HC Wikov Hronov

Ševců, Novotný, Suvorov, Heligr, Drbal, Kellner, Řehák, Lang, Mach, Exner, Novikov, Poppel, Červíček, Lukačka, Pinkas, Polák, Maršík, Mašek, Hylena, Hovsepyan, Yanchuk

HC Děčín

Lavinger, Skokan, Loukota, Balcar, Mareš, Havlík, Stuchlý, Kaltenböck, Petráš, Sýkora, Faigl, Horák, Volráb, Chovanec, Zajan, Fojt, Kuchynka, Harkabus

Branky: 7. Yanchuk (Hovsepyan, Kellner), 16. Yanchuk (Novikov, Hovsepyan), 34. Maršík, 36. Hašek, 43. Pinkas (Poppel, Lang), 52. Lang (Pinkas, Poppel), 55. Novikov (Yanchuk, Drbal), 56. Poppel (Lang), 58. Maršík (Yanchuk, Suvorov) – 23. Zajan, 47. Kuchynka, 60. Harkabus (Loukota) Vyloučení: 7 – 3, využití 2:1, oslabení 1:0, 193 sedících diváků s rouškami

Diváci:    193

Fantastický vstup Hronova do 2.ligy HC WIKOV HRONOV – HC DĚČÍN 9:3 (2:0,2:1,5:2) V historicky prvním utkání nejvyšší soutěže 2.ligy skupina sever,které se kdy v Hronově hrálo,zahájili Ochotníci.

HC WIKOV HRONOV – HC DĚČÍN 9:3 (2:0,2:1,5:2)

V historicky prvním utkání nejvyšší soutěže 2.ligy skupina sever,které se kdy v Hronově hrálo,zahájili Ochotníci i s trojicí hráčů ze zemí bývalého Sovětského svazu famózně.V 5.min. hrál Hronov přesilovku a spustil kolotoč ve třetině Děčína. Na konci byl Yanchuck,který dělovkou od modré zúročil nahrávku Hovsepyana – 1:0. V 9.min. fauloval Exner, největší příležitost měl paradoxně v oslabení T.Pinkas,ale svůj únik zakončil jen střelou do gólmana Lavingera. V 16.min. ujel Yanchuk, brejk neproměnil, ale znovu se zmocnil vyraženého puku a z úhlu zvýšil na 2:0. Hrál se rychlý hokej, Hronov měl více šancí a první třetinu zaslouženě vyhrál.

Ve 23.min. šel za katr podruhé Exner, všem ujel Zajan,jeho střelu Ševců vyrazil, ale Zajan podruhé úspěšně dorazil – 2:1. V 32.min. fauloval Heligr, ze sevření opět odjel rychlík Yanchuk,střílel jen do výstroje gólmana. Další rychlý protiútok Hronova v oslabení již brankou skončil, to když se dělovkou do okna trefil Maršík – 3:1. Děčín přidal, brankář Ševců však skvěle všechny pokusy hostí s klidem likvidoval. V 36.min. Hašek vybojoval puk a nachytal Lavingera na švestkách, když jeho střela švihem zapadla k tyči – 4:1. V závěru třetiny přišla řada vyloučení, hosté hráli chvíli i dvojnásobnou přesilovku, ovšem bez úspěchu.

Ve 42.min. nastřelil Poppel nejdříve tyč,T.Pinkas však pohotově dorazil – 5:1. Při náporu Hronova, Lavinger kryl dvě loženky a udeřilo na druhé straně, kdy se Kuchynka trefil nádhernou střelou švihem – 5:2.. V 52.min. se skvělý Yanchuk prosmýkl mezi beky, blafák však nedotáhl,z protiútoku Ševců zázračně vychytal hostujícího Petráše. V 53.min. našel výborný Yanchuk na útočné modré našlápnutého Novikova a ten již svůj brejk proměnil – 7:2. O minutu později skvělá kombinace třetí lajny po ose Lang - Pinkas, skončila střelou do prázdné klece –autorem byl Poppel – 8:2. V 57.min. Maršík dorazil vyraženou Yanchukovu střelu a zvýšil již na 9:2. Dvě minuty před sirénou děčínský Harkabus nenápadnou střelou po ledě snížil na 9:3. V poslední minutě mohl Červíček načepovat desítku, svoji loženku však nedal.

Hronov sehrál první mistrovské střetnutí 2.ligy famózně, vítězství bylo naprosto zasloužené. Výborně sehrál tentokrát i přesilovky a jeho výkon je příslibem do dalších bojů.

Branky: Yanchuk 2, Maršík 2, Hašek, T.Pinkas, Lang, Novikov,Poppel, Červíček

Vyloučení:7 – 3, využití 2:1, oslabení 1:0, 220 sedících diváků s rouškami

Sestava Hronova: Ševců- Exner-Suvorov, Novikov-Hovsepyan-Yanchuk, Řehák-Kellner, Polák-Maršík-Hašek, Drbal-Heligr, Lukačka-Červíček-Hylena, Poppel-T.Pinkas-Lang,Mach