1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 286 AND zobraz=1 HC WIKOV Hronov – IHC Králové Písek 2 : 0 (0:0, 1:0, 1:0)

HC WIKOV Hronov – IHC Králové Písek 2 : 0 (0:0, 1:0, 1:0)

V přeloženém utkání nastoupil Hronov v brance s Pittrem, v poli mu pak chybělo hned pět nemocných hráčů základní sestavy.

V souboji výborných gólmanů kraloval Michal Pittr.

První pětiminutovka se nesla ve znamení rychlých protiútoků, ale prakticky bez šancí. V 7.min. hákoval Straka a Králové hráli přesilovku. V dlouhém obléhání vytáhl hronovský brankářtři fantastické zákroky proti gólovým střelám hostí. V 16.min. chytrá teč Murtazina jen o vlásek minula tyč Dvořákovy svatyně. O minutu později dvě opakované střely Murtazina výborný gólman Písku opět kryl, z protiútoku Pittr ramenem stačil vyrazit prudkou střelu, která již směřovala do šibenice.V 19.min. Barbusev nešťastně přehodil v obranné třetině plexi a šel ven za zdržování. V přesilovce písecký Radoš mířil znovu do okna, lapačka Pittra byla ale rychlejší. Vzápětí zazvonila tyč za již překonaným hronovským gólmanem. Písek byl v první třetině lepší, rychle a přesně kombinoval a měl po většinu času puk na svých holích.

V 21.min. Trandin ujel všem, řítil se na Dvořáka zcela sám, ale dost lajdácky vystřelil jen do náruče brankáře hostí. V 25.min. Popitič z úhlu nedokázal trefit odkrytý kout písecké klece. Vzápětí musel skvělý Pittr sám vyřešit dvě, rychle po sobě jdoucí šance. V 29.min. Hronov sevřel Krále v jejich třetině, Murtazin z dobré pozice střílel jen do lapačky Dvořáka. Přesně v polovině zápasu si najel Barbusev na přihrávku Straky a z poměrně velké dálky přes beka trefil přesně mezi betony píseckého gólmana – 1:0. Byla to stá jubilejní vstřelená branka Hronova v soutěži. Poté gradoval tlak Hronova, gólman hostí vyjel pro puk daleko do pole, Hynek střílel do prázdné klece, ale byl přitom faulován. Při přesilovce dával zblízka Trandin znovu jen do kožichu gólmana. V pokračujícím oslabení ujel hostující Matiášek, Pittr jeho stoprocentní šanci bravurně kryl. Hronov v této třetině přidal, vstřelil poměrně šťastnou branku, ale hosté měli hned několik velkých šancí na skórování.

Do poslední třetiny se šlo s obavami, zda Hronov hubené vedení před velmi dobře hrajícími Králi vydrží. Hned na začátku jim vše ulehčil faulující Čunát, Hronov však přesilovky moc neumí, vůbec se nedostal k nějaké kloudné střele. Po skončení přesilovky ujel hostující Volf, naštěstí svůj blafák nedotáhl. Vzápětí šli hosté opět do čtyř, Popitič střílel dělovkou jen do výstroje brankáře a Táborský z boku nastřelil tyč. Ihned po skončení přesilovky znovu faulovali hosté, jmenovitě Vajner a Wikováci sehráli přesilovku opravdu zoufale, čtyřikrát se dostali do třetiny hostí, ale ti je ihned o puk obrali a nenašel se nikdo, který by dokázal puk do třetiny hostí dovézt a hru před Dvořákem usadit. Hronov hrál prakticky šest minut v jednom kuse v přečíslení, výsledek byl nulový, ale alespoň se výrazně posunul čas. V 50.min. šli hosté tři na dva, jejich gólovku opět Pittr s jistotou uhasil. Pak měli velkou šanci na srovnání i hostí, vyloučen byl Kopecký, ale v oslabení ujel Hájek, trefil se do okna, ale tam se zjevila vyrážečka Dvořáka a bylo po šanci. Zbytek oslabení Hronov s velkým přehledem ubránil. Hosté hráli velmi podrážděně, protože stále, ač v převaze, nedokázali skórovat. Jejich snahu přehnal Hollar a byl v 55.min. vyloučen. Po jeden a půlminutě však zbytečně fauloval i hronovský Hájek a hrálo se čtyři na čtyři. Přišla pak přesilovka hostí, ale gól se hostím opět nepodařilo vsítit. Necelé dvě minuty před závěrečným klaksonem nasadili Králové k power play, skvělý Pittr kryl několik skutečně těžkých střel, diváci si museli oddechnout, byly to opravdu stoprocentní gólovky. Hronov ale bránil dobře, rychle přistupoval k hráčům a nedával tak čas na přesnou rozehru. Dvakrát se podařilo puk vyhodit přes všechny čáry, jednou šel puk snad dvacet centimetrů vedle. Puk se však neustále po zakázaných uvolněních vracel před Pittra a tak velké obavy přetrvávaly. Napínavý závěr vyřešil 36 sekund před koncem Murtazin, když se do prázdné klece hostí přes celý vál konečně trefil – 2:0. Hosté i nadále nechali gólmana na střídačce a zároveň se sirénou vstřelil Hronov ještě třetí gól.

Neuznání branky však nikoho nemrzelo, Hronov docílil ve velice těžkém a napínavém souboji tříbodového vítězství. Oba gólmani předvedli opravdu skvělé výkony, Dvořák však zaznamenal jednu droboučkou chybku, po které padla rozhodující branka, na druhé straně Michal Pittr kraloval a má na vítězství opravdu obří podíl.

Branky a nahrávky:30. Babrusev (M. Hájek I, D. Straka), 60. Murtazin

Vyloučení:4:5, využití: 0:0, oslabení: 0:0

Diváků: 325

IHC Králové Písek:T. Dvořák – Čančura, Čunát, Pavlát, Radoš (A), J. Turek, Tolar, Vajner – Hollar, Hracholski, Koupal – Marcilis, Matiášek, F. Petrásek – Pouzar, Rousek, Volf (C).

Trenér: Milan Mazanec

HC WIKOV Hronov: Pittr – Babrusev, Kopecký, Ondruš, Táborský, Voňka (A) – M. Hájek I, T. Hynek (C), Maršík – Matouš, Murtazin, Popitič – D. Straka, Trandin (A), Vaňkovský.

Trenér: Jaroslav Polák

Rozhodčí: Jan Červenka – Sebastian Hradil, Goran Jurak

Děkujeme našemu fotografovi panu Zdeňku ŠULCOVI za pohotovou a krasnou fotoreportáž z kařdého zápasu.

Ve středu 31.ledna od 18ti hodin hostíme HC Benátky nad Jizerou. Ty jsme letos ještě neporazili a oni bojují u účast v play-off. Pokud chceme překvapit a porazit je, musíme opět hrát od začátku naplno a zopakovat poslední výkony.

Takže by to měl být opět dobrý a napínavý hokej ale ten bez Vaší podpory, podpory diváků nebude! Těšíme se na Vás!!!