1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 230 AND zobraz=1 Hosté rozhodli v přesilovkách a oslabení

Hosté rozhodli v přesilovkách a oslabení

HC WIKOV Hronov – HC Slovan Ústí n.L. 3 :8 (1:4, 1:3, 1:1)

Obě mužstva nastoupila po sériích čtyř porážek a tak se tajně doufalo v první domácí bodový zisk.

Naši zahájili výbornou pětiminutovkou, kdy soupeře přebruslovali a zatlačili do obrany. Ve 2.min. zcela osamocený Murtazin dával bekhendem jen do gólmana. Ve 3.min. jsme hráli přesilovku, celkem slušně, několik dobrých příležitostí Stahl v brance Slovanu zlikvidoval. A pak přišel nečekaný úder, z těžkého úhlu se Trefil do skulinky u bližší tyče nad rameno Tichého Rudovský a otevřel tak skóre – 0:1. V páté minutě po tvrdém nájezdu po odehrání puku byl tvrdě naražen náš kapitán Jakub Exner, kterého odvezla záchranka a který si do konce sezony nezahraje. Smutné je, že hlavní rozhodčí opět jen přihlížel…. V 9.min. si v brejku dva na jednoho hosté několikrát vyměnili puk a Roubík doklepával do prázdné klece – 0:2. Hronov šel do kolen a vývoj utkání se zcela otočil. Ale pak Rudovský trefil jen tyč hronovské branky, z protiútoku střelu Rubáčka vyrazil před sebe Stahl a hronovský Voděracký měl se střelou do zcela prázdné klece snadnou práci – 1:2. Zdálo se, že může nastat zvrat, ale nájezd Murtazina gólman hostí s námahou kryl. V 16.min. však Tichý fauloval, při signalizovaném vyloučení se provinil ještě Vermeulen a hosté hráli přesilovku pět na tři. Za minutu ji využili, Dubský se z první trefil pod víko 1:3. Zbytek oslabení již jen čtyři na pět jsme ubránili. Jenže vzápětí zlý muž Vermeulen fauloval znovu a za protesty vyfasoval další dvojku. Čtyřminutovou přesilovku hosté využili, Kloz se z mezikruží trefil opět přesně do okna – 1:4 a bylo prakticky po zápase. V oslabení šli dva hronovští hráči na jednoho, gólovou přihrávku před odkrytou svatyni hostí však Řezáč trestuhodně minul. Hronov hrál v první třetině deset minut v oslabení a inkasoval dva góly.

Do druhé třetiny se do branky Wikovu postavil Malychin a Hronov začal opět nadějně. Řezáč si našel odražený puk a z první se golfákem trefil – 2:4. Poté šel ven ústecký Kloz, jedna jediná střela za přesilovku je však hodně málo. Poté Bačkovský zahodil svoji velešanci a tak hosté trestali. Hronovští obránci nechali svého gólmana zcela na holičkách a Sýkora měl v brankovišti spoustu času nadvakrát puk dopravit za jeho záda – 2:5. Od tohoto okamžiku převaha hostí rapidně narostla, hronovští vůbec bruslařsky nestačili a Slovan často dlouhé sekundy nepůjčil domácím puk. V 31.min. šel ven Voňka za vysokou hůl a v přesilovce po půl minutě měl Sýkora na modré spoustu času zpracovat puk, rozhlédnout se, zamířit a vystřelit zcela přesně golfem do šibenice – 2:6. Potom v signalizované vyloučení nádherně prošel celým válem Murtazin, jeho blafák však Stahl vystihl. Rudovský byl vyloučen, ale brankář Malychin při rozehrávce nešťastně vyhodil puk přes plexi a bylo po přesilovce. Navíc znovu fauloval Kopecký a v přesilovce pět na tři Ústí zcela bezpečně dvojnásobné přečíslení využilo, od modré se trefil Rudovský – 2:7. Vyloučení Rubáčka jsme se štěstím přežili, vyloučení Kloze na druhé straně gólem také neskončilo.

Ve 45.min měl Hronov příliš hráčů na ledě, přesilovku hostí naštěstí vynuloval faulem Sýkora.Při hře čtyři na čtyři dělovka Sýkory z mezikruží zasvištěla vedle. V 51.min. sehrál Hronov další přesilovku přímo zoufale, vůbec se nedostal do útočné třetiny, naopak ujel Petráš a svůj brejk s jistotou proměnil – 2:8. Pak hosté hráli přesilovku, ze sevření odjel Lederer a blafákem snížil – 3:8.

Branky a nahrávky: 11. Voděracký (Rubáček), 21. Řezáč (Murtazin), 56. Lederer (Vermeulen) – 5. Rudovský (Gottfried), 8. Roubík (Kloz), 17. M. Dubský (Roubík, L. Sýkora), 19. Kloz (Roubík, Kubát), 28. M. Dubský (Roubík, Kubát), 31. L. Sýkora (Kubát), 35. Rudovský (Trefný, Berčík), 51. Petráš (Berčík)

Vyloučení: 12 : 7, využití: 0:4 (!), oslabení: 1:1, 188 diváků

HC WIKOV Hronov: J. Tichý (21. Malychin) – Kopecký, Voňka (A), Exner (C), Vermeulen, Rubáček, Babrusev, OndrušVoděracký, Vaňkovský, PopitičŠtrombach (A), Řezáč, MurtazinBačkovský, Przybyla, Lederer – Klátil, Kocián.
Trenér: M. Táborský.

HC Slovan Ústí nad Labem: Stahl (Vlach) – Trefný (C), L. Sýkora, Gottfried, Funk, Polata, Kubát (A) – Petráš, Špaček, M. DubskýJ. Tůma, Krédl, RudovskýBerčík, Roubík (A), KlozKuchynka.
Trenér: J. Merta.

Rozhodčí: T. Hacaperka – D. Herles, E. Hlinka