1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 289 AND zobraz=1 HC WIKOV Hronov – HC Benátky nad Jizerou 7 : 8 (2:1, 3:2, 2:5)

HC WIKOV Hronov – HC Benátky nad Jizerou 7 : 8 (2:1, 3:2, 2:5)

Benátky jsme letos ještě neporazili, kurzy sázkařů stáli vysoko ve prospěch Benátek – 96% a jen 3% věřilo Hronovu.

Pět minut od vítězství, všechny body uplavaly do Benátek.

A první minuta jejich odhady potvrdila. Řepík z nulového úhlu nastřelil vyjetého Pittra a od něho šel puk do sítě – 0:1. Vzápětí Řepík zcela sám nevymíchal hronovského brankáře. První trochu vážnější střela hronovských ohrozila Brázdila v brance Benátek až v 6.minutě. V 9.min. však střílel od modré Murtazin a Trandinovi se podařila teč mezi betony Brázdila – 1:1. Vzápětí nabuzený Trandin střílel z pozice mezi kruhy jen do náruče brankáře. V 13.min. však našlápl po pravé straně Straka, nádhernou fintou si prohodil puk mezi bruslemi a kolem zmateného beka vystřelil bekhendem do odkrytého rohu u bližší tyče - 2:1. Ve 14.min. šli hronovští dva na jednoho, Hájek po ledě nedal. Pak přišel obvyklý námaz Barbuševa, náš gólman gólovku chytil. V 17.min. prokličkoval Murtazin celým válem, jeho gólová střela zazvonila jen o břevno, to byla velká smůla ! V závěru třetiny šel ven hostující Knesl, přesilovku přerušila siréna. Hronov po rozpačitém začátku byl lepším týmem a jeho vedení mohl být i vyšší.

Druhá třetina začala pokračující přesilovkou. Po půlminutovém zámku, z úhlu střílel Murtazin a jeho střelu si srazil do sítě bránící bek – 3:1. Pak šli hosté dva na jednoho, Pittr v poslední chvíli zachránil. Vzápětí až příliš propustná obrana Hronova pustila hned tři Benátčany do brejku proti jedinému obránci, gólová střela šla naštěstí těsně nad. V 27.min. zapomenutý mohutný veterán Šafránek se z obvyklé pozice vestoje rozhlédl a bombou tahem k k tyči nadal Pittrovi žádnou šanci – 3:2. V 29.min. vyfasoval Veselý za vysokou hůl 2+2minuty, ale v oslabení ujela dvojice Hájek s Plíškem, první šanci Hájek nedal, ale vyražený puk po ledě zametl napodruhé do sítě – 4:2. Poté čárová rozhodčí přehlédla snad dvoumetrový ofsajd, hronovští nestačili na nespravedlnost zareagovat a Řepík do odkryté branky snížil – 4:3. Druhá dvouminutovka přesily byla tak využita. Vyloučení Straky jsme ubránili snadno a pak v poslední minutě druhé třetiny rovněž při přesilovce jsme pět sekund před skončením přesily opět hostím odskočili. Trandinovu vyraženou střelu vrátil pohotově do sítě Plíšek – 5:3.

Třetí třetina začala únikem Murtazina, jel zcela sám, bohužel mu při blafáku sklouzl puk z čepele. To měla být branka, tříbrankové vedení bychom lépe bránili. Pak jsme nevyužili vyloučení Kučery za sekyru a hosté se nadechli k náporu. Kapitán hostí Šafránek nejprve střílel z dobré pozice do gólmana, ale pak se nám nepodařilo vyhodit puk z obranné třetiny a střelec Šafránek svoji smrtící střelou zápěstím snížil opět na jednobrankový rozdíl – 5:4. Na střelce jsme si měli dávat větší pozor, vždyť Šafránek byl v minulosti hned třikrát nejlepším střelcem celé druhé ligy ! V polovině třetiny při vyloučení Havlase sehrálo přesilovkové komando Hronova skvěle další přesilovku, Plíšek z první zavěsil přesnou nahrávku Hájka zpoza branky – 6:4. Pak však přišla slabší chvilka hronovské defenzívy. Obránce Martínek projel celou sestavou Hronova jak Stenmark mezi slalomovými tyčkami a zavěsil – 6:5. Po minutě došlo k souboji v obranné třetině hostí, benátský hráč dlouho držel hůl soupeře a bránil mu ve hře, poté hůl dokonce ukradl a odhodil na svoji střídačku. Celý stadion zkoprněl, když hlavní rozhodčí faul pustil, do oslabené obrany najel Klodner a střelou nad vyrážečku překvapil Pittra - 6:6. Pořád jsme sahali alespoň po bodu, ale frustrace hronovských za minutu využil Antoš, když jeho střela se vykutálela z výstroje brankáře a doplížila se za čáru – 6:7. Bylo po nadějích, šokovaná obrana Hronova nechala znovu zaúřadovat Martínka, jeho střela švihem ukončila naděje hronovských – 6:8. Vzápětí Murtazin nedal blafák a minutu a půl před sirénou domácí trenéři odvolali brankáře a nasadili k power play. Veselý zblízka pověsil náhru Plíška a vykřesal jiskřičku naděje – 7:8. Do konce zbývalo něco přes minutu, Hronov se tlačil do branky hostí, Benátky ještě faulovaly, ale na přesilovku již nezbyl žádný čas.

Hronov sehrál opravdu dobrý zápas, překvapil a mohl vyhrát. Využil hned tři přesilovky a dokonce skóroval v oslabení. Útočná činnost převyšovala tu obrannou, navíc nám hned ve dvou případech velmi uškodili rozhodčí. To by se nemělo na této úrovni stávat. Na sedm vstřelených branek by se však nemělo prohrát.

Vedení HC a A-tým děkují fanouškům za oživení atmosféry bubny, hnalo nás to dopředu, Díky.

Nyní zajíždíme k veledůležitému duelu do Řisut a doma se představíme v sobotu 11.února od 17,00 hodin. Věříme opět ve Vaši podporu.

Branky a nahrávky:9. Trandin (Táborský, Murtazin), 13. D. Straka (Vaňkovský, Voňka), 21. Murtazin (Trandin, Babrusev), 31. M. Hájek I (Plíšek), 40. Plíšek (Trandin), 52. Plíšek (M. Hájek I, Vaňkovský), 59. M. Veselý (Plíšek, Beneš) – 1. Řepík (Lytvynov, Hozák), 27. Šafránek (Kliment, Jankovský), 31. Řepík (L. Kučera, Hozák), 49. Šafránek (Kliment, Zumr), 53. Martínek (L. Kučera), 56. Klodner (Havlas), 57. Antoš (Hozák), 58. Martínek (Klodner, Šafránek)

Vyloučení:3:5,využití: 3:1, v oslabení: 1:0

Diváků: 208

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Babrusev, Táborský, Kopecký, Ondruš, M. Veselý, Voňka (A) – Murtazin, Trandin (A), Beneš – D. Straka, T. Veselý, M. Hájek I (C) – Popitič, Vaňkovský, Plíšek.

Trenér: Jaroslav Polák

HC Benátky nad Jizerou: Brázdil (Hradiský) – M. Němeček, Klodner, Lytvynov, Kliment, Fišer, Antoš, Knesl – Jankovský, P. Douša, Martínek – Řepík, Husák, Vágner – Hozák (A), Zumr, Šafránek (C) – L. Kučera, Havlas (A).

Trenér: Martin Novák

Rozhodčí: Valda – Hájková, Teršípmš