Hronov i přes velké drama v závěru utkání vítězí v Letňanech.

HC Letci Letňany

Kopřiva (Horák) – Zedek, Hanus, Lokajíček, Pika, Kolářík, Šána, Fiala – Wojnar, Vacín Poul, Hlaváč (A), Hozák (C), T. Pejchal, Kropáček. D. Řepík, Hrala, A. Půlpán, Turek, Arnošt, K. Pejchal. Trenér: Nedvěd

HC Wikov Hronov

Nečas (Ševců) – Heligr, Degterev, Kynčl, D. Sýkora, Exner (C), Romanov – Tyurin, Duchan, Teuber. Nazarov, Lavrenov, Šlaicher, Matouš (A), Kozák (A), Štědrý. Trenér: Táborský

Branky a nahrávky:57. Vacín (Kropáček, Poul) – 2. Tyurin (Kozák), 16. Duchan (Šlaicher, Exner) . Rozhodčí:Battěk – Schopf, Jurak . Vyloučení: 5:4 (10:8 min.). Využití:0:0 . V oslabení:0:0 . Diváci:224. Střely na branku: 50:22 .

Diváci:    224

WIKOV Hronov má velmi solidní formu a v zádech má tři vítězství za sebou. Dvůr Králové nad Labem, Bílinu a Novou Paku kromě devíti bodů obrali s pěkným skórem 13:5. HC Letci Letňany vládnou skupině Sever II. ligy. Navíc jejich fazóna je úctyhodná, šest výher v řade po porážce právě s Hronovem 0:3. Letci tedy mají svému soupeři co vracet i s úroky.

Čeká nás utkání de-facto dvou nováčků II.ligy. Hronov sice hraje už druhým rokem, ale loňský rok se nenechá brát za sezónu, byly odehrány jen tři zápasy. Oba týmy se na tento zápas pečlivě připravovaly. A oba jdou do začátku naplno a nechtějí dát soupeři žádný prostor. Přesto se poměrně brzo Hronov ujímá vedení v 1:22 TYURIN Konstantin za asistence Martina Kozáka stav-0:1. To je docela překvapení, ale do konce zápasu je daleko. První výhodu přesilové hry poskytuje Hronov kdy v 10:20 Vyloučení v týmu Hronova Vjačeslav Degterev – 2 min., podrážení. Hosté se brání a drží toto oslabení. Vše OK a hra pokračuje v plném počtu, ale jen necelých 30 vteřin a Letci vrací výhodu, ve 12:58 vyloučení v týmu Letců Tadeáš Pejchal – 2 min., zdržování hry / posunutá branka. Hra se vrací do pěti opět bez využití přesilovky.

Sotva se domácí z formovali do pěti, Hronov trefuje branku v 15:01 DUCHAN Samuel za asistence Radima Šlaichera a Jakuba Exnera, stav 0:2. Hronov jde do dvougólového vedení.Letci zapínají forsáže a zvyšují tempo. Hronov k tomu nabízí letcům početní výhodu v čase 15:52 Josef Teuber – 2 min., sekání. Hronov odolává a hra se vrací ke hře v plném počtu a snaží se využít konce třetiny. Hra vyusťuje ve vyloučení v týmu letců Kryštof Pejchal – 2 min., hákování. První třetina končí skóre -0:2 pro Hronov.

Po první třetině vede Hronov po brankách Tyurina a Duchana, a ukazuje, že mu tento soupeř zatím 100% sedí. O Hronovu se začíná říkat, že je jak Jánošík, vrchním bere a dole rozdává. No uvidí se dál, právě začíná druhá třetina přesilovkou Hronova. Tomu to vyhovuje, je to lepší start pro vedoucí tým. Ve 21:40 jsou domácí v plném počtu. Druhá třetina přináší urputný boj z obou stran, ve 28:25 přichází vyloučení v týmu HC Letců Kryštof Hrala – 2 min. hákování. Hronov, ale situaci nevyužívá. Po chvíli Hronov vrací výhodu a ve 30:44 vyloučení Jakuba Exnera – 2 min., hákování. Letci také nevyužívají výhody a skóre se dále nemění. Ve 39:43 vyloučení na obou stranách v týmu Letňan Dominik Řepík – 2 min., hrubost a u Hronova Konstantin Tyurin – 2 min., sekání. Ve druhé třetině žádná branka nepadla, což značí, že Hronov stále vede 2:0.

Třetí třetina začíná čtyři na čtyři a začíná boj kdo z koho. V 51:18 vyloučení v týmu letců Jiří Hozák – 2 min., nedovolené bránění, Hronov ale nevyužívá, vypadá to na usilovný boj až do poslední minuty. V 56:12 letci šahají ke hře vabank bez gólmana. Letci roztáčí kolotoč a daří se v 56:20 minutě Letňany střílí branku, autorem VACÍN Lukáš asistence Vojtěch Kropáček a Matěj Poul, sta 1:2. No čeká nás pěkně urputný boj. Kopřiva se vrací do své branky, kterou za chvíli v čase 57:53 kdy letci opět zkouší hru bez brankáře. Hronov, ale drží letce na zemi a nepouští je do žádných střemhlav letů. Zápas končí stav 1:2. Hoši děkujem.

HC WIKOV Hronov i přes velké drama v závěru utkání dokázal zvítězit i v Praze nad týmem HC Letci Letňany 2:1.