HC Wikov Hronov

Nečas (Pavlíček) – Kubíček, Degterev, Kynčl, Sýkora, Exner (C), Junek – Kloz, Matouš (A), Romanov, L. Kučera, Kozák (A), Liutov, Teuber, Duchan, Jirků, Štědrý. Trenér: Táborský.

HC Vlci Jablonec nad Nisou

Jelínek (Leško) – Abraham (A), Pavlů (C), Kulda, Bitman, Had, Tržický – Kapička, Homolka, Hric, Jakubec, Nevyhoštěný, Hájek, Brokeš (A), Folda, Jursa, Bajer, Plíhal. Trenér: Plíhal.

Branky a nahrávky: 20. Romanov (Sýkora, Kozák), 50. Romanov, 57. Duchan (Romanov, Kynčl), 60. Kynčl – 2. Kapička (Abraham, Tržický), 9. Plíhal (Kapička, Brokeš), 20. Plíhal (Kapička), 33. Hájek (Had), 63. Plíhal (Kapička, Abraham) . Rozhodčí: Bernat – Všetečka, Hofman . Vyloučení: 2:2 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: . 272 Střely na branku: 36:39 .

Diváci:    272

HC WIKOV Hronov – HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:5 (1:3, 0:1, 3:0, 0:1) po prodloužení. Hronov opět s Nečasem v brance a s novicem Kučerou, Klozem a Štědrým. Chyběl potrestaný Tyurin.

Začátek utkání nám nevyšel, Abrahám přiťukl před branku neobsazenému Plíhalovi a ten z první pohotově otevřel skóre – 0:1. Ve 4.min. Jirků střílel z levé strany, bohužel jen do gólmana Jelínka. O chvíli později hronovský Kynčl z dobré pozice mezi kruhy trefil jen rameno hostujícího brankáře. V 8.min. hráli Vlci přesilovku a tu bohužel využili, když nahození do brankoviště doklepl zblízka opět Plíhal. Hosté hráli jednoduše a důsledně. Hronov však nadále bojoval, Romanov bohužel nedokázal z dorážky přehodit beton ležícího brankáře. V 10. min. hráli přesilovku i Ochotnící, ale příliš se nám nedařilo a ve své podstatě jsme branku Jablonce neohrozili. V 15.min. hronovský Kučera nevymíchal zcela sám před klecí Jelínka, z rychlého protiútoku Nečas vychytal nájezd Hrice. Minutu před sirénou šli naši dva hráči na jednoho, Kučera však finální přihrávku na Kozáka lehce přetáhl. Při vyloučení jabloneckého Tržického přišla krásná kombinace celé naší první pětky, gólovka však skončila v lapačce strážce svatyně hostí. Poté Hronov pokračující přesilovku přece jen využil, nádherný pas Sýkory našel hůl Romanova, kterému stačilo jen nastavit hokejku – 1:2. Euforii domácích a trochu nepozornosti v naší obraně zkušení hosté využili pouhých sedm sekund před sirénou, když ujela dvojice jabloneckých hráčů a zkušený 38.letý Plíhal opět zblízka zasunul puk za záda bezmocného Nečase – 1:3.

V druhém dějství bylo na ledě hodně snahy, ale také hodně nepřesností na obou stranách, ale šance nepřicházely. Až v polovině utkání Kloz měl velkou šanci, ale jeho střele těsně minula branku. Vzápětí Matouš ve vyložené pozici ještě se snažil situaci vylepšit a nahrával, ani tato šance branku nepřinesla. Následně Duchan v nájezdu vysoko přestřelil. Ve 34.min. zachytili hosté neúspěšný pokus o založení útoku a zapomenutý Hájek překonal hronovského gólmana počtvrté – 1:4. V 35.min. byl po střetu vyloučen Duchan. Přesilovka se obešla bez šancí hostí, ihned po skončení přesily ujel hronovský Exner, brejk zakončoval střelou mezi betony, puk si mezírku nenašel. V posledních sekundách ujel Hric, po křídle, ale ani on branku nedal.

Ve třetí třetině zkušení hosté v poklidu kontrolovali vývoj střetnutí, Hronov bojoval, ale nedařilo se nám gólově prosadit. V polovině třetiny ujel hronovský Kučera, úplně sám svůj blafák ale přetáhl. V 51.min. Romanov natřikrát přeci jenom propasíroval puk do sítě hostí a vykřesal jiskřičku naděje – 2:4. Vzápětí se Duchanova teč těsně před brankou odrazila vysoko nad horní břevno. Za minutu opět Kučera úplně sám již neměl čas přesně zakončit, protože byl příliš blízko před gólmanem. Čtyři minuty před koncem si vzal trenér Táborský oddechový čas a následně domácí odvolali brankáře. Při hře šest na pět nejprve přišla velká příležitost Duchana, zblízka však nedal. Tři minuty před sirénou však Hronov power-play přece jen využil, to když dělovka Kynčla od modré zapadla k levé tyči Jelínka – 3:4. Za tohoto stavu se Nečas do branky na chvíli vrátil, při vyrovnaném početním stavu mohl srovnat opět Kučera, trefil však jen plastrón hostujícího gólmana. Domácí kouč podruhé odvolal brankáře, hronovští rozpoutali peklo před jabloneckou klecí, velké šance měli následně Kozák a po něm i Exner. Ze sevření hosté přes celé kluziště vyhodili kotouč a trefili tyč opuštěné klece a následně hronovští hráči rychle zaútočili a vytvořili obrovský tlak a po velkém závaru před brankou hostí dotlačili 30 sekund před závěrečnou sirénou kotouč do sítě, jmenovitě Kynčl a bylo srovnáno na 4:4!!!!!

Pětiminutové prodloužení tři na tři začali hosté lépe, Kapička znovu zazvonil o tyč Nečasovy svatyně, vzápětí si dal jablonecký gólman při závaru před jeho brankou málem vlastní gól, poté Romanovu obešel beka hostí, ale svoji akci bohužel neproměnil. V polovině prodloužení z protiútoku Plíhal opět zblizoučka tečoval kotouč a vystřelil hostím 2 body, byla to již čtvrtá branka jabloneckého veterána.

K vidění byl pro diváka pěkný a napínavý hokej plný zvratů. S výsledkem po základní části byl více spokojený domácí tým. V prodloužení hraném tři na tři byli zase spokojenější hosté.