1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 180 AND zobraz=1 HC Wikov Hronov - HC Vlci Jablonec n/N

HC Wikov Hronov - HC Vlci Jablonec n/N

Hronov odehrál před blížícími zápasy baráže zápas s několika novými tvářemi. A je nutno dodat, že výkon nové sestavy se líbil.

Foto z utkání ZDE

Ve 3. min. hrál Jablonec přesilovou hru, v oslabení však sebral rozehrávajícím hostím puk Štrombach a nadvakrát propasíroval kotouč za záda Horáka – 1:0. V 5. min. Subbotin zcela sám před gólmanem tečoval jen do jeho výstroje. V 10. min. Poppelbekhendem minul odkrytou část branky. Ve 12. min. hostující Bouřil sám před Tichým také střílel jen do náruče brankáře. Ve 14.min. výborně hrající Poppel měl dvě velké loženky, z první zazvonil jen o tyč, druhou mu Horák chytil. Další velké příležitosti ke skórování měl v 15. min. Subbotin, pokaždé jeho dělovky ale prosvištěly jen o milimetry vedle. Až sedm sekund před sirénou vyjel z rohu dobře hrající Poppel a Achmetjanov z blízka dorazil – 2:0. Hronov měl výraznou převahu, měl snad deset výborných příležitostí ke vstřelení branky, hosté měli takovou šanci jen jednu.

Druhou třetinu začali hronovští poněkud opatrně. Až v 25. min. se proháčkoval obranou Bon, přenechal Kašparovi a ten rychlou střelou zápěstím zavěsil – 3:0. Hned za chvilku nato projel celou obranou Matouš, jeho dobrá střela z loženky šla ale těsně vedle. Poté hrál Hronov přesilovku, tu jsme bohužel nedokázali využít. Následovala i přesilovka hostí při vyloučení Salnikova, kterou hosté zužitkovali lépe. Maďarova střela od modré si našla své pravé místo v okně domácí svatyně – 3:1. Hosté se nadechli a v polovině utkání přišla nevinná akce, Brokeš rychle objel branku a stačil puk se štěstím zasunout kolem tyče Tichého branky 3:2. Kontaktní gól domácí neznervózněl, dál hráli svoji tentokráte přesnou a rychlou kombinační hru. V 33. min. Poppel vybojoval v rohu útočné třetiny puk, našel přesnou přihrávkou čepel hole Štrombacha ten z první poslal Hronov opět do dvoubrankového vedení – 4:2. Pak šel ven jablonecký Foester a přesilovku zahráli hronovští hráči velice dobře. Poppel nádherně dvakrát objel vše, co stálo v útočné třetině, předložil Exnerovi a ten do prázdné zvýšil na 5:2.

Začátek třetí třetiny byl opět ze strany domácích trochu vyčkávající, čehož hosté ihned využili. Jurča po kombinaci s Hadem snižují na 5:3. Vzápětí však právě Had fauloval a Hronov využívá za 9 sekund přesilovku, Voňka si několikrát vyměnil puk s Poppelem a ten střelou zápěstím trefil okno – 6:3. V závěru měl uspokojený Hronov další šance, ale další branka nepadla, přestože šance Hronova byly. Nejprve Subbotin neproměnil samostatný nájezd, poté v přesilovce mladičký Kubeček netrefil odkrytou část branky a pak Exner z první střílel jen do betonu hostujícího gólmana.

Hronov sehrál dobrý zápas, rychle bruslil a tentokráte i velmi dobře zakládal útoky, které po dobrých kombinacích končily velkými šancemi.

Branky a nahrávky: 5. Štrombach, 20. Akhmetianov (Poppel), 24. Kašpar (Subbotin, Pavelka), 33. Štrombach (Poppel), 34. Exner (Poppel, Tichý), 45. Poppel (Voňka, Exner) – 29. Maďar (Jursa, Bouřil), 30. Brokeš (Švík), 43. Jursa (Had, Koutecký)

Vyloučení: 4 – 6, využití: 2:1, oslabení: 1:0, 211 diváků

HC WIKOV Hronov: J. Tichý (A. Lequin) — M. Veselý, D. Voňka, J. Pavelka , D. Salnikov, M. Zachariáš, J. Exner — J. Kašpar, A. Subbotin, M. Bon, A. Kubeček, D. Dunda, L. Lejdar, P. Poppel, A. Akhmetianov, F. Štrombach, D. Matouš, M. Havelec

HC Vlci Jablonec nad Nisou: T. Horák (J. Jelínek) — M. Pavlů, V. Duschka, J. Koutecký, A. Starý, F. Macurák, T. Kollert, P. Had — P. Foerster, R. Švík, V. Strnad, T. Brokeš, M. Jursa, P. Maďar, K. Bouřil

Rozhodčí: Tomáš Hacaperka — Tomáš Jiruška, Jakub Figer