1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 294 AND zobraz=1 HC WIKOV Hronov – HK Kralupy n.Vltavou 2 : 3 (1:2, 0:0, 1:1)

HC WIKOV Hronov – HK Kralupy n.Vltavou 2 : 3 (1:2, 0:0, 1:1)

Hronov s Malychinem v brance, bez Pavelky, Trandina a Barbuševa značně oslaben. Poprvé v sezóně stály sázkařské tipy v Tipsportu vysoko na straně Hronova, hrál se přímý souboj o dvanáctou příčku tabulky.

Výsledek a zejména předvedený výkon velkým zklamáním

V 5.min. fauloval hostující Hrala, za minutu nato hráli Kralupy v šesti a domácím se nabídla asi minutová přesilovka pět na tři. Hronovští sice uzavřeli hosty v jejich třetině, ale střely šly z uctivé vzdálenosti, nepřišel žádný nápad na brankovou šanci. Ihned po skončení neúspěšné přesilovky však Veselý vystřelil od modré, puk se dostal k Hájkovi a ten z první trefil odkrytý kout branky Šimůnka – 1:0. Zdálo se vše v pořádku, vzápětí nedal Hronov dvě velké šance, tečované puky však zamířily jen do výstroje kralupského gólmana. Ale pak přišel minutový kolaps, který rozhodl utkání. Za úder do oblasti hlavy byl velmi sporně vyloučen Ondruš a hosté po dvaceti sekundách ukázali, jak se přesilovky hrají. Po pravém křídle si našlápl Hrala, obránce ho nestačil pokrýt a střelec se trefil na vzdálenější tyč – 1:1. Za necelou minutu, při signalizovaném vyloučení objel Marek beka i branku a dával prakticky do prázdné branky, Malychin se nestačil vrátit - 1:2. Hronov dál zbytečně fauloval, hákování Matouše zůstalo nepotrestáno, Hronov hosty v oslabení k šancím vůbec nepustil. V 15.min. z nenápadné akce Matouš bombou trefil spojnici tyče a břevna, to měli hosté kliku ! V 17.min. se ocitl v dobré šanci Vaňkovský, skákající puk nedokázal zpracovat. První desetiminutovka vyzněla jasně pro Hronov, domácí nedali snad pět šancí, ale pak po využití přesilovky byly Kralupy lepší.

Prostřední třetinu jsme zahájili náporem, ale šance moc nepřicházely. Až v 28.min. agilní Hynek střílel z pozice mezi kruhy jen do vyrážečky gólmana. V 35.min. jsme hráli další přesilovku, sólista Murtazin střílel z kruhu jen do kožichu brankáře. V poslední minutě třetiny šli tři hráči Kralup na jediného beka, Malychin zázračně chytil. Hra v této třetině se úplně otočila, hosté důrazně napadali již v naší třetině a našim se zhola nic nedařilo.

Třetí třetina se změnila v úplnou bramboračku, Hronov se uchýlil jen k sólování, marně bychom hledali jedinou slušnou přihrávku na spoluhráče. V 43.min. jsme bez problémů přežili vyloučení Straky, po skončení přesilovky naskočil Straka na led, ujel všem, střílel však opět jen doprostřed branky a tam pochopitelně stál brankář. V 51.min. šel ven Lederer, bez problémů jsme se ubránili, ale čas k vyrovnání neúprosně utíkal. V 54.min. dvakrát z dobrých pozic střílel obránce Ondruš, netrefil však ani branku. V 55.min. však našlápl Matouš, objel branku a přesně přihrál Hynkovi najíždějícímu z druhé vlny. Ten napřáhl a po bombou po ledě srovnal – 2:2. Zdálo se, že zápas půjde do prodloužení, ale hosté nás na dlouhé sekundy zamkli v naší třetině a po závaru se zblízka trefil Zídek a rozhodl – 2:3. V poslední minutě trenéři ještě zkusili power play, navíc fauloval Kapoun, ale na hru šest na čtyři zbývalo pouhých dvanáct sekund a tak hosté v přímém boji o dvanáctou příčku nečekaně zvítězili.

Hronov sehrál kromě první desetiminutovku špatné utkání, hráči až na výjímky (Hájek, Matouš) vůbec nebojovali, šíleně sólovali (Murtazin), přihrávka na spoluhráče byla velkou vzácností. Vypadalo to, že se v mančaftu něco děje, místo kolektivního výkonu jsme viděli jen soubor sólistů, jejichž výkon nemohl stačit na nadšeně bojující hosty.

V sobotu 24.února od 17,00 přivítáme v posledním domácím utkání sezóny celek posledních Řisut a snad se naši s věrnými diváky rozloučí lepším výkonem. Přijďte nás naposledy povzbudit!

Branky a nahrávky: 8. M. Hájek I (M. Veselý, D. Straka), 56. T. Hynek (Matouš) – 9. Hrala (T. Pejchal, Lokajíček), 10. Marek (Hampl), 58. Zídek (Kehar)

Vyloučení: 4:4, Využití: 0:1, Oslabení: 0:0,

290 diváků

HC WIKOV Hronov: Malychin (Pittr) – Táborský, Kopecký, Ondruš, Voňka (A), M. Veselý – Voděracký, Murtazin, MatoušD. Straka, Lederer, T. Hynek – Vaňkovský (A), M. Hájek I (C), PopitičPlíšek.
Trenér: Jaroslav Polák

HK Kralupy nad Vltavou: Sochůrek (Němec) – Kapoun, Kehar, Lokajíček, A. Straka, J. Kučera, Krejčí – Hrala, Hampl (C), Binko – Uhlík, Bradáček, SoukupT. Pejchal (A), Zídek, StupkaBroš, Marek, Z. Nedvěd.
Trenér: Šimon Antončík

Rozhodčí: Červenka – Hradil, Landsmann