1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 285 AND zobraz=1 HK Kralupy nad Vltavou – HC WIKOV Hronov 1 : 3 (0:3, 1:0, 0:0)

HK Kralupy nad Vltavou – HC WIKOV Hronov 1 : 3 (0:3, 1:0, 0:0)

Dnes zajíždíme na důležitý zápas do Kralup nad Vltavou.HC . HK Kralupy nad Vltavou ze dvou odehraných zápasů nadstavby zapsaly porážku doma 0:3 od Benátek nad Jizerou a výhru 4:3pp proti soupeři z Řisut. Stále tak mají šanci bojovat o dvě postupová místa – ve středu totiž mimo jiné dojde na vzájemný souboj týmů, které nyní drží kliku od dveří do Play off (Kobry s Benátkami). V případě výhry nad Hronovem tak mohou Kralupy být rázem postupu na dostřel. WIKOV Hronov prohrál oba nadstavbové zápasy – nejprve padl doma s Kobrou Praha 2:4 (ač držel jednobrankové manko až do poslední minuty) a ještě těsněji neuspěl ani v Chebu po prohře 5:6 (ač v zápase vedl o dvě branky). Třetí zápas nadstavby už nám přinesl tři body. Dnes jme měli zápas pod kontrolou a své vedení po první třetině už nepustili. Pouze kosmetickou úpravu výsledku dal Václav Zídek. Působili jsme konsolidovaněji, měli i další úniky na Tomáše Sajdla a po zásluze dnes bereme vítězství.

Vydrám jsme rybník v Kralupech vypustili.

HK Kralupy nad Vltavou – HC WIKOV Hronov 1 : 3 sn (0:3, 1:0, 0:0)

Kralupy začaly již s navrátilcem nejproduktivnějším hráčem Zídkem, Hronov s Pittrem v brance a jen s pěti beky a deseti útočníky. V 2. min. jdeme do vedení. Voňka vybojoval puk ve třetině Kralup, puk poslal za branku Hájkovi a ten posunul k hlídkujícímu Plíškovi před Sajdlem. První střelu ještě gólman vyrazil, ale opakovanou dorážku z bezprostřední blízkosti již ne – 0:1. V 7. min. byl vyloučen Voňka, ale po minutě fauloval i kralupský Zajíc a síly se vyrovnaly. Po naskočení vyloučeného na led zbývala ještě minuta přesilovky pro Hronov. Důrazný Trandin opakovanou dorážkou dostal puk u tyčky do sítě, Hronov přesilovku využil – 0:2. Další přesilovku při vyloučení Plíška Kralupy opět zahodily i když Kehar od modré Pittra dost vylekal. V 16. min. se protáhl Hynek mezi beky, v pádu již ale Sajdla nedokázal překonat. V poslední minutě třetiny sehrála celá první pětka skvěle přečíslení. Barbušev vyslal dlouhým pasem do zteče Trandina, ten, ač ve výborné střelecké pozici, poslal nezištnou přihrávku nekrytému Murtazinovi a proti jeho střele do odkryté klece pod víko nedokázal přemísťující se gólman Sajdl již zasáhnout – 0:3. Skvělá první třetina, první lajna si s Vydrami dělala co chtěla, a zápas prakticky rozhodla.

Ale nebyl zdaleka konec. Vyloučení Hájka v 23.min. znamenalo překvapivě pět (!) vyložených šancí Hronova. Postupně měli góly na svých holích Straka, Hájek a Voňka, v nájezdu ještě dvakrát Murtazin. To tedy bylo oslabení! V polovině střetnutí zamotal hlavu zmateným Vydrám znovu Murtazinův útok, další gól ale nepadl. Pak však prapor Kralup pozdvihl jejich nejlepší hráč Zídek. Soukup odebral puk hronovskému obránci, který zakládal útok a nevšiml si za sebou napadajícího protihráče, vrátil hru před Pittra, kde ze slotu střílel nad vyrážečku Pittra Zídek – 1:3. V 32.min. byli dva Wikováci sami před Sajdlem, pokazili však gólovou přihrávku. V 38.min. bojující Zídek mířil jen těsně vedle hronovské branky. V závěru třetiny mohl v přečíslení skórovat hronovský Veselý, Sajdl rozklekem chytil, ale střelec byl faulován, a Vydry šly do čtyř.

V pokračující přesilovce ve třetí třetině mohl zvýšit Trandin, ale Sajdl chytal dobře. Vyloučení Hájka Hronov s menšími problémy přežil a ve 46.min. měl další gólovku na hokejce výborně hrající Murtazin. Jeho rychlou střelu po ledě však kralupský gólman rychlým přemístěním zastavil. V 49.min. Murtazin strašlivou dělovkou trefil Sajdla, volně ležící puk před brankou však nikdo z hronovských neukořistil. V 51.min. domácí Straka trefil jen bleskurychlou lapačku Pittra, z protiútoku Popitič po přesné kombinaci celé lajny jen přeloboval Sajdla, ale puk zamířil jen těsně vedle tyče. Vydry nasadily k závěrečnému tlaku, ale hronovští bránili s přehledem, tahali chytře čas a vyráželi k rychlým brejkům. Minutu před závěrečnou sirénou ujel Murtazin, byl faulován a Kralupy dohrávaly ve čtyřech.

Hronov vyhrál zcela zaslouženě, měl utkání po celou dobu pevně v rukách a kdyby byl produktivnější, mohlo být skóre o dost vyšší. Skvěle zachytal Pittr, jediná obdržená branka na venkovském ledu je výborným vysvědčením.

Příští přeložený zápas s Píseckými králi sehrajeme doma ve WIKOV aréně již v pátek 26.ledna od 19,00 hodin. Věříme, že si naši své příznivce tímto vítězstvím udobřili a že bude zase plný dům! Řisuty pod námi také vyhrály a máme stále osmibodový polštář, Písek však v případě vítězství dotáhneme na pouhé dva body!

Bude to určitě zajímavý zápas a budeme potřebovat diváckou podporu!

Branky a nahrávky: 31. Zídek (Soukup) – 2. Plíšek (M. Hájek I, Voňka), 10. Trandin (Murtazin, Babrusev), 20. Murtazin (Trandin, Babrusev)

Vyloučení: 5 : 5, využití: 0 : 1, v oslabení: 0 : 0

Diváků: 219

HK Kralupy nad Vltavou: Sajdl (L. Novotný) – Chládek, Zajíc (C), J. Kučera, Kehar, Kapoun, A. Straka, Lokajíček – Kellerstein, Stupka, T. Pejchal – Soukup, Broš, Zídek – Bradáček, Hampl (A), Binko – Štibran, Marek.

Trenér: Martin Příhoda

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Babrusev, Kopecký, Ondruš, M. Veselý, Voňka (A) – Murtazin, Trandin (A), D. Straka – Lederer, T. Hynek, M. Hájek I (C) – T. Veselý, Popitič, Vaňkovský – Plíšek.

Trenér: Jaroslav Polák

Rozhodčí: Battěk – Žídek, Hlinka