1
SELECT id,nadpis,datum,anotace,autor,cely_text,id_zapas,id_foto,typ_clanku,id_zapas,obrazek,id_akce,video,kategorie.nazev as kategorie FROM clanek INNER JOIN kategorie ON clanek.typ_clanku = kategorie.cislo WHERE id = 250 AND zobraz=1 Důležité body zůstaly v Hronově. HC WIKOV Hronov vs. HC Řisuty 6:4 (1:1, 2:0, 3:3)

Důležité body zůstaly v Hronově. HC WIKOV Hronov vs. HC Řisuty 6:4 (1:1, 2:0, 3:3)

H r o n o v - potkaly se dva celky z chvostu tabulky. Domácí Hronov, který je na předposledním místě, vyzval poslední tým tabulky – Řisuty. Oba týmy doposud nasbíraly jen osm bodů. Domácí nakonec utkání zvládli. Hostům se nepodařila vyhrát ani jedna třetina a zůstávají tak stále na posledním místě.

První domácí výhra poslala soupeře na samé dno.

HC WIKOV Hronov – HC Řisuty6 :4 (1:1, 2:0, 3:0)

Hronov nastoupil k veledůležitému utkání v nejsilnější možné sestavě, Řisuty chtěly přerušit sérii deseti porážek v řadě.

Začátek byl šokem pro domácí. První střelu od modré, Pittr vyrazil, puk zůstal volný v brankovišti a Patyk lehce dorazil- 1:0, od zahajovacího hvizdu uplynulo pouhých 24 sekund. Naštěstí již v 5.min. Jass poslal dlouhý pas na Murtazina, ten přebruslil beka a střelou po ledě srovnal na 1:1. O minutu později mohlo být ještě veseleji. Kirillov ujel všem, svůj samostatný nájezd však zakončil jen střelou do lapačky Zeithamla. Z protiútoku i Pittr kryl Pejchalovu gólovku. V 9.min. přišel další rychlý brejk Řisut, Chamrád naštěstí střílel jen do výstroje hronovského gólmana. V 17.min. Veselý dostal skákavý puk před branku, samotinký ale nedokázal puk zkrotit. V poslední minutě musel Jass faulem hasit požár před brankou Pittra, oslabení jsme s vypětím přežili. V první třetině byl boj vyrovnaný, obě strany nevyužily řadu dobrých příležitostí, Hronov měl velké problémy zejména při zakládání protiútoků.

V nástupu do druhé třetiny se dohrával zbytek přesilovky Řisut, velkou šanci na gól měl v oslabení Šedivý, ale neuspěl. V 24.min. rychlík Murtazin protáhl celý vál, nalákal na sebe obranu a předložil zcela volnému Vrtkovi, který do úplně prázdné klece zavěsil – 2:1. O dvě minuty nato našel Šedivý, po nádherné kombinaci celé pětky od modré, přesnou přihrávkou Táborského a ten se z první přesně trefil do odkryté části branky hostí – 3:1. Potom vyvinul Hronov obrovský tlak, zamkl hosty na dlouhé sekundy v jeho pásmu a měl celou řadu těžkých střel. V polovině střetnutí hostující Patyk vytáhl sekeru a fauloval, v signalizovaném vyloučení použil svoji hůl ještě jednou jako dřevorubec a vyfasoval 2 x 2 minuty. V dlouhé přesilovce přišla však jen jedna, za to obrovská šance Hájka, jeho gólová střela šla o fous vedle. Vyloučení Murtzina jsme se štěstím přežili, ihned po návratu vyloučeného však znovu fauloval Jass a i Řisuty hrály prakticky 4 minuty přesilovku. Tu jsme ubránili a přišly dvě velké šance Hronova, Murtazin střílel jen do brankáře, po něm neuspěl ani Matouš.

Ve 42.min. zatáhl puk za hronovskou branku Pejchal, zbavil se bránícího obránce a dával na dlouhou hůl před branku. Puk se však přes beton klečícího Pittra dostal do sítě – 3:2. To byla hodně laciná branka! Za dvě minuty poté Řisuty sehrály skvělou kombinaci v obranném pásmu Hronova, Jass se ještě vrhl do střely, ale od něho se puk odrazil k zcela volnému Patykovi a ten do prázdné lehce srovnal – 3:3. Vzápětí šel ven za školácký a zbytečný faul Vrtek, oslabení jsme s námahou přežili. Zdálo se, že Hronov důležité utkání nezvládne, ale ve 48.min. si našlápl rychlík Murtazin na dlouhý pas Vrtka a po ledě mezi betony strhl vedení opět na stranu Wikováků – 4:3. Ve 49.min. jsme však lehce prohráli buly, obránce nahodil puk od modré, Pittr vyrazil jen před sebe a trestuhodně neobsazený Chamrád zblízka pohodlně zavěsil a znovu srovnal – 4:4. Za dvě minuty hosté zakládali útok, Šedivý obránci vypíchl puk a střelou do okna strhl znovu vedení na stranu domácích – 5:4. Řisuty se nadechly k náporu, ale ten překazil faulem Růžička a za protesty dostal ještě další dvojku. Hronov tak hrál čtyři minuty v přesile, ale velmi opatrně jen tahal čas a prakticky vůbec nestřílel. V poslední minutě ještě fauloval hronovský Cestr, Po skončení hry 4 na 4 hráli Řisuty minutovou přesilovku, kterou ještě znásobili odvoláním gólmana. Hronov se však dobře bránil a devět sekund před koncem ujel Šedivý a střelou do opuštěné klece uzavřel na 6:4.

Hronov předvedl před dobrou návštěvou nadějný, bojovný výkon a odpoutal se ze dna tabulky.

Branky a nahrávky: 5. Murtazin (Jass), 24. Vrtek (Murtazin), 26. Táborský (Šedivý, Vrtek), 48. Murtazin (Vrtek, Babrusev), 51. Šedivý, 60. Šedivý (Babrusev) – 1. Patyk (Petráš, Chamrád), 42. K. Pejchal, 44. Patyk (Petráš, Chamrád), 49. Chamrád (Zich, Petráš)

HC WIKOV Hronov: Pittr (Malychin) – Ondruš, Babrusev, Táborský (A), Cestr, Kopecký, Jass (C) – Vrtek, Lederer, Voděracký – T. Veselý, Šedivý, Popitič – Vaňkovský, Kirillov, Matouš – Murtazin, M. Hájek I, Straka.

Trenér: Martin Táborský

HC Řisuty: Zeithaml (Pánek) – Volráb, Řepka, Zich, Malovický, Růžička, Strnad, Janda – Janeček, Čech, Pulda – Petráš, Okegawa, Patyk (C) – Výrut, K. Pejchal, Chamrád.

Trenér: Pavel Křepelka

Vyloučení 5:4, bez využití, Oslabení: 1 : 0,