1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 290 AND zobraz=1 HC Řisuty - HC WIKOV Hronov 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

HC Řisuty - HC WIKOV Hronov 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

2. liga Západ v sobotu pokračuje programem nadstavbové části. V rámci 6. kola nadstavbové skupiny B se utkají dva soupěři z konce tabulky – poslední Řisuty s předposledním Hronovem. Buldoci ale na východočeského soupeře ztrácejí už propastných 11 bodů a zbytek této fáze ročníku už je pro ně především přípravou na play-down o záchranu.

Z Řisut vezeme razítko na 2.ligu. Hoši děkujem, body které mohou znamenat záchranu jsou naše.

V první třetině jsme se ujali dvoubrankového vedení, které těsně před první přestávkou zmírnil únikem ve vlastním oslabení Vítězslav Bílek. Právě paradoxně v početních nevýhodách domácí hrozili i ve druhé části, v níž ale své šance neproměňovali a promarnili tak příležitost s duelem něco udělat. Hned po 32 sekundách závěrečné dvacetiminutovky naopak zvýšil na 3:1 pro Hronov Michal Beneš. Buldoci ještě rychle korigovali dorážkou Sebastiana Jandy, ovšem na vyrovnání nedosáhli. V 53. minutě se naopak v přesilovce 5 na 3 prosadil Alexej Trandin a čtyři minuty před koncem definitivně utnul řisutské naděje Matěj Hájek. 12 sekund před koncem pak upravil výsledek do konečné podoby domácí Aleš Chamrád.

Článek k zápasu:

V utkání o 6 bodů jsme zahájili i s Pavelkou v obraně a s Pittrem v brance náporem. V 7.min. Trandin vysunul na pravém křídle rozjetého Murtazina a ten střelou nad lapačku Zeithamla k bližší tyči zavěsil – 0:1. Za minutu to mohlo být o dva góly, Ondrušova dělovka však těsně prosvištěla mimo branku. Hronov tlačil a byl lepší. V 15.min. při vyloučení Voňky, domácí v přesilovce omylem nastřelili jen brusle hlavního rozhodčího, puk se odrazil k Táborskému, který vyslal v oslabení ke zteči dvojici Hájek – Plíšek. Hajek přenechal do tandemu Plíškovi a ten se opět nad lapačku domácího gólmana trefil do okna – 0:2. Vyloučení Straky jsme přežili, Řisuty naši branku vůbec neohrozili. V poslední minutě třetiny šel ven domácí Výkrut, ale rozehrávku hronovských v třetině Řisut vypíchl Bílek a samostatný únik zakončil střelou nad lapačku v obráceném gardu chytajícího Pittra – 1:2. To byla velká chyba, místo třetího gólu jsme šli do kabiny s hubeným jednogólovým vedením.
Pokračující přesilovku ve druhé třetině jsme nezužitkovali, ale vzápětí domácí nedovoleně vyhodili puk za mantinel a naskytla se další příležitost. Přišla ale opět neskutečná minela hostí při buly, obraně lehce pláchl Sýkora, Pittr naštěstí jeho blafák přečetl. V polovině zápasu dobrou střelu Táborského švihem vyrazil Zeithaml vyrážečkou a pak přišel neskutečný zákrok Pittra na druhé straně. Procházka střílel z levého kruhu do úplně odkryté klece, Pittr se bleskurychle přesunul a doslova tygřím skokem zabránil jistému gólu. V 32.min. pykal řisutský Petráš, místo další branky v síti domácích opět v oslabení ujel Řepka, jeho střelu Pittr vystihl a pokryl i dorážku Jandy. Řisuty bojující o bytí a nebytí se tlačily za vyrovnáním, při vyloučení Barbuševa měl velkou šanci Patyk, ale střílel jen do výstroje hronovského strážce svatyně. Druhou třetinu a tím i zápas zachránil skvělým výkonem Pittr, hrubé chyby hronovské defenzívy a to zejména při vlastních přesilovkách byly až neuvěřitelné.
Půl minuty hronovské přesilovky se přeneslo do závěrečné třetiny. Pouhou sekundu (!) před jejím skončením šli hronovští 3 na 2. Trandin uprostřed formace mohl volit přihrávku na obě volná křídla, vybral si napravo Beneše, který střelou z první překonal přesouvajícího se Zeithamla – 1:3. Ve 43.min. domácí pokazili brejk dva na jednoho, finální přihrávku na Bílka šla jen na brusle zcela volného útočníka. Varování nebral Hronov vážně, za pár sekund nechali hronovští beci před Pittrem zcela volného Petráše, jeho střelu strážce hronovské branky vyrazil, ale Janda s dorážkou do zcela prázdné klece neměl žádný problém – 2:3. Hned po gólu navíc fauloval Pavelka, oslabení jsme s námahou přežili. Poté se Hronov zvedl, jedna z tvrdých střel hronovských knokautovala brankáře Zeithamla do helmy, ten nakonec naštěstí mohl pokračovat. V 53.min. šel ven řisutský Patyk za sekání. Přesilovku začal Hronov opět neskutečným zásekem. Petráš lehce vyhrál souboj jeden na jednoho, naštěstí puk za záda Pittra nestačil zasunout. Poté šli Řisuty do tří, i Sýkora si neodpustil sekeru. Za sedm sekund Hronov dvojnásobnou přesilovku využívá, Popitič vyhrál buly, Barbušev nahodil puk před branku, kde hlídkoval Trandin a ten napodruhé dopravil černou gumu za záda Zeithamla počtvrté – 2:4. V pokračujícím oslabení 4 na 5 opět odjel hronovským bekům (po několikáté !) Bílek, jeho gólovku naštěstí spolehlivě chytající Pittr ukryl v bleskurychlé lapačce. Už při hře v plném počtu ujel Murtazin, jeho bekhendový blafák Zeithaml vystihl. Za deset sekund ale již domácí gólman lovil puk ze sítě popáté. Čtyři minuty před koncem Hájek odebral v útočném pásmu puk váhajícímu Jandovi, Plíšek si rychle vyměnil puk s Murtazinem a Hájek pak střílel do prázdné – 2:5. Bylo rozhodnuto, Hronov se velmi přiblížil záchraně 2.ligy pro příští sezónu. V poslední minutě ještě fauloval brankáře Trandin a domácí přesilovku využili - střelu Bílka od mantinelu pohotově tečoval Chamrád a uzavřel na 3:5.
Hronov byl lepší a důležitým vítězstvím jsme asi definitivně poslali Řisuty do baráže o záchranu. Náskok 14ti bodů se zdá být nedostižný, navíc jsme v tabulce přeskočili Písek a dotáhli se na Kralupy. Zlepšující se forma a dobré využívání přesilovek by mohly znamenat nejlepší výsledek v 2.lize v historii, musíme však bezpodmínečně zlepšit hru obrany, zejména pak při vlastních přesilovkách.
V sobotu 10.února od 17,00 hod. hostíme Cheb a opět doufáme ve Vaši podporu. S bubeníky se opravdu hned fandí lépe !

