1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 295 AND zobraz=1 HC WIKOV Hronov – HC Řísuty 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

HC WIKOV Hronov – HC Řísuty 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

V posledním domácím utkání letošní sezóny již prakticky o nic nešlo, Hronov se s přehledem zachránil, Řisuty jsou již dlouho jasným účastníkem baráže o záchranu. Přesto chtěl Hronov vyhrát a důstojně se rozloučit domácím vítězstvím s věrnými fanoušky. Chytal Pittr, do sestavy se vrátil zkušený Luštinec.

Vítězné domácí loučení stálo hodně sil.

HC WIKOV Hronov – HC Řísuty 3:2(1:1, 0:0, 2:1)

Ve 4.min Matouš sám mezi kruhy pálil těsně vedle. V 7.min. šel ven hostující Růžička, v přesilovce měl největší šanci Hynek, ale mířil těsně vedle. V polovině třetiny šel ven za sekání hronovský Beneš, přesilovku vzápětí umocnilo nedovolené vyhození puku přes mantinel. Patnácti sekundové oslabení tři na pět jsme přežili, ale prakticky s koncem přesilovky o jednoho hráče vystřelil Růžička a Řepka jeho střelu tečoval přímo do sítě – 0:1. Poté Hronov stupňoval svůj tlak. V 15.min. jsme hráli přesilovku, poměrně dobře, v největší šanci Kopecký zblízka dával jen do brankáře. Tři sekundy před naskočením vyloučeného Puldy na led ale dobře hrající Luštinec našel na kruhu přesně Hrbka a ten z první uklidil puk k pravé tyči řisutské klece – 1:1.V 17.min. pykal za faul Ondruš, dlouhatánský zámek jsme s vypětím přežili. Po skončení přesilovky však podrážel Voňka, tentokráte jsme měli paradoxně v oslabení šance my, v největší dělovka Murtazina jen těsně minula tyč Pánkovi svatyně.

V druhé třetině pokračovala dělená přesilovka, ubránili jsme se a ihned po skončení na druhé straně fauloval řisutský Procházka., dvouminutový zámek byl jen s dlouhým obehrávání kolem dokola, ke konci přišly šance Ondruše a Matouše, neurodilo se však nic. V 25.min. prošel až do kuchyně Kopecký, na gólové zakončení měl ale před gólmanem už málo prostoru. V 27.min. šli tři Hronováci na osamoceného obránce, Vaňkovského gólovku výborně chytající Pánek ukryl v bleskurychlé lapačce. Vzápětí z protiútoku hostující Okegawa zcela sám dával také jen do výstroje Pittra. Za minutu odjel všem Hrbek, ale i on trefil jen do brankáře. Tlak Hronova byl velký, šance střídala šanci, gól ne a ne přijít. V 34.min. z brejku Luštinec zazvonil jen o horní tyč, vzápětí v brejku dva na jednoho Plíšek zase našel jen spolehlivou Pánkovu lapačku. Za minutu Lederer obešel posledního beka, na gól byl ale až příliš blízko ke gólmanovi, který mu do blafáku sáhnul. Poslední dvě minuty druhé třetiny jsme hráli přesilovku při vyloučení Okegawy, dlouhý zámek byl opět bez nápadu, nejvíce zamrzela dorážka Hrbka, který nestačil puk přes ležícího gólmana puk zvednout.

Hronov hrál dobře a s chutí, šancí bylo velmi mnoho, gól visel ve vzduchu.

Do závěrečné třetiny hronovští trenéři poslali Straku, který dosud seděl a byl to dobrý tah. Straka velmi oživil útočnou fázi, mohl skórovat sám již po dvou minutách hry, střílel již do odkryté klece, kdy jeho gólovku opět zastavila velmi hbitá lapačka Pánka. V 45.min. přišel obrovský a dlouhý závar před Pánkem, hronovští stříleli snad pětkrát zblízka, Řisuty měly strašné štěstí, gól opět nepadl. Přišel ojedinělý protiútok Řisut, puk se od brusle hronovského beka odrazil k volnému Mulačovi, který se z pravého křídla trefil ke vzdálenější tyči – 1:2. Tak to byla pořádná sprcha ! Naštěstí hronovská odpověď přišla za minutu. Ondruš vystřelil od modré a Luštinec ze vzduchu mistrně tečoval do protipohybu Pánka – 2:2.Za další minutu vystřelil od modré Straka, gólmanovi puk vypadl za vlastní záda a Hájek snadno doklepl do prázdné branky – 3:2.V 56.min. hákoval Hrbek, v přesilovce hosté zahodili opravdu velkou šanci. Necelé tři minuty před sirénou snahu hostí torpédoval faulem Mulač, Hronov dlouho více méně tahal jen čas, držel puk a šel jen do opravdu zajištěných akcí. Těsně před sirénou již všichni hráči Hronova zvedali vítězně ruce, puk však skotačil jen po brankové čáře a rozhodčí upažil. Do konce chyběla slabá minuta a Hronov s přehledem svůj hubený náskok ubránil.

Hronov se dobrým a bojovným výkonem před hronovskými diváky vykoupil ze zklamání z předešlého zápasu s Kralupy a početná divácká enkláva dlouhým potleskem klukům za celou sezónu poděkovala.

Ve středu zajíždíme k poslednímu utkání sezóny na led Benátek nad Jizerou.

Jménem vedení HC Wikov a hlavně celého A-teamu, děkujeme všem divákům i sponzorům za trvalou podporu a těšíme se na druhou ligu v Hronově opět na podzim.

Branky a nahrávky:16. Hrbek (Luštinec), 48. Luštinec (Ondruš, Vaňkovský), 49. M. Hájek I (D. Straka, Beneš) – 12. Řepka (Růžička, Zich), 45. Mulač (Janda)

Vyloučení: 5 : 5 využití: 1:1, v oslabení: 0:0,

Diváků: 311

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Kopecký, Ondruš, Hrbek, M. Veselý, Voňka (A) – Murtazin, Matouš, Luštinec – Beneš, D. Straka, Lederer – T. Hynek, M. Hájek I (C), Popitič – Vaňkovský (A), Plíšek.

Trenér: Jaroslav Polák

HC Řisuty: Pánek (Zeithaml) – Volráb, Zich, Malovický, Růžička (A), Strnad – Okegawa, Janda, Čech – Mulač, V. Procházka, Řepka (C) – Pulda, Výrut, Chamrád (A).

Trenér: Roman Varga

Rozhodčí: Veinfurter – Kettner, Brož