1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 291 AND zobraz=1 HC WIKOV Hronov - HC Stadion Cheb 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)

HC WIKOV Hronov - HC Stadion Cheb 7:4 (3:1, 1:1, 3:2)

Cheb měl před zápasem v dosahu dvou bodů poslední příčku do play off, Hronov nastoupil v nabité sestavě se čtyřmi útoky a začal výtečně. Rychle bruslil, předváděl nápadité kombinace a diváci byli nadšeni. Ve třetí třetině se Cheb na chvíli dostal na rozdíl jediné branky, avšak Hronovští své vedení udrželi a doma berou tři body za výhru 7:4.

Cheb jsme vyprovodili z Wikov arény bez bodů, Hronov potvrdil stoupající formu.

Ve 4.min. nahrávka Hájka od pravé tyče před odkrytou klec našla hůl Plíška, který procedil Koláře v brance Chebu. Puk se proplížil za brankovou čáru a vedli jsme 1:0. V téže minutě fauloval hronovský Kopecký, hostím jsme prakticky vůbec nic v přesilovce nedovolili. V 8.min. již Beneš udělal hostujícího gólmana, ale nestačil již puk zasunout kolem tyče do branky. V 10.min. Voňka zatáhl puk za branku, zpětnou přihrávkou oslovil Hynka a jeho nepříliš prudká střela prošla z první do sítě- 2:0. V 11.min. Hájek sám před gólmanem ve složité pozici napodruhé dorazil kotouč do sítě – 3:0. To byl uragán !. Hosté vyměnili gólmany, mezi tyče se postavil Kašpar. V 13.min. hrál Hronov svoji první přesilovku, pěkná teč Trandina šla o fous vedle, pak Murtazin prokličkoval až před brankáře, ale pro gólové zakončení byl již moc blízko. V 16.min. pykal novic v dresu Hronova Luštinec, střelec hostí exligista Skuhravý střílel jen do vyrážečky Pittra a hosté přesilu nevyužili. Když už se zdálo, že Hronov půjde do šatny s bezpečným náskokem dojel si vyražený puk Vogel a bekhendem se trefil pod břevno – 3:1. V poslední minutě neproměnil Lederer obtížný blafák, byl dost tísněn. V první třetině byl Hronov výrazně lepší, třetinu měl vyhrát větším rozdílem, Cheb skóroval z první vážnější šance.

V 24.min. ztratil Táborský puk, samostatný nájezd hostí Pittr vyrazil. V 25.min. Voňka skvěle přihrál přesně na hůl Plíška a ten z první do odkryté opět zvyšuje na tříbrankový rozdíl – 4:1. V 27.min.Hájek v ložence byl zahákován a nemohl proměnit. Vyloučení Luštince jsme přežili, pár dobrých střel Chebu Pittr s klidem vyřešil. V 32.min. šel ven podrážděný Vápeník a poté ještě po jednom hráči na obou stranách za potyčku, v oslabení ujeli hned dva hráči hostí, Čejka ač těsně bráněn stačil nahrát na Tótha a ten se trefil pod víko – 4:2. Pak Trandin z dobré pozice dával těsně vedle, vzápětí Voňka přeloboval gólmana, ale i branku. Přesilovku jsme tedy nevyužili, naopak po zbytečné chybě v oslabení vrátili hosty do zápasu. Ve 43.min. však přišlo uklidnění. V nájezdu dva na jednoho nejprve Straka minul puk před úplně prázdnou klecí, pak přišla nejhezčí kombinace utkání, Murtazin nezištně přihrál Ledererovi, který střelou nad rameno Kašpara uklidnil mančaft i diváky – 5:2. Hráči se ale uklidnili až příliš, za pouhých čtrnáct sekund hronovský obránce včas neodpálil puk z prostoru před brankou a najíždějící Čejka z druhé vlny snížil na 5:3. Za dvě minuty nato, protáhl celý vál obránce Kořán, nikdo si ho příliš nevšímal a tak zcela volný Novotný měl před zívající bránou lehkou pozici a puk dorazil za záda Pittra – 5:4. Početná návštěva se sebe sama ptala, zda opět ztratíme vyhrané utkání jako s Benátkami a hosté začali tlačit. Potřetí (!) šel ven Luštinec, vele složitou situaci vyřešil opět tygřím skokem Pittr a puk již již směřující za jeho záda vyrazil. V 55.min. Pittr opět kryl velkou šanci Vašíčka. Nervozita stoupala, ale dvě minuty před koncem Beneš projel mezi obránci, nestačil zasunout a tak objel branku a nahrál najetému Hájkovi, který se skvěle trefil pod víko – 6:4. Chebští si vzali oddech a odvolali brankáře. Minutu před sirénou Lederer vypíchl na modré puk obránci hostí a dovezl přes celé kluziště puk až do branky – 7:4. Pak se frustrovaní hosté pokoušeli vyvolat hromadnou rvačku, zcela zbytečnou, ale Hronov dokázal dovézt utkání do zdárného konce.

Hronov byl po dvě třetiny výrazně lepší a měl utkání ve svých rukou, Cheb přidal ve třetí třetině, ale domácí jejich snahu s jistotou odmítli a sklidili od početné návštěvy ovace ve stoje i v leže.

Nyní jsme odskočili v tabulce již na třetí místo od spodu a můžeme se pokusit i o příčky o něco výše. Dobrá forma v posledních zápasech nás k tomu opravňuje. Dva venkovní zápasy na Kobře a v Písku budou ale velmi velmi těžké. Přesto tato příčka, a hlavně získaný počet bodu, nám zajišťuje účast ve třetí nejvyšší lize i v příštím roce.

Doma hrajeme až ve středu 21. února od 18ti hodin, kdy hostíme HC Kralupy nad Vltavou. Přijďte opět všichni!

Branky a nahrávky:4. Plíšek (M. Hájek I, Beneš), 9. T. Hynek, 11. M. Hájek I (M. Veselý), 24. Plíšek (Voňka), 45. Lederer (Murtazin), 58. M. Hájek I (Beneš, M. Veselý), 59. Lederer – 19. Vogel (Klíma), 33. Tóth (Čejka), 45. Čejka (Tóth, Prošek), 47. D. Novotný (Kořán)

Vyloučení:6 + Plíšek 5min., Řezáč 5 min : 4 + Klíma 5min+ OK, Davídek 5 min. využití: 0:0, v oslabení: 0:1,

Diváků: 324

HC Stadion Cheb: K. Kolář, 11-Kašpar – Kořán (C), Karpov, Vogel, Innanmaa, Vápeník, V. Stejskal – Krutina, Rozhon, Davídek – V. Skuhravý, Vašíček, D. Novotný – Čejka (A), A. Vlach, M. Švec – Klíma, Prošek, Tóth.

Trenér: Václav Skuhravý (hrající)

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Babrusev, M. Veselý, Rubáček, Táborský, Kopecký, Pavelka, Ondruš, Voňka – D. Straka, Lederer, Voděracký – M. Hájek I (C), Popitič, Trandin (A) – Plíšek, Beneš, Luštinec – T. Hynek, Murtazin, Řezáč.

Trenér: Jaroslav Polák

Rozhodčí: Hacaperka – Jurak, Figer