera a tu těsně před skončením využívá. Ostřelování hronovské branky skončilo dorážkou Koupala z bezprostřední blízkosti, hronovští obránci jakoby ani nebyli na ledě – 6:1.

V nástupu do poslední třetiny Petrásek v úniku trefil jen helmu hronovského gólmana, ale ve 44.min. za sebou opět nechali hronovští obránci zapomenutého Volfa a ten z brejku k levé tyči dává na 7:1. Vypadalo to na pěkný klepec, proti byl Straka, který se ze střední vzdálenosti tvrdou ranou trefil do levého okna a snížil – 7:2. V polovině třetiny byl vyloučen písecký Pouzar, mladší nástupce slavného držitele prstenu za Stanley cupu a Hronov sevřel Krále v obranné třetině. Po mele před brankovištěm se z dorážky trefil Beneš a využil tak přesilovku – 7:3. Pak však svoji snahu přehnal Straka a Písek přesilovku rovněž bleskově využil. Vajnerovu bombu od modré zaregistroval Malychin, který nic neviděl, až v síti – 8:3. Hronov se ještě pokoušel o korekci skóre, minutu před závěrečnou sirénou ujel všem rychlík Hynek a s jistotou zavěsil – 8:4.

Čekali jsme vyrovnaný zápas, Hronov ale zcela selhal v defenzívě, obrana za sebou nechávala často úplně volné hráče, rovněž prostor před brankou byl trestuhodně nepokrytý a oba gólmani museli až příliš často čelit opakovaným dorážkám volných útočníků.

V tabulce máme nyní před předposledním Pískem pořád čtyřbodový náskok, poslední Řisuty na nás ztrácejí propastných 17 bodů.

Ve středu 21.února od 18:00 hodin hostíme celek Kralup – bude to boj o dvanáctou pozici v tabulce. Tak vysoko jsme ve druhé lize nikdy nebyli a byli bychom velmi rádi, kdybyste nás v boji o historický úspěch podpořili v co nejhojnějším počtu!

Branky a nahrávky: 4. Volf (Radoš, Matiášek), 16. F. Kolář (Volf, Radoš), 19. Matiášek (F. Kolář, Radoš), 20. Koupal (F. Petrásek, Tolar), 30. Matiášek (Volf, Pechlát), 39. Koupal (F. Petrásek, Pouzar), 44. Volf (Matiášek, Vajner), 57. Vajner (Matiášek, Volf) – 26. Lederer (Vaňkovský), 50. D. Straka (T. Hynek, Lederer), 52. Beneš (Plíšek, M. Hájek I), 59. T. Hynek

Vyloučení: 3 : 4 , využití 2:1, oslabení: 0:0,

IHC Králové Písek: Korytar (I. Svoboda) – Radoš (A), Vajner, Pavlát, J. Turek, Velíšek, Tolar, Čunát – Matiášek, Volf (C), F. KolářKoupal, Pouzar, F. PetrásekVá. Brož, Hollar, Pechlát – Sládek.
Trenér: Milan Mazanec

HC WIKOV Hronov: Pittr (21. Malychin) – Táborský, Rubáček, Kopecký, Ondruš, M. Veselý, Voňka (A) – Plíšek, Murtazin, BenešD. Straka, Lederer, T. Hynek – M. Hájek I (C), Popitič, Vaňkovský (A).
Trenér: Vlastislav Vondřejc

Rozhodčí: Jílek – Tuháček, Uhlík