Ve středu 7.února mi nehrajeme, tímto bude uzavřena první polovina nadstavbové části skupiny B západ. Druhou polovinu zahajujeme v sobotu 10.2. od 17ti hodin hostíme HC Stadion Cheb, doma musíme vyhrát a musíme hrát od začátku naplno.

S bubeníky se opravdu hned fandí lépe !

Branky a nahrávky:20. Bílek, 43. Janda (Petráš), 60. Chamrád (Bílek, Kolářík) – 7. Murtazin (Trandin, Pavelka), 16. Plíšek (M. Hájek I, Táborský), 41. Beneš (Trandin, Popitič), 53. Trandin (Babrusev, Popitič), 56. M. Hájek I (Plíšek, Murtazin) Samostatné nájezdy:

Vyloučení:10 : 6 využití: 1:2, v oslabení: 1:0,

Diváků: ?

HC Řisuty:Zeithaml (Pánek) – Kolářík (A), Zich, Malovický, Růžička, Strnad, Janda – Bílek (C), Petráš, O. Sýkora – Patyk, Janeček, Chamrád (A) – Okegawa, Čech, Výrut – V. Procházka, Mulač, Řepka.

Trenér: Roman Varga

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Babrusev, Táborský, Pavelka, Ondruš, M. Veselý, Voňka – Murtazin, Trandin (A), Beneš – D. Straka, T. Veselý (C), M. Hájek I – Popitič, Vaňkovský (A), Plíšek.

Trenér: Jaroslav Polák

Rozhodčí: Němec – Rubáš, Kučera